Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy vészeljük át ezt a két-...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vészeljük át ezt a két- három hetet?

Figyelt kérdés
Férjem a múlt hét óta új munkaterületen dolgozik. Ez azt jelenti, hogy egy fél órával hamarabb kell kelnie, mert másfél órát utazik. Így haza is lényegesen később ér. Alapjáraton ő a 24 órából 24-et tudna aludni, így ez a korán kelés és sok utazás totál lemeríti. Ezt még meg is értem. Viszont nem tud disztingválni. Eszméletlen bunkó lett. Velem is meg a gyerekekkel is néha úgy beszél mint a kapcaronggyal. Lekezelő, követelőző és hihetetlen nagy mártír. Előre láthatólag még 2 hetet kell azon a munkaterületen dolgoznia, addig fog fennállni ez az állapot, csak hogy nekem ez már most így is sok. Hiába teszek meg mindent, az élő fába beleköt. Ha el van pakolva észre se veszi, nem ügyel a rendre. Ha nem pakolok el (legyen az bármi) ő megteszi kétféleképpen: ami ruhanemű azt a szennyesbe dobja, ami nem azt meg a kukába. Teljesen mindegy, hogy az a ruha mondjuk épp a szárítóról lett leszedve, vagy hogy fontos irat volt azok között amit kihajított. És ezek csak a legapróbb dolgok. Mit tegyek hogy ez változzon? Én megértem hogy fáradt, de felnőtt ember, igazán uralkodhatna magán. Tisztába vagyok vele, hogy mivel én itthon vagyok a gyerekekkel, számára nekem de jó dolgom van.
2014. nov. 6. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt valami más gond (is) lehet. Nem a korán kelés, és a későbbi hazaérés.


Én fél éve kényszerültem m.helyet váltani, egy órával kelek korábban, egy órával érek később haza, ráadásul fele fizetésért mint az eddigi.. ráadásul az anyuka vagyok, nem az apuka, mégsem lettem ettől bunkó a családommal.


Próbálj vele beszélni mi lehet a gond. Mert nem ez szerintem!


Pláne hogy tudja, csak átmeneti állapot...

2014. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-el egyetértek.


3 hét semmi! Ha ez gond, akkor ott egyéb problémák vannak.


3 hetet féllábon állva is ki lehet bírni, semmiség.

2014. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Korán keléstől, utazástól senki nem lesz paraszt. Valami nagyobb gond lehet... talán túl stresszes. Bár ez sem kifogás a bunkó lekezelő viselkedésre, beszédre. Én megmondanám neki, hogy akkor szóljon hozzám, ha visszavett, egyébként hanyagoljuk a kommunikációt...

Mert gondolom a főnökével normálisan beszél, ha nem, kivágnák, mint macskát szarni... szóval a feleségével se beszéljen minősíthetetlen stílusban. (és a gyerekekkel sem)

2014. nov. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Az én párom sokáig vendéglátásba dolgozott, később kelt, de később is járt haza. Megelégelte, és váltott. Az új munkahelyén reggel 5-kor kezd (4-kor kel) fixen, cserébe két kajaszünet van (reggeli, ebéd), és 2 körül itthon van. Na, az első napokban amit kaptam (épp nem volt munkám, itthon voltam...)... Gyerekek...


Szerencsére nem vagyok egy megalkuvó típus, nem beszélve arról, hogy az ő kedvéért költöztünk pont ide, erre a nyelvterületre, így nem vethette a szememre, hogy nem volt munkám, pontosan tudta, hogy ez lesz, így lekezeltem elég egyszerűen:

- Most már ro*hadt jó lenne, ha eltakar*odnál aludni, mert elviselhetetlen vagy! Nincs szükségem rá, hogy a látványos nyavajgásodat hallgassam és nézzem, nekem ez így nem buli, menjél inkább aludni. Kettőnk közül neked van f*arkad, akkor viselkedj is úgy, ahogy egy férfihoz illik, és ne mártírkodj!


Először meghökkent a hangsúly hallatán (Tudni kell, hogy nagyon nyugodt vagyok, soha nem emelem fel a hangomat, szerintem addig nem is hallott nem hogy kiabálni, de hangosan beszélni se.)


Én tudom, hogy igazságtalan voltam- mondjuk-, de ezt neki nem kell tudnia. Megküzdöttem a lelkiismeretemmel, de csodálatos módon azóta nem nyavajog. Sőt, elnézést kér, ha nyűgös, és magától inkább tényleg elmegy aludni egy órával korábban. (Persze nekem is van munkám az óta.)

2014. nov. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

Bocs, hogy ezt írom, deha nem pakolsz el, amikor te otthon vagy, akkor annyira még se teszel meg mindent. Plusz, ha csak egy hete tart ez a viselkedése akkor sem, azaz ilyenkor egy dolgot tehetsz, lenyeled és még türelmesebb leszel, főleg, hogyha tudod, hogy pár hét múlva úgy is vége. Plusz miért kéne ügyelnie a rendre? A te feladatod egyenlőre az, hogy neveld a gyerekeket és vezesd a háztartást, az utóbbiba az is bele tartozik, hogyha azt mások nem tartják meg, azaz kupit csinálnak.

Én nem hiszem, hogy más gondok is lennének köztetek, ahogy azt fentebb írták, de nem tőle kéne elvárnod még többet, hanem neked kéne többet nyújtanod, akár még több türelemmel, akár még több szeretettel/szerelemmel stb. Ja és szintén bocs, hogy ezt írom, de az nem mártírság, hogy nagyobb stressz alatt van, nem biztos, hogy pont csak az a gondja, hogy korábban kell kelnie. Kicsit beleélhetnéd jobban az ő helyzetébe elvárások helyett.

2014. nov. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Magamról tudom, hogy kikészít egy ilyen helyzet, ha kevesebbet alszom és kevesebb idő marad magamra, úgyhogy lehet a helyzet miatt ilyen.

De Te meg ne akarj akkora rendet addig a 2 hétig még, és akkor már nem is baj, hogy kicsit széjjelebb van minden még addig.:)

A nagymosást halaszd el!:)

2014. nov. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Én is ilyen vagyok, engem is kinyír a koránkelés és ez nem "vegyél magadon erőt" kérdése, már mindent megpróbáltam. Ilyn mindenkinek a ku**a anyját! :) Nekem ilyenkor a legjobb ha hazaérek melóból és senki nem szól hozzám. Kajálok, elvagyok kicsit, eltelik 1-1.5 óra és felfrissülök kicsit. Szerint hagyd, ne beszélgess vele, vonulj külön, ne kérdezz tőle semmit! Hátha tudtam segíteni!
2014. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is neked kell kitartanod, rendet tenni! 3 gyerekkel tudtad mit vállalsz. Te otthon vagy, ráérsz rendet tartani! Majd ha dolgozni kezdesz, oké. Fe most a te feladatod megadni a meleg családi fészket. Ha minden klappol és abba is beleköt, azt ne hagyd szó nélkül.
2014. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miféle egy idegbeteg hisztérika a férjed? Vannak emberek, akik napi 10-12 órát dolgoznak, és 1-2 órát utazással töltenek. Viselkedni, a családjukat megbecsülni mégis meg tudják. Neked nem ezt a pár hetet kellene átvészelned, hanem leültetni a párod, és átbeszélni vele, mit akar a jövőben, mert a viselkedése tűrhetetlen.
2014. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tény, hogy mártírkodni alapból szeret. Én megértem hogy fáradt, és tényleg mire este hazajön, mindig főtt kaja várja. Én igyekszem türelmes lenni és ha kell kerülni, de a gyerekek nagyon nagyon szeretik nem mondhatom nekik azt minden nap hogy hagyjátok békén édesapát. Az új munkaterületen ő a kisfőnök, felette az építkezésen csak a projektvezető van. Vele nem tud bunkózni mert ő német, a férjem meg csak ami a munkához szükséges, csak azon a szinten beszéli a nyelvet. A kollégáival változó a viszony. A munkájával amúgy maximálisan meg vannak elégedve.

Hát igyekszem majd akkor úgy alakítani, hogy a következő két hétben tényleg minden az ő szája íze szerint legyen, hátha változik ő is.

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 7. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!