Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vészeljük át ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vészeljük át ezt a válságot?

Figyelt kérdés

Annyira sajnálom a férjem, hisz már nem úgy keres mint régen. A főnök sajnálja minden egyes forintot a dolgozóitól. Munkahelyet nem tud váltani, jelenleg nincs hova menni. Gyermekünk 2.5 éves, így már csak a gyest és a családit kapom. Bölcsöde nem jöhet számításba, hisz a mi kis városunkban nincs, a legközelebbi 20 km-re van és 45 ezer forint/ hó. A buszbérlet egyszer 11 ezer és egyszer 5000 ft lenne nekem. Így nekem nem éri meg visszamenni dolgozni még. Így jövő őszig valahogy ki kell húznunk szűkösen.

Én meg vagyok, ha kell nem eszek, de a férjemnek még téli bakancsa sincsen, és sajnálja rá a pénzt. Olyan nehéz nekem látni, hogy szenved. Mit tehetnék érte?


2013. dec. 6. 08:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Elmész dolgozni,olyan nincs hogy nem éri meg.
2013. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Visszamész dolgozni vagy keresel valami otthon végezhető kiegészítő munkát. Akár lehet valami alkalmi munka is, hogy kisegítsd a férjedet, pl. egy bakanccsal.
2013. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A bőlcsödében nem rászorultsági alapon számolják ki, kinek mennyit kell fizetni? Járj utána a gyerekvédelmi segélynek, lehet akkor ingyen van. Turkálóban is lehet vásárolni, a szegénység nem szégyen. Ne sajnáld a férjedet, szerintem attól még szerencsétlenebbnek érzi magát mint ami...
2013. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha van munkaviszonya a férjednek, de nem kap fizetést, akkor rendkívüli felmondással, azonnali hatállyal fel tud mondani, és a munkaügyi bíróságra be tud adni egy keresetet a ki nem fizetett munkabér miatt.

Ahogy ezt meglépte, be tud jelentkezni a munkaügyi központba a papírjaival, és munkanélküli segélyt fog kapni min 3 hónapig. Azalatt az idő alatt tud munkát keresni.

Arra meg, hogy nincs téli cipője, csak annyit tudok mondani hogy a szükség nagy úr, a kínaiba is lehet venni átmenetileg valamit 5-6 ezer forintért.


Ha azon sírtok, hogy mit hogy nem lehet, akkor sose fogtok tudni előre lépni. Azon gondolkodjatok, hogy hogyan lehet ezt megoldani. Nem átvészelni kell, hanem megoldani kell.

Miért fizetne a főnöke munkabért, ha így is bejár önként és dalolva társadalmi munkába időre dolgozni? Pont a férjed fajtája miatt teszi meg sok főnök ezt. Ha a dolgozó nem hagyná magát, akkor ne félj egyik se merné megcsinálni. Mi az, hogy sajnálja a pénzt? Ez nem ajándék, vagy jutalom, hanem bér! Nem azért dolgozunk, hogy a főnök jól éljen, hanem azért, hogy otthon legyen mit ennünk nem?

2013. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Éreztesd vele, hogy mennyire becsülöd, és vigasztald, hogy ez átmeneti állapot. Szűkösen is lehet boldogan élni, nem minden a pénz. Persze, ha az éhenhalás küszöbén vagytok, akkor megfontolandó, hogy elmenj dolgozni, esetleg keress gyermekfelügyeletet, bölcsi helyett, 45 ezerért már van, aki elvállalja. A buszt pedig 80%-ban kell fizesse a munkáltató.
2013. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Menjen az apa gyes-re te meg vissza dolgozni ha többet keresnél, ha nem akkor meg mindketten dolgozni. Pénzt csak munkával lehet szerezni, így sok választás nincs.

Bölcsi főleg ha anyagilag rászorultok nem kerülhet ennyibe.

2013. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

# 4/6

Szerintem nem az a baj, hogy nem kap fizetés hanem ogy nem annyit mint eddig. Fizetés csökkentés volt a cégnél.



"A buszt pedig 80%-ban kell fizesse a munkáltató."


Egyáltalán nem kötelező csak adható, a munkáltató dönti el.

2013. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Otthon végezhető meló szinte mind kamu!

Egyiket felhívom: Küldi a melót, fizetés nuku... Másik nem küld semmit (jobbik eset). Harmadik meg egy ideig fizet aztán szépen csökkennek ugyanazért a melóért az összegek... Otthoni melója a honlapkészítőnek van...

25/N

2013. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2013. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy akinek van egy jó szakmája. Barátnőm varrónő és rengeteget varr otthon.
2013. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!