Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A szegénység tönkretehet mindent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szegénység tönkretehet mindent?

Figyelt kérdés

Elég rosszul álltunk anyagilag odahaza. Anyu mellékállást is vállalt, hogy legyen mit ennünk, meg ne szakadt ruhákban járjunk.

Általában 3-4 évente kaptunk rokonoktól, ismerősöktől egy táska használt ruhát, azon osztoztunk a húgommal, a kedvenc darabokat meg felváltva hordtuk.

A párom jómódban nőtt fel. A szülei diplomások, a szakmájukban dolgoznak, ő szintén, és jól is keresett még odahaza.

Mikor összeköltöztünk eleinte kicsit jobban éltünk. Neki voltak tartalékai, jól fizetett az állása.

Most mindketten munka és tartalékok nélkül maradtunk.

Én nem tudtam megszokni a jobb életet, és maradtam a régi.

Ugyanúgy a tinikori örökölt ruháimat hordom, volt, amit átalakítottam, volt, ami maradt a régi. Jó állapotban maradtak meg, mert kislány korom óta magamra mosok kézzel. Eleinte kinevetett, mikor foltoztam a zoknijaim, mert hogy kukába vele. (12-13 éves korom óta 37-38-as a lábam, azóta vannak meg a zoknik)

Most eléggé lecsúsztunk anyagilag. Neki a munkahelye minimálbér körül fizet, mert nem a szakmájában dolgozik, én meg interjúról interjúra járok.

Engem nem visel meg a szegénység, hiszen ebben nőttem fel. Mindennel spórolok (tusfürdő, sampon), tudom, hogy kell kevés pénzből főzni...

Őt viszont nagyon megviseli ez az állapot. Ma egész reggel a sírás határán volt, nem lehetett hozzá szólni. Egyszerűen nem tud szegény lenni.

Nekem is vannak vágyaim, de képes vagyok hónapokig félretenni, gyűjteni. Neki erre sose volt szüksége.

Állást nem akar váltani, diplomával nem fogadhat el akármit. Én bármit elvállalok, még egy minimálbér is segít, de eddig semmi.


A szegénység mindent tönkretehet?


21N


2014. nov. 1. 15:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
8 Semmi többet, már igy is nagyon nagyon sokat tettél érte. Át fog majd lendülni a lelki holtponton, és újra feláll. De még szükséges tartanod, erősítened.
2014. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nekem pozitív a gondolkodásom, hisz éltem rosszul, éltem jól, nem ezen múlik a boldogság. De neki ez új és ijesztő :/


Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 1. 16:15
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

9-es, te valamit nagyon félre értettél

Én nem vetem meg a szegény embereket, én is az vagyok. Albérletben, gyerekkel, épp csak megélünk. És tudom, a kilátástalanság, a pénztelenség sok mindent tönkretehet. Hiába mondják sokan, a pénz nem boldogít. Az lehet. De az abból vett kajából lehet jól lakni, abból a pénzből van meleg otthon. Ha nincs pénz, jön az idegeskedés, a viták, szerelemből nem lehet megélni.

2014. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Azt hogy a pénz nem boldogit az mondja aki a pénztől várta a boldogságot, megszerezte s mégse lett boldog.
2014. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a párod, a pénz nem boldogít, de igenis megkönnyíti az életet. Nem tudnék ebben a helyzetben élni én sem.
2014. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

És mit tennél, utolsó?

Mert ő nem akar munkahelyet váltani, ami a végzettségéhez képest lealacsonyító.

Max annyit tehet, hogy kidob egy pénzes macáért, és gazdag lesz.

2014. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

És mit tennél, utolsó?

Mert ő nem akar munkahelyet váltani, ami a végzettségéhez képest lealacsonyító.

Max annyit tehet, hogy kidob egy pénzes macáért, és gazdag lesz.

2014. nov. 1. 16:52
 18/26 anonim ***** válasza:
55%

"A párom jómódban nőtt fel. A szülei diplomások, a szakmájukban dolgoznak, ő szintén, és jól is keresett még odahaza."


Most miért nm segítenek a párodon a szülei pl. egy neki való állással??

2014. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
jól fizető állásra nem vadászik, mert megszokta, hogy mindent alátesznek
2014. nov. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem tud szegény lenni."


Hahaha :D Majd hozzászokik. Elkényeztetett kiskölyök.

2014. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!