Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt aki kilábalt ebből?

Volt aki kilábalt ebből?

Figyelt kérdés

A kérdésem egyszerű, mint Orbán maga. Annyi hogy szegény családba születtem, apám meghalt anyám meghalt, jelenleg a hugommal és a báttyámmal és a nevelőanyámmal élek eggyütt, 18/F vagyok. Volt aki ha nem is ilyen de hasonló körülményekből indult és boldog élete lett? Nem kell nélkülözniük? Lett-e boldog párkapcsolatuk? Végeztek el magasabb szintű iskolákat? Jelenleg hogyan éltek? Idén érettségizek, még +1 év és ha lehet megyek dolgozni. Lassan úgyérzem, hogy az élet rossz oldala elveszi magát az életkedvemet.

18/F



2013. nov. 26. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha dolgozol, próbálod magad képezni, tényleg küzdesz a jobb életért, akkor simán lehet szép és jó életed. Talán hátránnyal indulsz, de fogd fel úgy, hogy megerősödsz. Ebből a pár sorból nekem az jön le, hogy te egy életképes, talpraesett fiú vagy, aki nem adja fel egykönnyen. Persze nem ismerlek, nem tudom, de ha vannak céljaid, akkor van mindened.
2013. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagány.

Én csak a szokásosat tudom felhozni, h tanulj ki valami szakmunkát, nyelvet aztán menj külföldre.

Nem egy ismerősöm ezt csinálta, ma nem mondom, h boldog emberek, de anyagi helyzetük rendezett.

2013. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Úgy van, ahogy az előző válaszadó is írta. Ne törődj az élet rossz oldalával, csak a céljaidat lásd magad előtt. A boldog élet rajtad múlik, de ahhoz tenned is kell valamit. Legelőször azt döntsd el, hogy mivel akarsz foglalkozni később. A boldog párkapcsolatod is összejön idővel. Egyet ne tegyél: ne add fel idő előtt :)
2013. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

előző válaszadó = első válaszadó


(3-as voltam ismét)

2013. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

A legtöbb sikeres ember ilyen helyzetből indult ki.

Első ok az hogy volt ami motiválja őket.

A második az hogy nem lettek lanyhák,nem lazítottak soha,hidd el,valaki felfigyel rád,légy nagyon kitartó és erős!Sikerülni fog!

2013. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szegény családban nőttem fel, félárván, csak nyolc általánost tudtam elvégezni, mert nem volt pénzünk, szakmunkát tanuljak, ugyanis tanyafalun éltünk, és ahhoz be kellett volna járni a legközelebbi városba, ami 8 km távolság, mivel annak idején úgy volt, hogy a szakmunkás suli, hogy egy hét elmélet, egy hét gyakorlat, a gyakorlati időn bukott a tovább tanulásom, mert reggel 7-kor már bent kellett lenni a tan műhelybe, de nem volt mivel bejárni, busz nem járt olyan korán, biciklire meg nem futotta. Mi is hárman vagyunk testvérek. Így 15 évesen elmentem dolgozni anyukám mellé, állami gazdaságba, szőlészetbe. Lehúztam pár évet, aztán 17évesen sikerült el mennem kórházba dolgozni, segédápolónőnek, dolgoztam, leérettségiztem, szakmát szereztem, nyelvet tanultam, sokat vártam a páromra, de érdemes volt. Nem vagyunk full gazdagok, de nem is akarok az lenni. Ami szükséges az mindig meg van. Most egy saját kis lakásra gyúrunk, nem tudom mikor lesz meg, de ettől függetlenül boldog és elégedett vagyok az életemmel.
2013. nov. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj minél többet és dolgozz suli mellett.


Mi is 3-man vagyunk testvérek, félárván nőttünk fel, nagyon sokat nélkülöztünk gyerekkorunkban. Most, 32-33 évesen már mindhárman 2-3 diploma birtokában vagyunk, jó munkahelyeink és boldog párkapcsolataink vannak.


Nem mondom, hogy könnyű lesz, mer nem lesz az, de érdemes rááldozni azt a 8-10 évet az életedből, hogy az azt követő 50-60 évben nyugodtabban élhess. Kitartás!

2013. nov. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm mindenki válaszát, kivétel nélkül mindenkinek zöld kezet adtam. :)

Vannak céljaim, remélem sikerül megvalósítani őket.

Bár nem örülök annak, hogy sokan szenvednek a szegénységben, de megnyugtat a tudat, hogy nemvagyok egyedül.

2013. nov. 27. 21:00
 9/9 eztsetudtad ***** válasza:

Én cseréltem volna veled amikor anyám kirakott otthonról egy szál ruhába 18 évesen mert elvesztettem a munkám és nem tudtam adni pénzt(ezáltal pénzem sem volt albérletre)

Mára semmi panaszom nincs van szekrényem ruhám pénzem kocsim pont mint másnak sőt tlán jobban hiszen én megfontoltabb voltam mert nem volt hova vissza menni,gond esetén.

Szerintem ne izgulj.

2013. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!