Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem kér valaki segítsége...

Miért nem kér valaki segítséget a rokonaitól, ha bajban van? Ld. Lent.

Figyelt kérdés
Egy rokonom, aki vidéken élt egyedül, nemrégiben váratlanul meghalt. Szívhalál, amint azt a boncolás megállapította. A naplójából kiderült (azért néztünk bele, hogy találunk-e előjeleket a halálára, gyengélkedést pl., fulladást), hogy sokkal rossz körülmények között élt, mint gondoltuk, sokszor napokig nem is evett. És ez csak az idei naplója, ki tudja, mi volt korábban. Ha beszéltünk vele telefonon, azt mondta, hogy minden oké, vannak ilyen-olyan munkái; néha kért egy kis anyagi segítséget, akkor adtunk. Én nem voltam vele szoros kapcsolatban, de Anyukámmal hetente beszélt telefonon. Most megőrülök a lelkifurdalástól, és közben értetlenkedem: miért nem kért segítséget? Miért nem mondta el, milyen helyzetben van? Anyukám és én voltunk egyedül az életében, akik tudtunk volna normálisabban segíteni neki. A naplója alapján visszacsúszott az alkoholizmusba is, sokszor ha volt pénze, azt inkább cigire és borra költötte, nem ételre, bár arra lett volna szüksége. Mi visz rá egy 60 éves férfit, hogy ilyen büszke legyen, hogy titkolja azt, hogy hogyan él? Ideig-óráig rendben, de ez konstans szenvedés és bizonytalanság lehetett számára, amivel gyakorlatilag tönkretette magát testileg és lelkileg.

2014. máj. 1. 17:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Közben egy csomó barátjával tartotta a kapcsolatot, akik szintén megmozgattak volna mindent, ha elmondta volna nekik, hogy bajban van. Valószínűleg normális munkát is szereztek volna neki. A faluban sem igen tudták, hogy hogyan él, pár embernek esett csak le, sajnos túl későn.
2014. máj. 1. 18:02
 2/13 A kérdező kommentje:
S még annyi, hogy én is kérdeztem tőle pár hónappal a halála előtt, amikor egy kisebb kölcsönt kért, hogy nem volna-e szüksége némi rendszeresebb anyagi segítségre, de nemet mondott rá. Pedig nagyon is kellett volna, ahogy utóbb kiderült. Nem értem...
2014. máj. 1. 18:07
 3/13 anonim ***** válasza:

mert nem tudná megadni


ezért nem kérnek segítséget

2014. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amit én ajánlottam, azt nem kellett volna megadnia. Nem nagy összegről lett volna szó. A haverjai meg valószínűleg tudtak volna munkát szerezni neki.
2014. máj. 1. 18:14
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán szégyelte és beletörődött, hogy neki csak ennyi jutott.Hidd el az ember tud olyan magányos lenni, hogy már nem lehet változtatni a dolgokon....
2014. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Azért, mert kicsi korában azt tanulta a "kedves" édesanyjától - aki remélem, azóta a pokolban rothad -, hogy ha segítséget kér, akkor elutasítás vagy verés a válasz. Ez már csecsemő korában is így volt, ezért égett be ilyen mélyre.


Nem holmi büszkeségről van szó, hanem egy brutális anyáról a háttérben - és ez a nyomorult ember annak volt az áldozata. Azért is tette magát tönkre, és azért volt önsorsrontó.


Sok ilyet ismeretem. Nyugodjon békében.

2014. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, igazad van. A válása után "száműzte" magát vidékre, mindig azt mondta, hogy nagyon jó neki egyedül, senki sem szól bele az életébe, "büszke remete" lett stb. De tényleg egy lelki ördögi körbe kerülhetett, pszichésen és szociális értelemben. Kifelé nagyon társas ember volt, de senki se látta, hogy mi van belül, hiszen egyedül élt. Az a szörnyű az egészben, hogy sok ember maradt utána, akik szerették (de akikkel a vidékre vonulás miatt csak ritkán találkozott), és akik sok mindent megtettek volna érte. A szégyen, az is találó... talán az imidzsét akarta védeni. Csakhogy az élete értékesebb lett volna, neki is és mindenki más számára.
2014. máj. 1. 18:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Az előző válaszom az 5-ös válaszadónak szólt. 7-esnek: Érdekes... amennyire tudom, az anyukáját szerette, bár ő nem törődött vele eleget, az apját viszont gyűlölte. De már kamaszkorától nagyon destruktív volt, ami sokáig bohémségnek tűnt (festő volt), utána pedig már megmaradt a rutin, az örökös kívülállás. De az biztos, hogy az önsorsrontás gyerekkorból jön. Köszönöm a neki szóló jókívánságod. És mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 1. 18:32
 9/13 A kérdező kommentje:
7-es válaszadónak még: valami tényleg lehetett az anyja körül. Amennyire ismertem az életét, egyszerre menekült a nőktől és lenézte őket, bár nagyon szeretetteljes is tudott lenni. De nem tudta elviselni, hogy egy nő bárhogyan is "beleszóljon" az életébe. (Pl. kitakarítson nála, állást ajánljon...) Nem is igen volt igazi párkapcsolata soha, a házassága sem volt az. Ez tényleg anya-gyerek törés lehet. Bocs, hogy ennyit monologizálok, de elindítottátok a gondolataimat - köszi érte.
2014. máj. 1. 18:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is ismertem ilyet, ő is festő volt. A legnagyobb előny,tulajdonság az emberben, a változásra való hajlam.Ez már rég eszembe jutott,de így van. Pl itt,hogy felismerje,hogy neki segítség kell,hogy nem úgy van,ahogy gondolja,hogy kár segítséget kérnie pl.
2014. máj. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!