Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem kér valaki segítsége...

Miért nem kér valaki segítséget a rokonaitól, ha bajban van? Ld. Lent.

Figyelt kérdés
Egy rokonom, aki vidéken élt egyedül, nemrégiben váratlanul meghalt. Szívhalál, amint azt a boncolás megállapította. A naplójából kiderült (azért néztünk bele, hogy találunk-e előjeleket a halálára, gyengélkedést pl., fulladást), hogy sokkal rossz körülmények között élt, mint gondoltuk, sokszor napokig nem is evett. És ez csak az idei naplója, ki tudja, mi volt korábban. Ha beszéltünk vele telefonon, azt mondta, hogy minden oké, vannak ilyen-olyan munkái; néha kért egy kis anyagi segítséget, akkor adtunk. Én nem voltam vele szoros kapcsolatban, de Anyukámmal hetente beszélt telefonon. Most megőrülök a lelkifurdalástól, és közben értetlenkedem: miért nem kért segítséget? Miért nem mondta el, milyen helyzetben van? Anyukám és én voltunk egyedül az életében, akik tudtunk volna normálisabban segíteni neki. A naplója alapján visszacsúszott az alkoholizmusba is, sokszor ha volt pénze, azt inkább cigire és borra költötte, nem ételre, bár arra lett volna szüksége. Mi visz rá egy 60 éves férfit, hogy ilyen büszke legyen, hogy titkolja azt, hogy hogyan él? Ideig-óráig rendben, de ez konstans szenvedés és bizonytalanság lehetett számára, amivel gyakorlatilag tönkretette magát testileg és lelkileg.

2014. máj. 1. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hogy a beleivódott korlátokat letörje. Előző voltam.
2014. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen! nagy előny, ha valaki rálát arra, hogy mit csinál rosszul, és nem hagyja, hogy a komplexusai, rutinjai és "hitei" vezessék. Csak a destruktív élethelyzetek épp azért olyan veszélyesek, mert az ember nem lát ki belőlük, mások meg elhúzódnak mellőle, mert azt mondják, az az adott ember hibája. Persze az, csak éppen az az adott ember épp nincs a döntései birtokában, sokszor merő automatizmus, amit csinál. V.ö. alkoholizmus. Szegénykém, akiről beszélünk, abban hitt veszettül, hogy addig nem halhat meg, amíg "a nagy képet" meg nem festette. Megtaláltam a vásznat lealapozva, fehéren. Ilyenkor könyörgöm azért, hogy legyen túlvilág, ahol elsimulnak a keserűségek.
2014. máj. 1. 20:09
 13/13 anonim ***** válasza:
Biztos,h van, én az újjászületésben hiszek.
2014. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!