Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A szegénység tönkretehet mindent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szegénység tönkretehet mindent?

Figyelt kérdés

Elég rosszul álltunk anyagilag odahaza. Anyu mellékállást is vállalt, hogy legyen mit ennünk, meg ne szakadt ruhákban járjunk.

Általában 3-4 évente kaptunk rokonoktól, ismerősöktől egy táska használt ruhát, azon osztoztunk a húgommal, a kedvenc darabokat meg felváltva hordtuk.

A párom jómódban nőtt fel. A szülei diplomások, a szakmájukban dolgoznak, ő szintén, és jól is keresett még odahaza.

Mikor összeköltöztünk eleinte kicsit jobban éltünk. Neki voltak tartalékai, jól fizetett az állása.

Most mindketten munka és tartalékok nélkül maradtunk.

Én nem tudtam megszokni a jobb életet, és maradtam a régi.

Ugyanúgy a tinikori örökölt ruháimat hordom, volt, amit átalakítottam, volt, ami maradt a régi. Jó állapotban maradtak meg, mert kislány korom óta magamra mosok kézzel. Eleinte kinevetett, mikor foltoztam a zoknijaim, mert hogy kukába vele. (12-13 éves korom óta 37-38-as a lábam, azóta vannak meg a zoknik)

Most eléggé lecsúsztunk anyagilag. Neki a munkahelye minimálbér körül fizet, mert nem a szakmájában dolgozik, én meg interjúról interjúra járok.

Engem nem visel meg a szegénység, hiszen ebben nőttem fel. Mindennel spórolok (tusfürdő, sampon), tudom, hogy kell kevés pénzből főzni...

Őt viszont nagyon megviseli ez az állapot. Ma egész reggel a sírás határán volt, nem lehetett hozzá szólni. Egyszerűen nem tud szegény lenni.

Nekem is vannak vágyaim, de képes vagyok hónapokig félretenni, gyűjteni. Neki erre sose volt szüksége.

Állást nem akar váltani, diplomával nem fogadhat el akármit. Én bármit elvállalok, még egy minimálbér is segít, de eddig semmi.


A szegénység mindent tönkretehet?


21N


2014. nov. 1. 15:54
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Belekeveredtem, mit akartam mondani.

Van állása, de csak minimál körül fizet, csak én vagyok munkanélküli.

2014. nov. 1. 15:56
 2/26 anonim válasza:
84%
Nem, nem tehet tönkre mindent. Tartsatok ki, nem szokta meg még ezt a helyzetet, de majd idővel Ő is végiggondolja, hogy milyen jó volt, amikor te tudtál spórolni.
2014. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Aki nem szokta meg, hogy spórolni kell, nem tudja,milyen hónapról hónapra élni, annak ez nagy döbbenet...
2014. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem tehet tönkre-ha erős az alap, amire eddog épitkeztetek érzelmileg.
2014. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván nehezebb neki az uj helyzet.

De csak az idő mondhatja meg képes lesz e magában kezelni.

2014. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg a legnagyobb szerelmet is tönkreteheti a szegénység. A kilátástalanság mindent és mindenkit felőröl.
2014. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Az az egyik baj, hogy a gazdagabb ember hajlamos felsöbbrendűnek képzelni magát, s ilyenkor jön rá, hogy ö sem különb mint azok, akiket korábban annyira megvetett...
2014. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Mit tehetek amellett, hogy minden másnap interjúra járok, spórolok, és tartom benne a lelket?

Nem akarom szomorúnak látni.

2014. nov. 1. 16:08
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

7 De jól beszélsz:)


6 Sose felejtsd, hogy bármikor kerülhetsz az általad megvetett emberek helyzetébe. Erről feledkezel meg, és ezért irod azt amit.

2014. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent tönkretehet, az egész életét is az embernek, de csak akkor ha beletörődik!Sok ember azért éli le szegényen, boldogtalanul, sikertelenül az életét, mert nem tud arról hogy van más út is.Vagy tud és álmodozik a sikerről, de tenni érte nem hajlandó!Önfejlesztés!Iratkozz be egy könyvtárba ez a legolcsóbb és kölcsönözz ki rengeteg könyvet a pozitív gondolkodásról, önbizalomról, vonzás törvényéről.Vagy kérj egy ismerősödtől ncore meghívót és tölts le onnan könyveket és kezdd el olvasni.Ez legyen az első lépés!Ha kell, adok sok könyvcímet!
2014. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!