Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi kell ahhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi kell ahhoz, hogy adottak legyenek a gyerekvállalás feltételei? Ti mikor vágtatok bele?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy biztos munkahely, félretett pénz stb.


Nálatok mik voltak a szempontok?


2014. okt. 14. 10:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a legfontosabb a megfelelő partner volt. Ezt a legnehezebb megtalálni. Ha a megfelelő ember mellett vagy, minden más megoldható. Munkahely miatt költöztünk, lakást is megoldottuk, jó kis csapat vagyunk együtt. Szóval én őt emelném ki, a társat és erős kapcsolatot, mint fő szempontot. Nem árt a relative biztos megélhetés és a tető a fej felett, de ez elég alap, saját magunk miatt is, nem csak a baba miatt, szerintem. Mi 2 éve voltunk együtt, mikor belevágtunk. Addig megoldottuk a lakhatást és munkahelyet. Félretett pénzünk is akadt valamennyi, és sok erő és elszántság, hogy a jövőben is mindent meg tudunk oldani együtt.
2014. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
Hiába pontoztok le, látom, fáj az igazság. Igen is, nem mindegy, hogy minőségi életet biztosítasz, vagy éppenhogy teng az ember hó végére. Azt meg talán hagyjuk, hogy "régen is megéltek az emberek, felnőttünk mi is", mert a lehető legrosszabb magyarázat. Nem azt mondtam, hogy albérletre ne vállaljon senki, mert sokan teszik ezt, mivel gyarkolatilag lehetetlen hitel nélkül házhoz jutni, hacsak nem örököl valaki. De mindenki annyit vállaljon, amennyit el tud normálisan tartani. A gyereknek kell a változatos étel, a zöldség és a gyümölcs. Nem tudom, ki hogy él, de szerintem ez annyira alap, mint a kenyér és a víz..
2014. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb. jövõre lesz ideàlis. Idén hàzasodtunk, 1 hònap múlva kész leszünk a hàzunk épìtésével, odàig hogy lakhatò legyen, hitelmentes, jövõig teljesen felszereljük, félreteszünk és elkezdünk pròbàlkozni.
2014. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

66%

80%


Pedig igazatok van.

Barátnőm úgy nőtt fel, hogy albérletről-albérletre költöztek (akkor még alkalmi munkákból élt az édesapja), aztán fuccsba ment építkezés sztori- ezzel járó feszültség a családban nem volt semmi. Kb. 12 éves lehetett, amikor saját lakást tudtak venni a szülei. A szülei addig sokat veszekedtek, utána lanyhult a dolog, de szépen rajta hagyta a bélyegét a dolog barátnőmön.

Az én szüleim eléggé megtervezték a dolgot, és nagyon jó volt a gyerek-tinikorom, utazások, tudtam külföldön nyelvet tanulni,

lehetett olyan hobbim tiniként, amilyet szerettem volna, stb.


Én szeretném úgy felnevelni a gyereket, hogy legalább az alapok meglegyenek, és ne legyen kesergés, jaj megint nem tudtunk utazni a nyáron, jaj parizer-zsemle, bocs kisfiam/lányom, de nem mehetsz erre a szakra, mert költséges (barátnőmmel ez volt).

Igen, tudom, miattam fog kihalni Magyarország. :I

2014. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Ja és fontos a társ kiismerése.

Sokan egy-két év után szülnek valakinek, pedig kell idő a kiismeréshez...

2014. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi jövőre vágunk bele a családalapításba, de azért válaszolok ha nem gond, hogy mi mire alapozunk.


-Mindketten úgy érezzük, hogy megtaláltuk egymásban a számunkra ideális társat, mély a kapcsolatunk, mindent meg tudunk beszélni/oldani közösen.

-A páromnak 90%-ban biztos munkahelye van, nagyon jó munkaerő, már 10 éve ugyanannál a cégnél dolgozik, és csak előrébb lép folyamatosan, meg vannak vele elégedve.

Az én munkahelyemre visszavárnának, de ugye ez akkor fog kiderülni ha megszületik a baba és vissza kellene mennem.

- Van tartalék félretett pénzünk, igaz nem olyan hű de sok, de kb. 300.000 forint, és még igyekszünk a gyerek születéséig ezt gyarapítani. Nemsokára másodállást is vállalok 1-2 évre legalább ha minden jól alakul.

- Van saját lakásunk, és autónk, szerencsére hitelmentes, és tartozásunk sincs.

- Kettőnk keresete eddig havi 260.000, ha 4 órába is sikerül majd dolgoznom rendszeresen a főállásom melett, akkor ez megnő 310.000.-re.

- Biztonságban érezzük magunkat mind érzelmileg, mind anyagilag, és felelősségteljes életet élünk, nem csak bele a nagyvilágba mint akinek nincsen holnapja.

- Jövőre házasodunk, és utána jöhet a babaprojekt. :)


Nagy vonalakban mindig is erre vágytam, és úgy gondolom nekünk minden összejött ami számunkra elég egy gyermek vállalásához, és egy család életéhez. De ez mindenkinek más, és persze nem sikerülhet mindenkinek mindent összehozni, főleg nem a mai világban sajnos.


24/N és 33/F

2014. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

Korán jött a gyerkőc, így félretett pénzünk nem igazán volt, illetve ami volt, azt épp házfelújításra költöttük.

De adott volt egy biztos párkapcsolat, egy kis ház, a férjem fizetése, és az én gyedem (a maximum).


Ennyivel el tudtunk indulni, azóta már két gyerkőc van és nagyobb ház:)

2014. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%
Olyan,hogy alkalmas idő szerintem ne létezik,mert bármikor bármi történhet.Nálunk most jön az első baba.Mind kettőnknek van biztos munkahelye,én 7.éve folyamatosan dolgozom,szóval fogok kapni Tgyást meg Gyed-et.A férjem keresete kicsivel az átlag felett van.Van hol laknunk,igaz albérlet,de ki tudjuk fizetni,és nem éhezünk.Az én munkahelyem biztos(kórházi osztályon dolgozom),szóval lesz hova visszamennem.Nekünk ennyi elég volt,hogy bemerjük vállalni.
2014. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
34%

Mi addig nem vállalunk gyereket, amíg :


- Nincs saját családiházunk (most csak lakásunk van, de ott szenvedés lenne a gyerekkel)

- Nincs mindkettőnknek autója (még egyelőre egyiküknek sincs)

- Nincs egy évre elegendő megtakarításunk

- Nincs annyi tapasztalata, szakmai elismertsége és bérszintje egyiküknek, hogyha a másik csakis 4 órában megy vissza dolgozni élete végéig, akkor ne csökkenjen az eletszinvonalunk.


Ez olyan 20-15 év múlva reális, de ha sosem lesznek meg ezek s feltételek, akkor egyáltalán nem lesz gyerek. A semmire nem szülünk!

2014. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
34%

Na, 10-15 év. :)


Addigra 35-40 leszek. 35. éves korom előtt úgysem vagyok hajlandó szülni.

2014. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!