Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi kell ahhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi kell ahhoz, hogy adottak legyenek a gyerekvállalás feltételei? Ti mikor vágtatok bele?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy biztos munkahely, félretett pénz stb.


Nálatok mik voltak a szempontok?


2014. okt. 14. 10:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

majd jönnek akik szerint jöhet bármikor a semmire is

szerintem:

nagyjából biztos munkahely (ugye semmi sem biztos, nőként meg pláne szülés után)

félretett pénz

ha nincs segítség (nagyszülő) akkor arra is pénz

érettség

azért vállalni, mert akarjuk, nem mert szomszédnak van, meg jó buli stb.

nem azért szülni hogy megjavítsunk egy sz.r kapcsolatot

2014. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
2%

Egyes, a leírtak szerint akkor soha.

ugyanis NINCS betonbiztos munkahely.

2014. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

olvasás megy.

"nagyjából biztos" az nem betonbiztos.

fuss neki még egyszer hátha.

2014. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Nekem nem volt munkám, páromnak volt, és egy lepukkant kis albérletben laktunk amikor teherbe esett. Idővel ez változott, de akkor éppen nem voltak ideálisak a körülmények a gyerekvállalásra. Nyilván ehhez kellett a nagyon hatékony kiszállásos "védekezés", de alapvetően sem terveztem volna véresen komolyan a gyerekvállalás előtt, mert a körülmények állandóan változnak. Állást mindig lehet találni, ha az ember nem kényeskedik és hajlandó dolgozni.
2014. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Ami számomra fontos volt, hogy legyen annyi munkaviszonyom, hogy GYED-et is kapjak.


Illetve, ami számomra szerencsére mindig adott volt, hogy tudjam hova hazavinni, ami lehet akár albérlet is, csak tudjam hova tenni azt a gyereket.


Nálunk olyan 1,5 éve jött el ez az idő. Stabil munkahely mindkettőnknek, van félretett pénzünk (bár én ezt kevésbé tartom fontosnak, mondjuk tény, mindkettőnknek magasabb fizetése van, mint az átlagnak, így azért könnyebb ugrálni), saját lakásunk mindig is volt, mert én nagymamám után az örökségemből tizenévesen vettem egyet, amint épp most cseréltünk le egy nagyobbra. Illetve ami még számomra fontos, de ez tényleg csak egyéni vélemény, hogy legyünk házasok.


Hát mi másfél éve próbálkozunk, talán ez lesz a mi hónapunk. Ha lehet drukkoljatok ti is :D

2014. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

Nagyjából biztos sincs. Bárhonnan bármikor kirakhatnak.

Félretett pénze sincs mindenkinek.

Ha az ideális időpontra várna mindenki, már kihalt volna az emberiség.


Úgyhogy kedves egyes, a te tanacsod alapján Magyarország 100 éven belül kihalna.

2014. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

akkor szüljél nyugodtan a semmire, aztán gyere sírni, hogy milyen segííííílyt ad állambácsi.

az az én véleményem, a tied más, de látom nem tartod tiszteletben, mert ennyire nem vagy értelmes.

köszönjük a kommentedet, kár volt a billentyűzetet csapkodnod habzó szájjal, inkább menjél akkor szülni!

2014. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

A mai világban semmi sem biztos, érezhetjük annak, de nem az. Mindenképp a munkaviszony, mert nem mindegy, hogy GYED vagy GYES. A félretett pénz is szerintem jó, ha van, nálunk alapvető volt a fogadott orvos, abból ment, mint minden más, a félretett pénzünk alapja a kapott nászajándék volt, amire minden hónapban tettünk valamennyit.


Olvastam már olyat, hogy havi szinten 2-3 gyerekre+2 felnőttre elég szokott lenni a havi 50-60e kosztpénz, őket csondálom, nem tudnám kihozni.


Ha mindent sorra veszünk, gyakorlatilag soha "nem lenne alkalmas", mert mint Murphy törvénye: minden egyszerre romlik, gyógyszerek, nagyobb kiadások bármikor jöhetnek, ezzel számolni kell, és nem arra apellálni, hogy majd lesz valahogy, mert valóban, lehet úgy is, hogy hó közepéig habzsi-dőzsi, hó végén zsíros kenyér, csak ugye a gyerek sínyli meg. Ha azt nézem, hogy ma hány gyerek jön mélyszegénységből és hányan nem kapnak otthon enni, csak ha futja, elkeserítő.

2014. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
19%
Atyaeg, egyes, nyugodj meg! Attól, mert szerintem hülyeséget írtál, nem kell felrobbanni az idegtol :D
2014. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Azt még megértem, hogy egy gyerkőcöt vállalnak szerény körülmények közé, de hogy aztán az van, hogy becsúszik és megtartják, vagy mert 'csak kell tesó' alapon túlvállalják magukat, az szokott még szép lenni. Igen, kell némi háttér, pláne ha vannak igények is, mert nem mindegy, hogy husit eszik a gyerek zöldséggel, meg nem hátrány a 2 napi gyümölcs sem, vagy kap tésztát, paprikásrumplit, gazdaságos párizsit kenyérrel.
2014. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!