Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan motiváljam a férjemet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan motiváljam a férjemet? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Most nyáron volt az esküvőnk, jelenleg albérletben lakunk,de pár éven belül szeretnénk saját lakást meg 5 éven belül gyereket is.

Mindketten szeretünk utazni,néha beülni vacsorázni étterembe,szép ruhákba járni stb.

Még mindketten fiatalok vagyunk (Ő 26,én pedig 25) és úgy gondolom még rengeteg lehetőségünk van,hogy tanuljunk és jobb egzisztenciával rendelkezzünk.

Nekem főiskolai végzettségem van,neki 2 éves okj-s tanfolyama,de mondjuk jobban keres,mint én,mert én nem igazán jó szakmát választottam és ezt már bánom,de már úgyis mindegy. Nekem az a tervem,hogy most jobban rámegyek az angolra és leteszem a felsőfokú nyelvvizsgát.

Neki jobban megy az angol,nagyon jó esze van és már van egy középfokúja és igazából csak minimálisat kellene készülnie egy felsőfokú nyelvvizsgára,hogy megcsinálja. Már említettem neki,hogy szerintem jó ötlet lenne,ha letenné,mert ha már ez is legalább benne lesz az önéletrajzban nagyobb esélye lesz később egy jobb állást találni. Ezt Ő is tudja,de egyszerűen lusta bármit is csinálni. Ha hazajön munkából,akkor is csak leül gépezni és hétvégén is ezt csinálja. Persze ha szólok besegít a házimunkába,de iszonyatosan lusta.

Most ez azért bánt ennyire,mert szóba került a gyerekvállalás kérdése is,ami persze még odébb van,de arra is az volt a reakciója,hogy majd meglátjuk hogy fogunk állni,oké ezt értem,de úgy érzem Ő meg tenni nem tenne érte én meg próbálok. Ráadásul érdekli az IT is és imád a számítógéppel foglalkozni,de arra már lusta,hogy akkor elvégezzen egy sulit levelezőn.

Persze Ő is álmodozik,hogy de jó lenne ennyiből élni stb,de ahhoz már túl lusta,hogy tegyen is érte.

Szóval néha nem értem.


Mit gondoltok erről? Én próbálom motiválni,de nem tudom mit tehetnék még.

Tudtok valami tanácsot adni?


2014. szept. 29. 14:05
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Hát nem könnyű,szóval azért lenne jó tudni,hogy neki mik a tervei stb.

mert én pl dolgozom egy helyen 3 hónapja,mert sajnos nem találtam mást, így elvállaltam,de max 1 évig maradok,addig angolozom és amint lehetőségem lesz meglépek,mert hosszú távon akkor nem tudunk lakást venni. Amúgy szerencsére tőkénk van valamennyi,de az mind a házra kell.

2014. szept. 29. 15:41
 22/22 anonim ***** válasza:
"jobban keres,mint én,mert én nem igazán jó szakmát választottam és ezt már bánom,de már úgyis mindegy." - szóval ő képezze át magát, Neked meg úgyis mindegy... jó hozzáállás... Dolozz magadon, azon filózz, hogy Te hogyan tudnál többet keresni, ha nagyobb igényeid vannak.
2014. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!