Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan motiváljam a férjemet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan motiváljam a férjemet? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Most nyáron volt az esküvőnk, jelenleg albérletben lakunk,de pár éven belül szeretnénk saját lakást meg 5 éven belül gyereket is.

Mindketten szeretünk utazni,néha beülni vacsorázni étterembe,szép ruhákba járni stb.

Még mindketten fiatalok vagyunk (Ő 26,én pedig 25) és úgy gondolom még rengeteg lehetőségünk van,hogy tanuljunk és jobb egzisztenciával rendelkezzünk.

Nekem főiskolai végzettségem van,neki 2 éves okj-s tanfolyama,de mondjuk jobban keres,mint én,mert én nem igazán jó szakmát választottam és ezt már bánom,de már úgyis mindegy. Nekem az a tervem,hogy most jobban rámegyek az angolra és leteszem a felsőfokú nyelvvizsgát.

Neki jobban megy az angol,nagyon jó esze van és már van egy középfokúja és igazából csak minimálisat kellene készülnie egy felsőfokú nyelvvizsgára,hogy megcsinálja. Már említettem neki,hogy szerintem jó ötlet lenne,ha letenné,mert ha már ez is legalább benne lesz az önéletrajzban nagyobb esélye lesz később egy jobb állást találni. Ezt Ő is tudja,de egyszerűen lusta bármit is csinálni. Ha hazajön munkából,akkor is csak leül gépezni és hétvégén is ezt csinálja. Persze ha szólok besegít a házimunkába,de iszonyatosan lusta.

Most ez azért bánt ennyire,mert szóba került a gyerekvállalás kérdése is,ami persze még odébb van,de arra is az volt a reakciója,hogy majd meglátjuk hogy fogunk állni,oké ezt értem,de úgy érzem Ő meg tenni nem tenne érte én meg próbálok. Ráadásul érdekli az IT is és imád a számítógéppel foglalkozni,de arra már lusta,hogy akkor elvégezzen egy sulit levelezőn.

Persze Ő is álmodozik,hogy de jó lenne ennyiből élni stb,de ahhoz már túl lusta,hogy tegyen is érte.

Szóval néha nem értem.


Mit gondoltok erről? Én próbálom motiválni,de nem tudom mit tehetnék még.

Tudtok valami tanácsot adni?


2014. szept. 29. 14:05
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg,hogy még fiatalok vagyunk és szerintem még addig kellene képezni magunkat,amíg tudjuk,mikor már baba is lesz,akkor kb semmi ilyenre nem lesz időnk.
2014. szept. 29. 14:07
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Eltér az életfelfogásotok. Neked ő lusta, neki pedig te hajcsár vagy. Nehéz lesz így hosszabb távon együtt élni.
2014. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem eltérő,mert mindketten jól szeretnénk élni,csak Ő ezért nem szeretne tenni,de akkor hogyan várja azt,hogy jól éljünk? Nem fog az ölünkbe hulla a pénz.:D Ezért mindkettőnknek tennünk kell szerintem.:)

Amúgy az nem hajcsárság,ha szépen higgadtan beszélgetünk erről.:)

2014. szept. 29. 14:13
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

Megváltoztatni az alaptermészetet nagyon nehéz. Szerintem rávenni a segítésre és egyebekre úgy lehet mint a kamaszokat.

Például ha azt mondod egy kamasznak hogy gyere segíts a konyhába répát pucolni, lehet hogy megpucol egy-két répát de utána a krumpli pucolás és a szemétlevitel nem fog eszébe jutni.

Ezért részletesen el kell neki mondani hogy mit vársz tőle. -GYere segíts nekem a répákat megpucolni és a krumplit! A szemetet szeretnéd levinni utána vagy a húst panírozni?

Ha majd kismama leszel és sokszor fáj a derekad, vagy segítségre lesz szükséged nyugodtan fogd be hogy megszokja mire megszületik a pici.

2014. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

kedves 4-es köszönöm a válaszodat!:)

Ha megkérem szépen,hogy segítsen nekem azzal nem szokott gond lenni,mert szó nélkül segít. Csak néha nem jut eszébe magától és akkor szoktam megkérni. Múltkor is takarítottunk és megkértem,hogy törölgessen le,mivel nem csak én lakom és használok az albérletben mindent,hanem Ő is.:)

2014. szept. 29. 14:21
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igazából szerintem igencsak túlzásokba esel. Nem nagyon fog semmi történni attól, hogy te ráerőlteted, hogy letegyen egy (amúgy egyáltalán nem könnyű) felsőfokú angolt, mert nem a papírt nézik, ha tényleg jól beszél és ír, akkor megkapja az állást, nem érdekel senkit a nyelvvizsga (egyedül a közszférában, mert ott magasabb jövedelmet kapsz érte). Egyenlőre ott tartunk, hogy neki van jobb állása, tehát neked kellene inkább összekapnod magad, ha már sikerült beszerezni egy használhatatlan diplomát. Csináld meg te a felsőfokút.

Házimunka? Kb. minden feleségnek gondot okoz, hogy a férje nem segít a házimunkában, nekem is gond, főleg, hogy sok külföldi ismerősöm van és látom, hogy tőlünk nyugatabbra bizony segítenek a férjek otthon, a magyarok meg nem, ez van, nevelgesd.

Gyerekvállalás: azért válaszolta ezt, mert egyenlőre még nem gondolkozik rajta, nem meglepő, a férfiak azzal szoktak foglalkozni, ami éppen aktuális, ezen igazán felesleges rágódnod, hogy ezt válaszolta.

Nem értem, hogy miért őt kellene motiválni, amikor jobban keres nálad alacsonyabb képzettséggel? Természetesen megérteném, ha rossz állása lenne kevés fizetéssel és amúgy jó képességei lennének. Talán ha konkrétabban leírod, akkor tudok tanácsot adni.

2014. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon tetszett, mikor azt írtad, hogy annyira nem tér el az életfelfogásotok, mert mindketten szeretnétek jól élni. :-))))))))))))))))

Mit gondolsz, ki nem?


Amúgy nem értem, miért ne tenne ezért a párod. Van egy állása, ahol jobban keres, mint te. Akkor tegyél te azért, hogy többet keress.

Egyébként pont a számítástechnika és a nyelvtudás az, ahol nem nagyon számít, milyen papírja van, ha ért hozzá.

2014. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát én amint írtam teszek érte,mert ráfekszem az angolra. Én még egy diplomát nem szeretnék,mert ez is fizetős volt nekem és most csak 1 sulit tudnánk fizetni és neki meg még úgysincs. A másik meg az,hogy ha esetleg más helyre pályázik (sok helyen már kérik a felsőfokút) és ugye az önéletrajzot fogják először látni és csak utána Őt ha behívják. Szóval azért nem mindegy mi van a papíron.

Azért írtam az IT-t mert ez nagyon érdekli,Ő maga mondta, de annyira már nem,hogy suliba menjen.:D

2014. szept. 29. 14:58
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Aha, szóval te leginkább egy diplomát szeretnél a párodtól. Hát a kérdés csak az, hogy ő szeretne-e egyáltalán főiskolára, egyetemre menni? Ti összeházasodtatok, de attól még figyelembe kell venned, hogy ő mit szeretne. A "meggazdagodásnak" pedig nemcsak egyféle útja van, hogy diplomát szerzek és utána tele leszek pénzzel, sokszor ez nem is jön be. Mehetnétek pl. külföldre pénzt gyűjteni, sokan csinálják, nekem jó néhány ismerősöm ebből fizette ki a hiteleit, vagy vett lakást. Magyarországon belegebedsz mire összehozol egy lakást. A diplomakérdést pedig beszéld meg vele, ültesd le a felvi.hu elé (már ha hajlandó) és válasszatok szakot.
2014. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
kedves 9-es,már külföld is szóba került. Ezt is én hoztam fel és még interneten is utána néztünk a dolgoknak,de valahogy az is abbamaradt. Én szívesen kimennék és ezt már 100x mondtam neki,de így elég nehéz,hogy az Ő részéről nem látok semmi érdeklődést most jelenleg,úgyhogy ezt is hagytam a francba...pedig ez jó ötlet lenne.:)
2014. szept. 29. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!