Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan motiváljam a férjemet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan motiváljam a férjemet? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Most nyáron volt az esküvőnk, jelenleg albérletben lakunk,de pár éven belül szeretnénk saját lakást meg 5 éven belül gyereket is.

Mindketten szeretünk utazni,néha beülni vacsorázni étterembe,szép ruhákba járni stb.

Még mindketten fiatalok vagyunk (Ő 26,én pedig 25) és úgy gondolom még rengeteg lehetőségünk van,hogy tanuljunk és jobb egzisztenciával rendelkezzünk.

Nekem főiskolai végzettségem van,neki 2 éves okj-s tanfolyama,de mondjuk jobban keres,mint én,mert én nem igazán jó szakmát választottam és ezt már bánom,de már úgyis mindegy. Nekem az a tervem,hogy most jobban rámegyek az angolra és leteszem a felsőfokú nyelvvizsgát.

Neki jobban megy az angol,nagyon jó esze van és már van egy középfokúja és igazából csak minimálisat kellene készülnie egy felsőfokú nyelvvizsgára,hogy megcsinálja. Már említettem neki,hogy szerintem jó ötlet lenne,ha letenné,mert ha már ez is legalább benne lesz az önéletrajzban nagyobb esélye lesz később egy jobb állást találni. Ezt Ő is tudja,de egyszerűen lusta bármit is csinálni. Ha hazajön munkából,akkor is csak leül gépezni és hétvégén is ezt csinálja. Persze ha szólok besegít a házimunkába,de iszonyatosan lusta.

Most ez azért bánt ennyire,mert szóba került a gyerekvállalás kérdése is,ami persze még odébb van,de arra is az volt a reakciója,hogy majd meglátjuk hogy fogunk állni,oké ezt értem,de úgy érzem Ő meg tenni nem tenne érte én meg próbálok. Ráadásul érdekli az IT is és imád a számítógéppel foglalkozni,de arra már lusta,hogy akkor elvégezzen egy sulit levelezőn.

Persze Ő is álmodozik,hogy de jó lenne ennyiből élni stb,de ahhoz már túl lusta,hogy tegyen is érte.

Szóval néha nem értem.


Mit gondoltok erről? Én próbálom motiválni,de nem tudom mit tehetnék még.

Tudtok valami tanácsot adni?


2014. szept. 29. 14:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
még annyi,hogy bármiről beszélünk, Ő mindig kitalálja,hogy na az most miért nem jó,mikor még bele sem vágtunk és ha meg sem próbáljuk nem is tudhatjuk mi sülhet ki belőle...:P
2014. szept. 29. 15:12
 12/22 anonim ***** válasza:
Baba mellett miért is nem lehet tanulni? :)
2014. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Most ezt ne úgy képzeld el,hogy én cseszegetem,hogy tanuljon vagy ilyenek,mert egyáltalán nem. Már több éve együtt vagyunk és azóta 2x mondtam neki,hogy hát nem szeretne-e tanulni még vagy valami. És nemrég került szóba,hogy akkor külföld, ezt sem erőltettem, én annyira lelkes lettem,de kellett volna nekem a részéről is lelkesedés,hogy akkor nem csak a duma,hanem tényleg belevágunk, de semmi, én meg erőltetni nem akartam, mert nem tudok úgyse mit kezdeni vele. De ha se nem suli, se nem nyelvvizsga, se nem külföld, akkor mit szeretne?!
2014. szept. 29. 15:15
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk ha este leültök vacsizni, utána ülj le vele beszélgetni ezekről, mert mi így, ennyiből aligha tudunk okos tanácsot adni :)
2014. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

Igen, így már jobban értelek. Hát nézd az én férjem pl. egy ritka nehéz eset, makacs, nem hallgat rám, fejjel megy a falnak. Én biztosan külföldre akarok menni, már azt is mondtam neki, hogy vagy vele, vagy nélküle, de mondjuk én olyan helyzetben vagyok, hogy elengedhetetlen, hogy kiköltözzek. Én rengeteget csesztetem a férjemet, mert nála borzasztóan nehéz egy kicsi eredményt is elérni, most már ott tartunk, hogy eldöntötte, hogy ki akar jönni (hónapokig dolgoztam rajta), pl. mutattam neki külföldi állásajánlatokat a szakmájában, és ebből látta, hogy kb. 4-szeres fizetést kapna, a jelenlegi 200 ezer négyszerese már igencsak jó összeg. Átnéztem az albérleteket, kiszámoltam a költségeket, megmutattam a férjemnek, hogy mennyit tudnánk félretenni és így hónapok alatt meggyőztem. Nem minden férfinél jönne ez be, de vele egyszerűen máshogy nem lehet beszélni, így is nevelte az anyja, nála csak ez a módszer létezik. Hogy a te férjednél mi a kulcs azt nem tudom, hátha ő azért ennél könnyebb eset. de alapvetően szerintem a férfiak meggyőzéséhez egyszerű üzenetek kellenek, mert ha sokat beszélsz neki, arra nem figyel. Ha azt mondod, hogy láttam egy állást, amiért 10-szer annyit kapsz, mint most arra felfigyel és érdemes nekik meg is mutatni az adott álláshirdetést, mert vizuális típus a legtöbb férfi. Vagy az is számít, hogy ő mit szeretne. Egy szép autót? Akkor lehet neki mondani, hogy fél év alatt kint össze tudunk szedni 4 millió forintot és megvehetnénk a kocsit, amit szeretnél.

Egyébként tudom, hogy nem minden férfi hülye, csak néha kicsit nehéz velük a kommunikáció, ebben igyekszem segíteni.

2014. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%
Keressetek olyan angol tanárt aki házhoz jön és nyelvvizsgára készít fel. Akkor nem lehet kifogás, ha ott toporog a tanár az ajtóban:)
2014. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

"De ha se nem suli, se nem nyelvvizsga, se nem külföld, akkor mit szeretne?!"


Dolgozni a jelenlegi munkahelyén. Ahol egyelőre ugyebár többet keres, mint te a magadén.

Szerintem eléggé különbözőek vagyokt, lesz ebbből még sok konfliktusotok.

2014. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
köszi 16-os ez jóóó :D
2014. szept. 29. 15:31
 19/22 A kérdező kommentje:

köszi 15-ös megpróbálok vele leülni beszélgetni.:)

megkérem,hogy akkor mondja el,hogy Ő mit szeretne,mert tényleg kíváncsi vagyok rá. Mik a tervei az elkövetkező 5-10 évre...stb

2014. szept. 29. 15:32
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
19 Az mindenképpen alap egy házasságban, hogy megbeszélitek a rövidebb-hosszabb távú terveket, mert anélkül nem is működik a dolog. És néha persze egyáltalán nem könnyű ez az egyeztetés.
2014. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!