Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A szules utani plusz kilok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szules utani plusz kilok lehetnek az okai a hazassag megromlassank?

Figyelt kérdés

Tervezett es nagyon vart baba volt a mienk. Mivel megtehettem ezer a terhesseg 12. hetetol nem dolgoztam. Osszesen a 9 honap alatt 18 kilot hiztam. Most 10 honapos a kicsi es nekem sikerult 5 kilot fogynom, de meg igy is 13kg plusz van rajtam. 167cm vagyok 56-58kg voltam szules elott es most 70-72 kg.

A ferjem sokszor, szinte mindennap (mostanaban) mondja, hogy menjek tornazni (a haz alatt van egy konditerem) .

Nem erti meg, hogy en probalok lefogyni es figyelni mit eszek de a pici es a haztartas mellett nehez.

Engem egyre jobban zavar a piszkalodasa. Mar nem is akarok ez miatt vele lenni mert folyton arra gondolok, hogy kovernek taty


2014. szept. 23. 13:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem azért jött ide, hogy mindenki leossza, milyen lusta dög, hanem egy kérdést tett fel, lehetne rá kulturáltan is válaszolni.


Egész nap egyedül lenni egy 10 hónapos gyerekkel, és még mellette megcsinálni a házimunkát nem egyszerű. Elhiszem, hogy elfárad. Nem lusta, hanem FÁRADT. Ha apuka kora délután hazajön, és azt mondja, drágám, innentől én vigyázok a gyerekre, meg esetleg egy kicsit besegítek, hogy legyen energiád kondizni, akkor oké.

Ha azzal jönnétek, hogy szegény apuka dolgozik, a kérdező meg otthon van, akkor gondoljatok bele, mennyi dolog van a gyerekkel, meg a háztartással, és a konditeremhez is energia kell, a szervezet számára a testedzés is ugyanolyan fárasztó munka.


Már az elején írtam, hogy nekem a 22 kilóból már csak 5-6 kg felesleg maradt. Mondanám, hogy két gyerek után ez milyen fasza teljesítmény, de az az igazság, hogy én ezért a kisujjamat nem mozdítottam, én egyszerűen ilyen alkat vagyok. Nem diétáztam, sőt rengeteget ettem, hogy legyen elég tej, és nem mozogtam többet, mint előtte.


Szeretnék majd eljárni tornázni, de most sajnos nem fér bele az időnkbe, nem tudom megoldani a gyerekfelügyeletet. Így egyenlőre marad az a 6 kiló, de nekem ezek szerint nagy szerencsém van, mert a férjemet egyáltalán nem zavarja.


A férjem azt mondja, ez a gyerekszüléssel jár, teljesen természetes, hogy kicsit gömbölyűbb vagyok, de így is tetszem neki, és nagyon SZERET, majd idővel lemegy.


Kedves kérdező, ülj le beszélgetni a pároddal. Ha nagyon zavar, hogy sürget, kérj tőle egy kis időt.

Egyébként hány éves vagy? Nem mindegy, hogy valaki 20 évesen szül, vagy 35 évesen. Sőt, van aki a gyerekszülés után akármit csinál, egy kicsit gömbölyűbb marad. Ez szerintem elsősorban alkat kérdése. Ne keseredj el, inkább beszéljétek meg a problémákat.

2014. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Szerintem a mozgás nem csak azért lenne fontos, hogy csinosabb legyél, vagy mert a férjed ezt szeretné. Kimozdulhatnál otthonról, a sport remekül levezeti a feszültséget, ami felgyülemlik benned nap mint nap, pont attól, hogy hergeled magad, hogy kövér vagy, és a férjednek se tetszel már biztos, és meg fog csalni, és kattogsz és kattogsz és kattogsz. Levezetnéd a stresszt, növelnéd az önbizalmad, az állóképességed (nem fáradnál el az otthoni tevékenységtől sem olyan hamar), boldogsághormont termenél a mozgással, amitől eleve pozitívabban állnál mindenhez, és nem utolsó sorban fogynál, és feszesednél, ami talán még a fogyásnál is fontosabb, hisz a terhes nők nem csak híznak, veszítenek a bőrük feszességéből is. Jön a narancsbőr, a lötyögő pocak, stb.


Szóval én csak pozitív oldalát látom a mozgásnak, és napi 40 percbe, 1 órába még senki nem halt bele. Akár kocoghatnál is, ha bírsz (nem mindenkinek megy a futás, főleg, ha előtte sokáig nem csinált semmit), amíg nincsenek nagyon hidegek, a babával is el tudnál menni, tolnád magad előtt a babakocsit.


Én nem tudnám elhagyni magam gyerekszülés után, mindig fontos volt, hogy nézek ki, és az, hogy elégedett legyek a saját tükörképemmel. Nem mániákusan, sose fogyókúráztam, de egészségesen étkezem és a napi rutinom része a mozgás, valamilyen formában, mikor mihez van kedvem, illetve időjárás függő is.


Viszont nálad előfordulhatnak hormonproblémák is, mert nagyon lassan fogysz, és a lelkiállapotoddal is vannak gondok, amik szintén lehetnek hormonálisak, de a szülés utáni depressziót sem zárnám ki. Mindenképp felkeresnék egy orvost, és kérnék egy kivizsgálást. Ez egyébként is fontos, sportolás előtt mindig ki kell kérni egy szakember véleményét, hogy mi az ajánlott a számunkra és mi nem.

2014. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

tök igaza van a férjednek! gyerek alszik,te menj kondizni,egyél figyelmesen stb. valamit biztos rosszulcsinálsz ha csak 5kg ment le.. szülés után pár héttel -9nek minimum kéne lennie..

emeld fel a sejhajod,és ne a férjedre duzzogj! vagy ha tetszel magadnak úgyis mint egy bálna akkor váljatok el h a férjed boldog lehessen!

2014. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
39%
Na pont ezért nem fogok szülni. Nagyon szeretnék babát,de borzasztó nehezen tudok fogyni. Én egy dekát nem hízok..
2014. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

A feleségem 90 kilo volt, amikor megismerkedtünk. Most 110. Már akkor is kövérnek tartottam (mert az is volt, és ezt meg is mondtam neki, miért hazudtam volna?) most meg aztán pláne. De így szeretem, és a világért nem akarnám,hogy rosszul érezze magát, hiszen ő az én párom. :)


Keress egy normális pasit, aki szeret. Aki meg akar változtatni téged, az nem téged szeret.

2014. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!