Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt jelenti az eskü szövegében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt jelenti az eskü szövegében a "jóban-rosszban"?

Figyelt kérdés

Hogy elnézem a házastársamnak, sőt, kiállok mellette teljes mellszélességgel, ha baromságot csinál? Sokadszorra?

Jelen esetben nem először hozott össze szép kis adósságot, miközben hónapokig hazudozott, hogy plusz munkából van a pénz. Amikor már nagyon követelték rajta a kölcsönzői az összeget, akkor borult ki a bili. Pedig korábban már történt ilyen, akkor az összes spórolt pénzünk ráment, hogy rendezzük az adósságait, de nem hittem, hogy újra megtenné. És mégis megtette. Egyébként is válságba került a házasságunk, így húzta-halasztotta bevallani, a tartozás meg egyre csak szaporodott.

A magyarázat az, hogy nekem és a gyereknek akart jobb életet biztosítani (ami esetünkben annyit jelentett, hogy havonta egyszer-kétszer elmentünk étterembe kajálni, elvittük a gyereket állatkertbe és kb. havonta költöttem magamra 5000 forintot ruhára). De az a vicc az egészben, hogy ha nem úszott volna el valahol, akkor ezeket a rendszeres fizetésünkből is megtehetnék, ketten több mint 300ezer forintot keresünk. Ezért nem is gyanakodtam.

Úgy érzem, hogy engem akar bűnbaknak beállítani, lelkiismeretfurdalást okozni, mert csak én tudom kihúzni a bajból, bár spórolt pénzem nekem sincs, de csak én vagyok hitelképes a családban. Így mos tök természetes, hogy felveszek személyi kölcsönt, hogy ő kifizethesse a hitelezőit, nekem meg 7 évig a nevemen lesz egy hitel a semmiért.

Vagy én látom rosszul és ennek teljesen magától értetődőnek kellene lennie? Teljesen kétségbeestem, legszívesebben elmenekülnék a helyzet elől, de másrészt meg nem hagyhatom bajban. Viszont úgy érzem, hogy a felelőtlensége már már beteges szintet ütött meg, mert veszélybe sodorta a gyereke jövőjét is a viselkedésével.

Hogy látjátok a helyzetet?


2014. szept. 6. 14:50
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
90%
Felelősség? Böcsület? Ismeri ezeket a férj? Hogy volt képes kockáztatni a családja épségét? Ki tudja milyen uzsorásoktól kért kölcsön? A végén még képesek bántalmazni feleséget meg a gyerekeket! Ez sem érv? Azt pedig, hogy itt ki a patkány, ne kezdjük el ragozni, jó?
2014. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
92%
hogy volt képes ezt megtenni a férj gyerekekkel a háta mögött? 31-es, te vagy hímsoviniszta vagy, hogy leszarod a gyerekek érdekét, csak a férjnek legyen jó, vagy beteg.
2014. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

A jóban-rosszban azt jelenti, hogy nem hagyod ott, ha beteg lesz, ha kifúrják a munkahelyén, s ha meg tudod oldani, ápolod, ha dupla csuklótöréssel van otthon. Önzésből, kényelemből nem állsz tovább, csak mert választottad nem a kezdeti rózsaszín ködös herceg (már aki az elején máshogy látja a másikat, nekem sosem volt ilyen köd).

Nem azt, hogy asszisztálsz ahhoz, hogy kizsákmányoljanak, becsapjanak, palira vegyenek.

Jogod van tévedni, majd rájönni, hogy igencsak rosszul választottál, illetve hogy az évek alatt roppantul megváltozott, személyiségileg s értékrendetek immár gyöketesen eltér.

A másik becsapása különösen csúnya dolog. Épp azt fejezi ki a jóban-rosszban is, hogy egy egység vagytok, együtt oldjátok meg a dolgokat, bajban is. Az ilyen csúnya magánakciók aláássák azt. Úgyhogy üzletien nézve ő szegte meg a szerződést...

2014. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
gyökeresen*
2014. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek emlegették a gyerekeket.

Van némi tapasztalatom nem megfelelő apákban, anyám kétszer házasodott, egyszer vált, egyszer megözvegyült.

Ezerszer inkább a válás, ha az apa képtelen rendes ember, férj, apa lenni. A gyereknek sem jó, ha ugyan látszatra együtt van a család, de nem működik...!

Az pedig főleg nem, ha azért él szükségben, mert felelőtlen apuci hitelt hitelre halmoz...

Nekem nem kéne ilyen apa. Aki még az anyámat sem tiszteli és szereti, csak kihasználja...

2014. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Hát ezt a "jóban -rosszban" fogadalmát ő már rég megszegte, mondhatjuk felmondta a házasságot:


"nem először hozott össze szép kis adósságot, miközben hónapokig hazudozott"


Ez az akasztós zsarolás... a zsarolásnak sohasem szabad engedni, mert nem lesz vége. Én arra sem látok semmi garanciát, hogy lenne neki legutolsó alkalom.

Szóval: a válást javaslom, ha a hiteleiből rád is lőcsölnek valamennyit,az még mindig kevesebb, a pénzed meg inkább a gyerekek nevelésére költsed.


ŐKET nem hagyhatod a bajban, és nem hagyhatod arrafelé (tovább) sodródni.


Mindegy is, de végül is hova lett az a sok pénz?

2014. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Hasonló volt nálunk,igaz nem ilyen nagy összegben de akkor is. Szrencsejáték volt a dologban,és amikor már sokat bukott azért kért kölcsön hogy visszaszerezze az addig elbukott pénzt és persze hogy nem sikerűlt.Az indok itt is az volt hogy többet akart adni nekem...,hát kevesebbet adott és még a bizalmat is elvesztette.

Űlj le mellé,amikor nem csinál mást(nem tv-ik,nem gépezik),és mond neki hogy kap egy utolsó esélyt DE csakis akkor ha innentől amég nem szerzi vissza a bizalmad te kezeled a pénzt.Megkapja a fizetést és odaadja neked,te osztod be.Sajnos mint a gyereknek zsebpénzeled.Aztán sok-sok idővel TALÁN vissza jön a bizalmad,ha van türelme ehez és bizonyít.MOnd el neki hogy a legkisebb hazudásnál elveszti a családját,gondoljon bele megéri-e.

Remélem segítettem.Nagyon nehéz lesz bízni de ha ő is akar változni akkor menni fog,ha viszont ujbol megteszi nem szeret,boldogabb leszel nélküle.De ne adj neki bizalmat előre,légy résen,és tartsd kézben a pénzügyeket.

2014. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

37-es, tiszteletre méltó a szándékod, a házasság megmentésére, de hát te most a sokadik utolsó kitűzését javaslod.


Ez az első bajon.

A második az, hogy a kérdezőnek sincs több esélye, ha bevállalja ezt az adósságot, azzal egészen elmegy már a falig, és ha ezután történik bármi, akkor mi lesz a gyerekekkel?

A harmadik pedig az, hogy beoszthatja a feleség a pénzt, de mit tud tenni az újabb kölcsönkérés ellen????

2014. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!