Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt jelenti az eskü szövegében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt jelenti az eskü szövegében a "jóban-rosszban"?

Figyelt kérdés

Hogy elnézem a házastársamnak, sőt, kiállok mellette teljes mellszélességgel, ha baromságot csinál? Sokadszorra?

Jelen esetben nem először hozott össze szép kis adósságot, miközben hónapokig hazudozott, hogy plusz munkából van a pénz. Amikor már nagyon követelték rajta a kölcsönzői az összeget, akkor borult ki a bili. Pedig korábban már történt ilyen, akkor az összes spórolt pénzünk ráment, hogy rendezzük az adósságait, de nem hittem, hogy újra megtenné. És mégis megtette. Egyébként is válságba került a házasságunk, így húzta-halasztotta bevallani, a tartozás meg egyre csak szaporodott.

A magyarázat az, hogy nekem és a gyereknek akart jobb életet biztosítani (ami esetünkben annyit jelentett, hogy havonta egyszer-kétszer elmentünk étterembe kajálni, elvittük a gyereket állatkertbe és kb. havonta költöttem magamra 5000 forintot ruhára). De az a vicc az egészben, hogy ha nem úszott volna el valahol, akkor ezeket a rendszeres fizetésünkből is megtehetnék, ketten több mint 300ezer forintot keresünk. Ezért nem is gyanakodtam.

Úgy érzem, hogy engem akar bűnbaknak beállítani, lelkiismeretfurdalást okozni, mert csak én tudom kihúzni a bajból, bár spórolt pénzem nekem sincs, de csak én vagyok hitelképes a családban. Így mos tök természetes, hogy felveszek személyi kölcsönt, hogy ő kifizethesse a hitelezőit, nekem meg 7 évig a nevemen lesz egy hitel a semmiért.

Vagy én látom rosszul és ennek teljesen magától értetődőnek kellene lennie? Teljesen kétségbeestem, legszívesebben elmenekülnék a helyzet elől, de másrészt meg nem hagyhatom bajban. Viszont úgy érzem, hogy a felelőtlensége már már beteges szintet ütött meg, mert veszélybe sodorta a gyereke jövőjét is a viselkedésével.

Hogy látjátok a helyzetet?


2014. szept. 6. 14:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Jóban-rosszban, de a világgal szemben, nem egymással szemben.
2014. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%
ha ketten 300 forintot kerestek akkor mire ker kolcsont?.. nem ertem.. nm lehet hogy más nője is van es arra kolti a "hitelt" esetleg valami ilyesmi?... joban rosszban egyutt kell lenni,de ez mar tulzas.. en komolyan elbeszelgtnek vele ha nem változtat akkor válunk.. ( kicsit megijeszteni hátha észbe kap..)
2014. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%
azért havi 2 éttermi kajálásból és pár állatkerti belépőből elég hosszú idő összehozni akkora tartozást, amit egy 7 évig tartó hitellel lehet kifizetni
2014. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Másfél millióval tartozik, és ezt kb. egy év alatt kérte kölcsön, állítólag belebukott valami üzletbe, rosszul ment a meló és utána már azért kért újra és újra kölcsön, hogy egyáltalán a mindennapokra maradjon. Sokszor én sem értem a dolgot, hiszen nekem is a rezsibe mindösszesen havi 60-70 ezret adott, de neki sokba kerül a munkába járás, a cigaretta, minden nap eszik valamit mert késő este jár haza, stb...
2014. szept. 6. 14:58
 5/38 A kérdező kommentje:
közben volt két nagyobb kiadásunk, amire ő "dolgozta" össze a pénzt, mert költöztünk és elmentünk nyaralni...most kiderült, hogy milyen pénz volt ez :(
2014. szept. 6. 15:00
 6/38 anonim ***** válasza:
75%

JÉZUSOM.

Havi 3kilóból még egyedül is el tudnád tartani magadat és a gyermekedet....

2014. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Ketten keresünk annyit, annak én a felét viszem haza. A legnagyobb baj az, hogy fenyegetőzik ha arról beszélek, hogy ezt én már nem tudom így folytatni. És nem merek lépni, mert nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy egyszer beváltja a fenyegetését és felköti magát, vagy félrerántja a kormányt, ahogy ő mondta...
2014. szept. 6. 15:14
 8/38 anonim ***** válasza:
0%

Ú a fenyegetőzés a legrosszabb... Nem tudsz akkor mit csinálni, mint valahogy segítesz a személyi hitellel törleszteni az adósságát, és ez mellett valahogy szerényen még magadnak is teszel valahogy félre.


Szerintem tisztázd vele,hogy ez volt a legutolsó dobása, és ez a legutolsó hogy kisegíted a bajból....

2014. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Nab+,akkor tegye!Hidd el,aki ezzel fenyegetőzik,soha nem teszi meg!Csak téged zsarol!Én megmondanám neki,hogy másszon ki egyedül a hitelből ahogy akar!
2014. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Jűban-rosszban.


És nincs nyaralás, nincs állatkertezés, és nincs éttermezés és a kezedbe veszed az összes pénzügyi dolgokat, és leteteted a fizetését, mikor megkapja. Fillérre. És te is leteszed.


Ez az egyetlen megoldás, hogy kigyertek abból amiben vagytok és megszokja, hogy ne úgy éljen mint válság előtt éltek az emberek, hanem alkalmazkodjon a megváltozott körülményekhez idegösszeroppanás nélkül. Tök egyértelmű, hogy a társad még ezt nem tanulta meg, de nem is volt úgy nevelve, hogy tudja milyen az mikor nincs.

2014. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!