Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt jelenti az eskü szövegében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt jelenti az eskü szövegében a "jóban-rosszban"?

Figyelt kérdés

Hogy elnézem a házastársamnak, sőt, kiállok mellette teljes mellszélességgel, ha baromságot csinál? Sokadszorra?

Jelen esetben nem először hozott össze szép kis adósságot, miközben hónapokig hazudozott, hogy plusz munkából van a pénz. Amikor már nagyon követelték rajta a kölcsönzői az összeget, akkor borult ki a bili. Pedig korábban már történt ilyen, akkor az összes spórolt pénzünk ráment, hogy rendezzük az adósságait, de nem hittem, hogy újra megtenné. És mégis megtette. Egyébként is válságba került a házasságunk, így húzta-halasztotta bevallani, a tartozás meg egyre csak szaporodott.

A magyarázat az, hogy nekem és a gyereknek akart jobb életet biztosítani (ami esetünkben annyit jelentett, hogy havonta egyszer-kétszer elmentünk étterembe kajálni, elvittük a gyereket állatkertbe és kb. havonta költöttem magamra 5000 forintot ruhára). De az a vicc az egészben, hogy ha nem úszott volna el valahol, akkor ezeket a rendszeres fizetésünkből is megtehetnék, ketten több mint 300ezer forintot keresünk. Ezért nem is gyanakodtam.

Úgy érzem, hogy engem akar bűnbaknak beállítani, lelkiismeretfurdalást okozni, mert csak én tudom kihúzni a bajból, bár spórolt pénzem nekem sincs, de csak én vagyok hitelképes a családban. Így mos tök természetes, hogy felveszek személyi kölcsönt, hogy ő kifizethesse a hitelezőit, nekem meg 7 évig a nevemen lesz egy hitel a semmiért.

Vagy én látom rosszul és ennek teljesen magától értetődőnek kellene lennie? Teljesen kétségbeestem, legszívesebben elmenekülnék a helyzet elől, de másrészt meg nem hagyhatom bajban. Viszont úgy érzem, hogy a felelőtlensége már már beteges szintet ütött meg, mert veszélybe sodorta a gyereke jövőjét is a viselkedésével.

Hogy látjátok a helyzetet?


2014. szept. 6. 14:50
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
7 Nincs miért lépnek, de ez az a helyzet, amikor neked kell előre állni, és megfogni a kezét, és kihúzni a csúszásból. Nem mutogatni, hanem kőkeményen összefogni a család dolgait.
2014. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
nem ez az első alkalom, hogy adósságot csinál + még fenyegetőzik is---> dobd ki, cserélj zárat és add be a válást és gyermekelhelyezést!
2014. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
11+Jah és nincs ebéd munkahelyi kajcsi keretében. Az van amit te főzöl, nap mint nap.
2014. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
0%

12 Egy házasság nem erről szól, és ha valami nem müködik akkor szépen "továbbállunk".

Az ilyen ember mint te ne házasodjon, magyaradjon singli egész életében, aki nem tudja milyen az hogy egymásért a felek felelősek, és ha az egyik megrendel akkor a másik felsegiti, addig mig az stabilan meg nem erősödött ismét.

2014. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Utolsó úgy látom nem olvastad el az írásom...nem először csinált ilyet és mindig megesküdött, hogy újra nem teszi. Tehát neki ezek szerint ezt mindig büntetlenül szabad, mert van egy hülye mellette, aki úgyis kihúzza a sz@rból?
2014. szept. 6. 15:33
 16/38 anonim ***** válasza:
Az állatkertzést meg meglehet oldani úgy olcsóbban, hogy megkéred a nagyszülőket, hogy mint nyugdijasok, vigyék el a gyereket. Negyed félárból megúszod a belépőjegy árát, és a gyerek semmiből nem fog kimaradni. Oké, hogy te is szeretnél menni, de ha nincs rá keret akkor nincs, de te felnőtt vagy, te bármelyik parkban vagy a Duna mellett tudsz sétálni.
2014. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
#14 nem felhőtlen szerelemről, hanem egy döglődő házasságról van szó, ahol még rátesz egy lapáttal a "kedves férj" azzal, hogy immár többedik alkalommal tartozást halmoz fel a férj, a feleség háta mögött + zsarolja érzelmileg és anyagilag....ha ilyen egy házasság szerinted, akkor köszönöm, de nem
2014. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
15 Mert nála van a lóvé, és köztudott, hogy a pasik nem tudják beosztani a pénzt és a legnehezebben ismerik el, hogy nem tudják megadni azt a családjuknak amit szeretnének megadni.
2014. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

17 Ahol gyerek van, az egy klasszikusan más helyzet, mint ahol két unatkozó singli együttéldegél-mint amit te ismersz.


Könnyű nagyképűen otthagyni valakit, és úszitani egy számodra idegen embert a net-en, hogy váljon. És? Felelőség a leirt irásod utám az természetesen nincs. Egy gyerek elveszti az apját, és fogja élni azt az életet, amit a te hozzád hasonló egyedek rájuk kényszeritenek. Holott oött lenne az édesapja, csak kicsit a nejének össze kéne kapnia a széthullott tagot.

2014. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
A jóban-rosszban nem a másik kizsákmányolását jelenti, vagy azt hogy éljünk nagy lábon amikor pici a cipőnk mert majd a másik megoldja helyettünk. Továbbá az esküt nem csak te tetted le. Neki is azzal teszed a legjobbat, ha azt mondod itt és most állj! Kezeld te mostantól a pénzügyeket és mindkettőtök fizetését. Az adósság visszafizetéséből pedig vegye ki ő az oroszlánrészt. Végül is felnőtt ember...
2014. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!