Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt jelenti az eskü szövegében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt jelenti az eskü szövegében a "jóban-rosszban"?

Figyelt kérdés

Hogy elnézem a házastársamnak, sőt, kiállok mellette teljes mellszélességgel, ha baromságot csinál? Sokadszorra?

Jelen esetben nem először hozott össze szép kis adósságot, miközben hónapokig hazudozott, hogy plusz munkából van a pénz. Amikor már nagyon követelték rajta a kölcsönzői az összeget, akkor borult ki a bili. Pedig korábban már történt ilyen, akkor az összes spórolt pénzünk ráment, hogy rendezzük az adósságait, de nem hittem, hogy újra megtenné. És mégis megtette. Egyébként is válságba került a házasságunk, így húzta-halasztotta bevallani, a tartozás meg egyre csak szaporodott.

A magyarázat az, hogy nekem és a gyereknek akart jobb életet biztosítani (ami esetünkben annyit jelentett, hogy havonta egyszer-kétszer elmentünk étterembe kajálni, elvittük a gyereket állatkertbe és kb. havonta költöttem magamra 5000 forintot ruhára). De az a vicc az egészben, hogy ha nem úszott volna el valahol, akkor ezeket a rendszeres fizetésünkből is megtehetnék, ketten több mint 300ezer forintot keresünk. Ezért nem is gyanakodtam.

Úgy érzem, hogy engem akar bűnbaknak beállítani, lelkiismeretfurdalást okozni, mert csak én tudom kihúzni a bajból, bár spórolt pénzem nekem sincs, de csak én vagyok hitelképes a családban. Így mos tök természetes, hogy felveszek személyi kölcsönt, hogy ő kifizethesse a hitelezőit, nekem meg 7 évig a nevemen lesz egy hitel a semmiért.

Vagy én látom rosszul és ennek teljesen magától értetődőnek kellene lennie? Teljesen kétségbeestem, legszívesebben elmenekülnék a helyzet elől, de másrészt meg nem hagyhatom bajban. Viszont úgy érzem, hogy a felelőtlensége már már beteges szintet ütött meg, mert veszélybe sodorta a gyereke jövőjét is a viselkedésével.

Hogy látjátok a helyzetet?


2014. szept. 6. 14:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

"15 Mert nála van a lóvé, és köztudott, hogy a pasik nem tudják beosztani a pénzt és a legnehezebben ismerik el, hogy nem tudják megadni azt a családjuknak amit szeretnének megadni." nagyon naiv vagy, ez a pénz nem a családra ment el, ez nem állatkerti belépő nagyságrend


"17 Ahol gyerek van, az egy klasszikusan más helyzet, mint ahol két unatkozó singli együttéldegél-mint amit te ismersz.


Könnyű nagyképűen otthagyni valakit, és úszitani egy számodra idegen embert a net-en, hogy váljon. És? Felelőség a leirt irásod utám az természetesen nincs. Egy gyerek elveszti az apját, és fogja élni azt az életet, amit a te hozzád hasonló egyedek rájuk kényszeritenek. Holott oött lenne az édesapja, csak kicsit a nejének össze kéne kapnia a széthullott tagot." 3 sorból már az életemről is tudsz mindent, gratulálok, irány az ezotv...válás után is ott a gyerek apja, ha az apja akar lenni

2014. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Nem ez az első alkalom,kutyából nem lesz szalonna.Nem vennék fel helyette hitelt,aztán majd benne hagy a ...-ban.Neked a gyerekedre is gondolnod kell (ha már a férjed nem gondolt és ilyen felelőtlen).Nyakadba veszel egy hitelt,ő meg esetleg továbbra is csinálja az adósságokat.Akkor miből fogtok megélni?!
2014. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%

21 Fogalmad nincs mi az, hogy gyerek. És mit jelent nekik egy válás.


Figyi, egy gyereket nem a polcról emelsz le, és nem egy játékbaba. Egész életedben felelős vagy érte, és nem akkor lépsz le mellőle mikor neked tetszik, hanem akkor mikor felnevelted, és szakmát adtál a kezébe és látod, hogy megél. Addig és még utána is.

Nem 2 hetente 2 óra jopofi egy ember saját gyereke.

2014. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
22 Hiába nem vesz fel-ugyan olyan felelős. Ugyan úgy marad a sz.-ban.
2014. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Pontosan ettől rettegek és ezt meg is mondtam neki, hogy ha az elkövetkező hét évben újra ilyet tesz, akkor már nem lesz kihez fordulni... persze ilyenkor mondja, hogy hagyjuk a fenébe az egészet, de azért odaszúrja, hogy neki már úgyis jobb lenne ha nem is lenne. Amikor meg kifordul magából, akkor az arcomba vágja, hogy majd figyelgethetem, ahogy lóg a kötélen, mert úgysincs más kiút ha elhagyjuk a gyerekkel...
2014. szept. 6. 15:51
 26/38 A kérdező kommentje:
Bizony, felelős vagyok a gyerekemért egész életemben...és az apja nem volt felelős, amikor elvette a fiam pénzét, és megcsinálta az adósságot a hátunk mögött?
2014. szept. 6. 15:53
 27/38 anonim ***** válasza:
25 Beszél a társad össze vissza, egyszerűen totálisan ki van készülve.
2014. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lógjon, ha ennyire elmebeteg!!! Ez csak egy kib@ßott érzelmi zsarolás az ő részéről! Hagyd ott, ezentúl már úgysem fogsz tudni benne megbízni, ki tudja, hogy milyen ügyletekbe fog belemenni, meg mikor fognak majd az életetekre törni a kölcsönzők.
2014. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Szerintem van az a határ, ahol az ember azt mondja, hogy eddig és ne tovább. Mikor leírtad, hogy fenyegetőzik, értsd: érzelmileg zsarol, akkor gondoltam azt, hogy ez az a pont, a pasi nem szeret, nem érdemel meg téged. És ha úgy döntesz, hogy otthagyod, akkor gondolj arra, hogy nem te rángattad bele a bajba, ráadásul nem először csinál hülyeséget, és nem is volt őszinte veled, miért te szívj miatta?


Nem mondom azt, hogy hagyd el, te döntésed, hogy vele maradsz-e vagy sem.

De a személyi hitelt felejtsd el nagyon gyorsan. Ha te vagy a drága pasid elveszti a munkahelyét a 7 év alatt bármikor, akkor mi lesz veletek? (igaz így is csak 60-70-et adott haza, nem valami hű de nagy összeg).


Ha segíteni akarsz rajta, akkor mondd meg neki, hogy nem fogsz bedőlni a fenyegetéseinek, jobb lesz ha abbahagyja. A feltételeket pedig te diktálod.

1. A pénzt te osztod be.

A fizetését a te számládra utaltatja minden hónapban, hozzáférésed csak neked lesz a számlához, ha kell valamire pénz, akkor tőled kér. Rezsit te fizeted, autót te tankolod, kaját te vásárolod, a cigiről meg szokjon le.


2. Írja össze kinek mennyivel tartozik. (remélem nem valami maffiozó alkatoknak). Tárgyalj te velük, készíts egy ütemezési tervet, hogy kinek mikor mennyit tudtok törleszteni részletekben, és legfeljebb annyi hitelt vegyél fel, amennyi nagyon életbevágó.


Az a baj, hogy a drága párod nem látja át, mekkora bajt csinált. És ha te felveszed azt az 1,5 millió hitelt (thm minimum 20 %-nál indul, mert a szabad felhasználású személyi hitel a legdrágább), akkor abba 7 éven belül bármikor belebukhatsz, és a gyerekeid szívják meg a legjobban. Anyukaként pedig ők legyenek az elsők, ne a felelőtlen férjed.

2014. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám, hogy szépen elkezdenék a háta mögött szervezkedni, és egyszer csak arra menne haza, hogy ti nem vagytok otthon. Ez az ember nem érdemli meg, hogy családja legyen, ha csak azért kockáztatja a biztonságotokat, hogy ő legyen a hős. Érzelmi kora valahol 3 és 5 éves szint között lehet.
2014. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!