Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hol van a házassági eskü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Granulátum kérdése:

Hol van a házassági eskü szövegében, hogy nem csaljuk meg a másikat?

Figyelt kérdés
Mindenki erre hivatkozik, pedig az esküben csak élethosszig tartó egymás mellett való kitartás van, amit ugye nem érint egy-két félrelépés.

2013. jún. 17. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője(segítőtársa) leszek.
2013. jún. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
92%
Ugye ezt nem azért kérdezed mert meg akarod csalni?
2013. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is lenne benne az esküben a hűségfogadás, nem evidens, hogy hűséges maradok a házastársamhoz?
2013. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Hogy kiárólagos marad a kapcsolat? Sehol nincs benne. A hűség kiterjesztett jelentése ez sokak szerint. Pedig nem.

Attól én még amondó vagyok, ha valaki több nőt akar, ne házasodjon ey jogilag monogám országban, hanem vállaljon fel egyenrangúnak 2, 3, 8 kapcsolatot, ne legyen képmutató!

2013. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
1: Ez a hivatalos szöveg? Honnét írtad ki? Hú, mert akkor benne van! "Vele megelégszem."
2013. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Az eskuk megszegeset tudtommal tobb esetben is buntethetik.

Nem ertem, hogy a hazassagi esku megszegeset miert nem.

A masik kerdes persze az, hogy hogyan lehet megeskudni az orok szeretetre. Arra meg lehetne, hogy orokke segitem tarsamat, hiszen az akkor is megvalosithato lenne, ha mar nincs kettojuk kozott sem szeretet sem szerelem (mivel az esku kot), de a szeretetre nem kothet az esku, azt nem lehet betartani csak azert mert megeskudtunk ra.

2013. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%
b+
2013. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

Van már ilyen topic, tessék.

Nincs ez az esküszöveg benne, csak azt, hoyg akarnak-e házastársak lenni. Most hogy a Családjogi tv. hogy definiálja a házasságot, meg lehetne nézni, de nem mondja az anyakonyvvezető, hogy a Családjogi tv. értelmében lévő házasságot akarják-e kötni.:)

2013. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2013. jún. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
47%

"A mit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válaszsza." (Máté 19.6)

"A házasságot mindenki tartsa tiszteletben, házaséletetek legyen tiszta, mert a tisztátalanokat és a házasságtörőket elítéli az Isten." (Zsidók 13.4)

Bár bibliai idézetek, én ezeket is hallottam már esküvőn.

2013. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!