Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyire kell a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire kell a gyerekvallalast meggondolni?

Figyelt kérdés
A mostani szulok akiket ismerek altalaban egy nagyon max ket gyermeket vallalnak. De van olyan ismerosom akinek mar 4 gyereke van de meg nem volt munkahelye. Olyan ismerosom is van akit elhagyott a ferje harom gyerekkel es eleg rossz helyzetbe kerult mert a gyerektartas amit kap az nem valami sok. Arrol ne is beszeljunk hogy a munkahely ma mar senkinek sem biztos. Ti milyen tenyezoket gondoltatok vegig a tudatos csaladtervezes elott?
2014. aug. 24. 10:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"Ezzel persze nem azt mondom, hogy nyomorba kell szülni, de szerintem sokan túlizgulják ezt a dolgot és tényleg várnak a tökéletes körülényekre (ami a legtöbbször sosem jön el)."


MEGFELELŐ körülményeket kell megvárni, nem a tökéletest. Ez így csúsztatás, ebben a formában.

2014. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

az a baj h előre nem látsz minden

túlkép semmit sem ....


lehet jó a párod ha egyszer bekattan valami miatt

míg te otthon vagy a gyerekkel elszereti egy másik nő

lehet h te kattansz be egy másik pasi miatt

egy rossz anyagi döntés

anyós

ezer lehetőség van


ha arra apellálsz h mindent megtervezz akkor esélyed sincsen rá !


nagyon sokan terveznek "tudatosan" előre évekre de elég egy picike dolog és az egész felépített jövő romba dől - és akkor ök is dölnek vele

inkább arra gondolj h mindig legyen B, C terv és menekülési út

gyorsan tudj lépni ha kell és gyorsan dönteni is !

legyen egy háttered ha dobnak a gyerekkel együtt

képes legyen gyorsan alkalmazkodni


bár ha meg túlbiztosítod magad akkor oda a bizalom a másikban

szal marha nehéz !

2014. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
59%

22: ez a "ha arra vársz, hogy minden tökéletes legyen, sosem lesz gyereked" mentalitás pont azokra jellemző, akiknek sem fizetésük, sem a lakhatási körülményeik és/vagy a kapcsolatuk sem érett a gyerekvállalásra, és ezzel védekeznek...


Beütni nyilván mindig beüthet valami, de az nem kifogás arra, hogy eleve nem teremti meg valaki a körülményeket, hogy később is lehet szar.

2014. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 20-as, nem akarlak elszomorítani, de ma már pont egy 40 éves nőnek vannak kisgyerekei, mivel 38 évesen vagy épphogy 40 évesen szül, mert a tökéletes pillanatra várt, mikor minden meglesz, aztán egy csomó pénzt lombikba kellett fektetni, mert 35 felett sehogy sem akart az a gyerek jönni.

Szánalmas ami ma Magyarországon megy, itt valóban nincs biztos munkahely. Abban egyetértek, hogy úgy ne szüljünk gyereket, hogy egyáltalán nem dolgozott a nő és persze az apának sincs munkahelye.

De, ha mindig a tökéletesre várunk, akkor kedves hozzászólok és olvasók, reménykedjetek benne, ha 35-40 között összejön a gyerek, ha összejön valahogy. Na, meg azon se csodálkozzatok majd, ha esetleg nem élitek meg az unokáitokat.

Most engem is lehet lepontozni. Ennyi erővel, aki 20 évre vesz fel lakáshitelt, egyáltalán ne is szüljön gyereket, míg a hitel le nem jár, utána meg már úgy se tud, hacsak nem 20 évesen vette fel a hitelt!

2014. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
74%

1. Nem kell SAJÁT (félig banké...) lakás feltétlenül. Az albérlet még mobilabbá is teszi az embert, ha munka után kell költözni.


2. Akinek olyan szakmai tudása van, amire van munkaerőpiaci igény, akkor megszűnhet a munkahelye, de elég gyorsan el tud helyezkedni az iparágon belül.


3. Ismét, nem a tökéletes állapotról van szó, hanem a megfelelőről. Fényévnyi a különbség.


4. Nem kell 40 éves korig várni feltétlenül. Nekem a megfelelő partner, anyagi helyzet, munkaviszony megvolt a huszas éveim végére.

2014. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"egy 40 éves nőnek vannak kisgyerekei, mivel 38 évesen vagy épphogy 40 évesen szül, mert a tökéletes pillanatra várt, mikor minden meglesz, aztán egy csomó pénzt lombikba kellett fektetni, mert 35 felett sehogy sem akart az a gyerek jönni. "


29 éves korban szülnek átlagosan először a nők :) Szóval ezt benézted. Legalábbis statisztika szerint.

2014. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

" Na, meg azon se csodálkozzatok majd, ha esetleg nem élitek meg az unokáitokat. "


Míg élek nem értem ezt a választ meg,pedig annyi ember írja, bár attól még lehet baromság. Majd gyerekem akar szül ha nem akar nem szül az ő döntése dolga amire én miért terveznék, főleg akkor amikor még ő is csak tervbe van?

Egyszerűen a legnevetségesebb indok a világon a korai szülésre.

2014. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
23 évesen szülhettem volna, mert volt biztos hátterünk már akkor is. De szerettem a munkám, szerettem kettesben utazni, szórakozni a párommal. 30 évesen éreztem, hogy a kapcsolatunk is annyira biztos, hogy jöhet a gyerek. Nem bántam meg, hogy nem előbb szültem. Anyagilag sokkal biztosabb lábakon éltünk és már le is nyugodtunk, hogy a családi nyaralgatások is megfelelnek, nem vágyunk már nagy bulikba. Van pár ismerős, aki 20 évesen vállaltak gyermeket, hát 30 évesen rájöttek, hogy ők még semmit nem éltek. Lehet magyarázni, de, hogy lehet gyerek mellett is, hát nem ugyanolyan, mint kiélvezni a fiatalságot ilyen felelősség nélkül.
2014. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Nagyon meg kell gondolni. Mindenképp számításba kell venni, hogy anyuka egyedül maradhat és neki kell eltartani a gyerekeit.


Nálunk a természet megoldotta ezt, így dönteni sem kell. Nem tudunk gyereket vállalni és kész. Van biztosnak tűnő munkánk a férjemmel, egész elfogadható fizetésünk is, bár persze lehetne több, de így is kijövünk normálisan. Kertes házban élünk, nem messze pesttől, nincs hitelünk. Pénzt gyűjtünk, eljárunk szórakozni kettesben, haverokkal stb..


Most már úgy is az van, hogy aki gyerektelen, az dögöljön éhen öregkorára, annak nincs joga arra költeni a pénzét amire akarja, hanem úgy kell tennie mintha lenne, és a gyerekre szánt pénzt pénzt eltenni nyugdíjra...


De aki tud is vállalni gyereket, (anyagi, egészségügyi szempontból) annak nagyon meg kell gondolni. Mert ha bármi beüt, rajta nem lehet spórolni, vagy nem mondhatod azt hogy nem még sem kell....Hatalmas felelősség.

2014. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon meg kell gondolni, szerintem is tudatosnak kell lenni. Persze bármikor bármi közbejöhet, az ellen úgysem tudunk tenni.


Amit én meg fogok gondolni:

- Apuka= férjem: milyen állása van, mik az ambíciói

- az én saját fizetésem: egyedül se halnánk-e éhen a gyerekekkel

- félretett pénz: valamelyikünknek sürgős orvosi beavatkozásra van szüksége külföldön pl, arra mindig legyen

- mindegy hogy saját lakás vagy albérlet, főleg hogy rugalmasak szeretnénk maradni és elköltözni bármikor


Olyan életszínvonalat szeretnék nyújtani a gyerekeknek amilyenben én is felnőttem, ami nem egy luxus de nem is kellett azon gondolkoznunk hogy pl. melyik szalámit vegyünk meg a boltban vagy az évi egy hét-10 nap külföldi nyaralást hol töltsük el.

L21

2014. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!