Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyire kell a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire kell a gyerekvallalast meggondolni?

Figyelt kérdés
A mostani szulok akiket ismerek altalaban egy nagyon max ket gyermeket vallalnak. De van olyan ismerosom akinek mar 4 gyereke van de meg nem volt munkahelye. Olyan ismerosom is van akit elhagyott a ferje harom gyerekkel es eleg rossz helyzetbe kerult mert a gyerektartas amit kap az nem valami sok. Arrol ne is beszeljunk hogy a munkahely ma mar senkinek sem biztos. Ti milyen tenyezoket gondoltatok vegig a tudatos csaladtervezes elott?
2014. aug. 24. 10:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon végig kell gondolni, és fel kell készülni arra, hogy bármikor egyedül maradhatsz, legyen akármekkora a szerelem a partnereddel. Ha egyedül nem lennél képes eltartani a gyerek(ek)et, akkor inkább ne legyen egy sem.
2014. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nagyon sokan csak utólag okosak. Ezzel együtt én nagyon gyerekpárti vagyok.
2014. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%

Leírom a mi helyzetünket.

Én 27 vagyok, a férjem 35. 7 éve vagyunk együtt, 6,5 éve együtt élünk, 2 éve házasok vagyunk.

Én egy multinál dolgozom ügyélszolgálaton, mindennel együtt kb. 150.000-t keresek, a férjem ugyanannál a cégnél van 6,5 éve, most másik munkakört kapott hála az égnek, itt átlagban megvan a 130, de múlt hónapban 160-at hozott haza.

Albérletben lakunk. A havi fix kiadásunk kb. 150-160.000 Ft + a kaja, ruházkodás, így olyan 210-220-van vagyunk benne minden hónapban, de ez az alap, akkor még nem voltunk szülőknél, nem voltunk kikapcsolódni, nem vettünk a kutyának kaját, oltás stb.

Lakásunk kb. 5,5 múlva lesz, akkor jár le a LTP. kijövünk a pénzből, legalább is megoldjuk, de lehetne jobb is a helyzet.

Mi már szeretnénk gyereket. Eddig úgy voltunk vele, hogy majd ha lesz saját lakás. De az még messze van. Ha arra várunk, sosem lesz sajnos, + már másfél éve próbálkozunk, és nem sikerül a gyerek, tehát ha még várnánk éveket, ki tudja, mikorra sikerülne.

Át kell gondolni nagyon, de túl sokáig sem szabad várni szerintem, mert nyilván egy munkahely sem lehet biztos, a főnökömet 14 év után rúgták ki leépítés miatt. Én 3 éve vagyok a cégnél, de mire várjak még? Ha sikerül, akkor vállaljuk.

2014. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nagyon.
2014. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon ésszel kell gondolkozni,és nem vággyal mert azzal nem lakik jól és nem lesz meleg a szobája.

-ki legyen az anya/apa

-anyagiakat-munkahely anyának min. 1 év munkaviszony ami szüléskor is él,hogy járjon tgyás, gyed.

-lakhatás nem kell saját lakás de bejelentett normális albérlet igen.

-spórolt pénz is jó ha van hisz 2 ég anya fizetése is kevesebb lesz.

2014. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%
vannak olyanok is akik csak az adókedvezmény miatt potyogtatják a vakvilágba a gyereket.
2014. aug. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
31%

Mi mindketten értelmiségiek vagyunk, mármint a higher levelen, szóval nekünk több mindent kellett végiggondolni:


- szeretem-e őt, ő-ez az igazi. pipa.

- tudok-e most elszakadni fél-egy évre a munkahelyemtől, mennyire fog ez visszavetni, hány év alatt tudom behozni a lemaradást (nem ismeretanyagilag, hanem networkileg). pipa.

-a másik egy évre tud-e ő elszakadni a karrierjétől (hiszen megosztjuk a gyedet)? pipa.

- van-e a munkahelyünknek megbízható magán bölcsije és ovija a későbbiekre? pipa.

- ha a fizetésem kevesebb lesz a gyed alatt, tudjuk-e fenntartani magunkat olyan színvonalon, ahogyan most élünk (tudunk-e moziba menni, kiállításra, utazgatni)? pipa.


Mi nem tervezünk lakást venni, és mindketten éltünk már külföldön, így itthon fogunk maradni. Ergó hajrá baba:)


27N 34F

2014. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
63%

A mai világban sajnos nincs olyan, hogy biztos munkahely. Az emberek zöme albérletben lakik vagy lakáshitelt fizet, egyik sem jobb a másiknál, mert bár az egyik "olcsóbb" de soha sem lesz a tiéd, a másik legalább dupla annyi, de mire kinyögik, a biológiai órájuk igencsak lejárt.


Mi önkormányzattól béreljük a lakást, ami olyan, mint egy albérlet, csak jóval olcsóbb.

Az első gyereknél még mindketten dolgoztunk, bőven kijöttünk a pénzünkből és még maradt is. Én akkor még fiatal voltam, de a párom már benne volt a korban. Bevállaltuk a babát, aztán bevállaltunk egy kocsihitelt. A párom bére azóta nem változott (6 éve), én a gyes lejárta után visszamentem kicsit dolgozni, majd "becsúszott" a kistesó. Tervezett is volt, meg nem is, mert gondoltunk rá, hogy jó lenne, de még várni akartunk picit. Hát ő jött, nem volt mit tenni. Megszületett egy elsején, majd a cég ahol dolgoztam még abban a hónapban 30-án közölte, hogy bezár. Lassan lejár a gyes, én pedig nem találok munkát azóta sem. Alig várjuk, hogy lejárjon a kocsihitel. Van, hogy hó végén előleget vagy kölcsönt kell kérnünk. Szar ügy, de ez van, a gyerekeket visszacsinálni nem tudom, de ha mindezt előre látom, egyet sem vállaltam volna.

2014. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok dolog van a világon, amit úgy meg kell gondolni, mint a gyermekvállalást. Mások életéről van szó.


Én azt mondom, a mai munkakörülmények között akkor vállaljanak gyereket, ha tényleg legalább 4-5 éve biztos munkahelyük van, stabil keresetük, nincsenek rendszeres elbocsátások a cégnél, és emellett a lakhatásuk is biztosított (az most nekem mindegy, hogy abérlet-e vagy saját ház, de anyósék padlása nem minősül annak, meg az 1 szobás garzon); van tartalékuk baj esetére, és a fennmaradó keresetükből megfelelő körülményeket tudnak biztosítani a gyermeknek ÉS elég idejük is van rá (az egyik nem 3 műszakban a másik meg nem 16 órában dolgozik...)


Én ezeket a tényezőket vettem figyelembe.

2014. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
75%
8., a te nézőpontod aztán nagyon életszerű: ne lakjunk albérletben, ne vegyünk fel hitelt akkor sem, ha biztos és magas a fizetésünk - de te olyan piti dolgokra felveszel, mint az autó, és önkormányzati lakásba szülögetsz véletlen...reális.
2014. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!