Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzes utan mennyi ido...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzes utan mennyi ido tellhet el max az eskuvoig? Pasik nem szoktak meggondolni magukat?

Figyelt kérdés
:-)
2014. febr. 20. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez egyéni meg pénz kérdése mikor van az esküvő.
2014. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs max idő,van aki pár hónap múlva már házasodik,van aki éveket is vár vele.

Meggondolhatja magát,de annak vannak előjelei,nem ok nélkül történik.

Függ a pénztől,a szervezéstől,van-e az illetőknek "nagy álmuk",hogy ők csak egy adott évszakban és/vagy helyen szeretnének házasodni stb.

2014. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hataridohoz kotve..,mi pl 9 honapra ra hazasodtunk ossze.

Ha meg meggondolja magat akkor jobb is :D egy hazassagi papir nem fogja visszatartani kesobb sem. Egy erett es stabil kapcsolatban egyik fel sem gondolja meg magat. Van akik egesz eletukben csak jegyesek.

2014. febr. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az amit cak ti tudtok eldönteni ! Nincs olyan ,hogy maximumom időn belül az eljegyzést követően házasodni KELL ! Sok embernél pl .a pénz beszél ... Amikor megvan rá a keret ,lehet szervezni az esküvőt . Persze én azokat is teljesen megértem,akik egyszerű kis esküvőt tartanak tanúval és kész .. ;) ! Ha egyszer megkérte a kezed a párod ,az jelent valamit nem :) ! Nem valószinű ,hogy meggondolná magát ,hacsak nem olyat teszel amit nem kellene ! Azért ne sürgesd az esküvőt ,mert attól félsz meggondolja magát . Ha stabil ,erős és őszinte a kapcsolatotok ,nem történhet baj . :)
2014. febr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is az eljegyzés nem jelent semmit jogilag, ilyen fogalom nem létezik.

Ebböl következöen olyan sincs, hoyg utána bármikor is kell házasodni.


Értelmes párok eljegyzést csak akkor tartanak, ha kb egy év múlva össze akarnak házasodni. Ennél hosszabb idö értelmetlen.


Viszont sokan úgy gondolják, hogy a jegyesség már jelent valamit, de ennél tovább nem akarnak lépni.

2014. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hiszen az eljegyzés csak a zsándék kifejezése, nincs semmi vonzata.

Viszont én mindig úgy gondoltam, hogy az eljegyzésnek akkor van értelme, ha van alitása a házasságnak is. Nekem az eljegyzés az nem arról szól, ogy a kapcsolat magasabb szintje, hanem arról, ogy ekkor mondjuk el mindenkinek, hogy házasodunk, és hogy ha már megvan időpont, hogy mikor.

Nekem ez nem szint, hanem a szervezés kezdete.

Tehát nem látom realitását a 18 éves sulisok eljegyzésének, mert halvány lila gőzük sincs mit jelent házasnak lenni, sm annak aki felteszi a kérdést (honann tudja, hogy a "való" életben ő lesz a megfelelő társa, csak a szerelmen felül? Mert a szelem más tiniként, mert egészen mások az elvárások...persze vannak akik egyirányba változnak, de ez azért annyira nem gyakori) aki pedig igent mond, azt sem tudja mire mond igent, az előbbi okok miatt.

Annak sem látom értelmét, hogy eljegyezzük egymást, és 5 évig gyűjtögetünk az esküvőre..

Akkor gyűjtögesünk és legyen meg az eljegyzés utána, vagy tartsunk szerényebb esküvőt. Mi 2 év alatt raktuk össze rá, vagyis nem erre hanem csak úgy, ha meglett volna a pénz akkor sem házasodtunk vona hamarabb...


Ezt a meggondolás dolgot nem értem. Ha hamar házasodnak az eljegyzéshez képest, akkor az miben más ebből a szembontból nézve, mintha nem? Jobb, ha más a ksz házasságban gondoljak meg magukat az emberek, és elválnak?

Aki meggondolná magát, annak nagyon nem az eljegyzésen, és a házasságon kellene agyalnia.

Az a pasi, aki önszántából jegyez el valakit, súlyos indok nélkül nem gondolja meg magát (pl megcsalás)

2014. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező ! Csináljátok úgy ,ahogy nektek jólesik ,illetve megoldható ! Ne adj arra,hogy van aki szerint csak akkor ér valamit az eljegyzés ha egy év múlva házasság követi ! Majd ti eldöntitek ,mikor tudjátok összehozni az esküvőt . Egyébként ahogy itt olvasom a válaszokat ,egyik másik akár bicskát nyitogató is lehetne . Mi a kedvesemmel ezek szerint sokak szemében az értelmetlen párok közé tartoznánk . Nemrég kértem meg a gyermekem édesanyjának a kezét ,10 év után . Esküvő biztos nem lesz egy éven belül ,lehet ,hogy csak 2 -3 év múlva . De mindezek ellenére cáfolom ,hogy ne lenne komoly a házasodási szándékom !!! Össze fogunk házasodni ,de nem azt a bizonyos 1 évet tartjuk mérvadónak .Kérdező ,ne aggódj ... 32/F
2014. febr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok..

Természetesen egyetértek a 7essel abban, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó..nem nekem kell értelme tlátnom benne ;-) , csak a saját vélemenyemet írtam le...

2014. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es


Viszont, én tényleg nem értem, hogy akkor miért kérted meg..

Mármint az eljegyzés miért..

Mert gondolom a párod tudta eddig is, hogy szándékodban áll elvenni, majd amikor lehetőséged / lehetőségetek adódik..

Mármint engem a kérdés nem ért meglepetésként, csak amikor volt kérdéses...

2014. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már miért ne kértem volna meg ? Örömet okoztam vele a páromnak és nekem is nagyon jó érzés :) ! Nekünk nem ciki ha egy évnél többet töltünk együtt jegyespárként ! A többi meg nem számít ...
2014. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!