Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért a Nők sorsa a legrosszabb?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kokollari kérdése:

Miért a Nők sorsa a legrosszabb?

Figyelt kérdés
Miért mindig a nőknek jut a rosszabb?Miért,csak a nőket látjuk sírni?Miért kell elviselnem azt,hogy anyukám sír,és lelkileg összetörik?

2014. aug. 10. 15:50
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
89%

"az egyetemeken is többségben vannak (nem az eszük miatt)."


hanem? a felvételin nálunk nem volt szóbeli, hogy hogy nézek ki...vagy...ja igen, a szokásos duma, hogy a szüleim befizettek?


ezek szerint a nők szülei gazdagabbak?:D


és egyébként szalagavató? kinek jut már eszébe ez az "ünnep"? ja, igen, a tiniknek. Szóval...előbb menj egyetemre, tanulj dolgokat a genderről, és aztán beszélgessünk.


vagy: elveszik tőled a helyet a nők?:(((

2014. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
7%

# 41


"hanem? a felvételin nálunk nem volt szóbeli, hogy hogy nézek ki...vagy...ja igen, a szokásos duma, hogy a szüleim befizettek?"


Több okból.


A bécsi egyetemen már pluszpontot kapnak a nők. [link]


Másrészt, mivel egy nőnek nem kell törődnie az anyagiakkal, hanem inkább a külsővel ezért bőven ráérnek.


Ugyan előbb azt mondtam, hogy a nők többségben vannak az egyetemeken, de ez igazából semmit sem jelent, mert főként olyan hátterű szakokon, amelynek alapjait a férfiak már rég kidolgozták (jog, kommunikáció, pszichológia, turizmus,). Míg ahol a fejlődés zajlik, új ötletek kellenek, (természettudományok, műszaki tudományok, mezőgazdaság,) ott 90%-ban férfiak vannak.


Fontos még a motiváció is. A nők csak azért dolgoznak/tanulnak hogy a későbbi szexuális kirohanásaik biztosítva legyenek. Ezért is nevetséges amikor felvannak háborodva ha szexuális tárgynak nézik őket. Akkor talán lehet csadort hordani. Ez már nem tetszene ugye?


"és egyébként szalagavató? kinek jut már eszébe ez az "ünnep"? ja, igen, a tiniknek. Szóval...előbb menj egyetemre, tanulj dolgokat a genderről, és aztán beszélgessünk. "


Minden életszakaszban megvan a szokásos közösségi "rituálé", ahol csak nekik kell lenniük a középpontban, és amivel aztán felvághatnak. Ballagás, szalagavató, esküvő...


A gendert meg fejtsd ki bővebben. Ha a gender-elméletre célzol akkor arról minden normális ember tudja hogy baromság.

2014. aug. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
93%

Már nem kötözködésnek kedves 40-es de ezek baromi nagy általánosítások :


- egy arra készülő és ezt az irányt választó nő, igen könnyen megél a testéből, de egyáltalán nem ez a többség. Ne mond már, hogy orvost, kreatív szakembert, programozót, ügyvezetőt stb. stb. stb. a teste alapján választják, minden egyes szakmában jócskán dolgoznak nők


- nem vitatom, lévén, hogy kell egy bizonyos fizikum bizonyos munkákhoz, de a megjelenés ugyan úgy fontos egy adott szakmát végző férfinál is (máskülönben elküldik már az interjún)


- A felmérésekben lévő halálozásokat általában betegségek függvényében nézik, ez pedig igen kevéssé függ a nemektől. Való igaz van amikre a férfiak hajlamosak, van amikre a nők, de ez nem a nemek miatt van, hanem mert megy lefelé az egészséges életvitel és ennek többsége a férfiaknál. Nyugdíjhoz nem tudok mit mondani, nálunk minden nyugdíjas női rokon kevesebbet kap a férjénél.


- Igen, mert általában a nő sokall be, a férfiak pedig hajlamosabbak a ,,jól van ráhagyom" módra. De azért kíváncsi lennék mit tartasz normális válóoknak, ha a nők a felelősek érte többségében. Pl. A megcsalás? Általában férfiak hajlamosak rá. A nő a hibás, mert elválik utána? A családon belüli erőszak? Nagyrészt férfiak csinálják. A nő a hibás, mert elmenekül? A folyamatos kocsmából hazajövök és szolgálj ki mód? Férfiak csinálják többségében. A nő a hibás, mert elege lesz belőle 10 év után? Stb. Igen ezek a durvább esetek, de az ezeken kívüli válások közös megegyezésen nyugszanak, mert kölcsönösen tovább akarnak lépni.


- Egy nő számára nem ráerőltetés a házimunka? Nem az a normális ha közösen be van osztva? Jó esetben a nő és a férfi is 8 órát legalább dolgozik, ha meg van osztva az ezen kívüli munka akkor nem teher egyik félnek sem. Férfiak nem ballagnak és Szalagavatóznak? Az én volt osztálytársaimból egy fiú sem panaszkodott, hogy ez nem róla szól. A Valentin nap elviekben közös. És van apák napja is ám, csak nincs beharangozva annyira. Ez sem női/férfi kérdés kizárólag marketing. A nők jobban virágosak/ajándékozósak, persze, hogy az ajándékárusok hasznot csinálnak belőle és minden évben ki van találva valami új ünnep. Én mindig megmondom, hogy ne ajándékozzunk ilyenkor, mert csak a boltoknak van haszon ebben, ami értékről szól azt ezek nélkül is ünnepeljük.


- Én akármelyik suliba jelentkeztem és jártam, mindben fele-fele arány volt. Ez sem nem függő, hanem szakma függő. Pl.: Kőművesnek férfiak jelentkeznek inkább, kirakatrendezőnek meg nők. És azt ne mond, hogy a felvételiztetők amint kiment a jelentkező lepontozzák, hogy hány pontos a kinézete és beszámítják a ponthatárokba, aki pedig férfi annak lehúznak belőle, mert férfi. Ez sem nem függő hanem tanulmány/protekció/szerencse.


- Tehát a lopás, csalás, betörés, erőszak stb stb., úgy általában amiért valaki börtönbe kerül, az egy nők által kreált elvárás, nem pedig emberek által szabott törvények betartásának megszegése, amit mellesleg minden erkölcsi értékkel rendelkező embernek alapból tudnia kéne.


- Igen az abortusz döntése a nőké és az esetek többségében azért döntenek e mellett, mert már senki sincs mellettük addigra. De ha már gyerektartás van akkor, nem igen beszélhetünk abortuszról.


Egy nőnek nem kell törődni az anyagiakkal? Egy kicsit gyanakszom, hogy az eddig leírtakkal nem éppen a családdal rendelkező nőket írod le, márpedig ők az ,,általános nők", akármit látsz a médiában.

2014. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
A 42-es...én úgy sajnálom az ilyen embereket...biztos nem voltak szüleik!
2014. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
7%

Én nem gondolom hogy rossz a sorsom!

Én azelőtt nagyon sokat dolgoztam, (10-18 órát, attól függött mennyi volt a munka) és egy idő után el kezdtem "gondolkozni" hogy lehet inkább már szülnöm kéne! Így összehoztunk egy gyereket, és van viszonyítási alapom, ezerszer inkább itthon vagyok a gyerekkel, mint hogy egész nap gürizzek, pár tíz ezer forintért, hülyékkel körülvéve!

Néha elkap hogy emberek közt legyek, és dolgozhassak, páran beszóltak már nekem hogy de jó nekem hogy otthon lehetek, és költöm a párom pénzét.....

Én ezt nem értem, a férfi dolga (nagyobb részt) eltartani a családját, én cserébe nő vagyok, asszony aki meleg étellel várja haza a párját, tiszta lakásba( nem esik nehezemre bepakolni a mosógépbe, teregetni stb.) Ha vissza kell mennem dolgozni akkor is meg kell ezeket csinálnom, azelőtt is azért segített a párom itthon! Nyilván ha visszamegyek dolgozni akkor is fog segíteni!

Szóval nem értem ezt a "költöm a párom pénzét" szöveget!!! A gyereknek veszem a pelenkát, ruhát, ételt veszek amit megfőzök.... nem baromságokra költöm....

De mindent egybe vetve, néha van rossz napjuk a nőknek, és akkor mindent soknak nehéznek éreznek, és tele mindennel a hócipőjük, a nők ezért szoktak sírni a legtöbbet...

2014. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
7%
45-ös vagyok! Még annyit hozzáfűznék, jelenleg 1 éves gyerekkel vagyok itthon!
2014. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
91%

"a férfiak nem csak hogy előbb halnak meg, hanem az elvégzett munkához mérten kevesebb nyugdíjat is kapnak. "



Mert mi nők megedződünk ilyen barmok mellett mint te.

2014. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is néha kicsit nehezebb nőnek lenni, de azért sok szempontból jó is. Ami kicsit nehéz, az az, hogy a gyerekvallalas és az ezzel kapcsolatos teendők nagyrészt a nőre harulnak. Igen, az éjjeli szoptatás, jatszoterezes, főzés, takarítás, ez igenis, hogy nagyon sok munka . Az ember egzisztenciálisan, anyagilag kiszolgáltatotta válik a férje irányába, és nincs a dolognak nagy megbecsülése.. Olvasd az itteni commenteket, hogy a házimunka nem munka, meg ilyenek. Én is, meg a férjem is standard 8 órás irodai munkát végeztünk anno, mióta két gyerkőccel itthon vagyok, messze én dolgozom többet, időben is, meg az alapján is, hogy mennyire kimerito. A férjem egy hétig nem bírná, főleg az éjjeli nem alvás boritaná ki. És mindezt azért, hogy a fejedhez vágják hogy te nem dolgozol, csak itthon vagy, még az állam és a férjed pénzén élsz, ilyenek...
2014. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
92%
11-es te meg akkor ne azt mondd, hogy női feladat a házimunka, hanem mondd azt, hogy azé aki jobban ráér . Ha egyszerre ernetek haza a munkából, akkor ő feltenné a lábát, sörözne , olvasgatna, te addig főznél, mosogatnal , egyedül rendezned a gyerekeket, vasalnal, és ez így lenne jól, mert nő vagy, mi? Dolgozni az asszonynak kell, férfit hagyni kell pihenni, igaz?
2014. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
85%

Vicces hogy tápszer problémát csináltok egy ilyen kérdésből. Tudtátok hogy sehol máshol nincs otthon az anyuka 3 ÉVIG?


2 ismerősöm szült a múlt hónapban, mindkettőjük 4 HÉTIG maradhat otthon, vagy fel lehet mondani és nincs gyes meg gyed meg ilyen olyan segély. Mégis felnőnek az amerikai gyerekek is.


Kérdező: Szerintem nem kell hogy rosszabb legyen a nők sorsa ma már, senkitől sem kell függni, önállónak kell maradni (nem szinglinek), és tanulni amíg csak lehet.

2014. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!