Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös, vagy külön kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös, vagy külön kassza?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: A KÉRDÉS NEM PROVOKATÍV.


Tapasztalatokat szeretnék kérni.. kinek mi vált be, hány éve működik, hogyan van a pénz közös háztartásban megosztva...


(Hamarosan közös életet kezdünk a párommal..)


Köszönöm mindenkinek!



2014. júl. 26. 20:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Megegyezés kérdése. A külön kassza a gyakorlatban ott megoldható, ahol mindkét fél jól keres, egyébként csak vitákat szül.
2014. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

Amíg nem voltunk házasok, addig mindig feleztük a közös költségeinket, de ha vettem például egy ruhát magamnak, azt én fizettem külön.

Azt hittem ez a házasságunk után is így lesz, mivel a férjem kb 3x többet keres, de nagy meglepetésemre ő szerette volna a közös számlát. Megszüntettem a bankszámlaszámom, és az övére meg a fizetésem, mindent arról fizetünk.

2014. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A külön kasszának szerintem csak magas jövedelem esetén van értelme, ahol a közös kiadásokon felül még jelentős összeg marad.

De átlagjövedelemnél, ahol az embernek néhány tízezer forintja marad csak a megélhetési költségek kifizetése után, amit amúgy olyanokra költ vagy tesz félre, mint nyaralás (ahova közösen mennek), kocsi (amit közösen használnak), lakásfelújítás (ahol közösen laknak), zsugori filléreskedés az egész, nincs értelme.


Mi a párommal nem beszéltük meg, hogy közös vagy külön kasszán legyünk-e. Sajnos nem vagyok túl szerencsés párkapcsolatok terén, így ő már a harmadik férfi, akivel együtt élek. Próbáltam előtte már a közös és a külön kasszát is, a közös sokkal jobb szerintem, de nem akartam felvetni, mert ő keres többet, nehogy félreértse.

Ehhez képest magától alakult a közös kassza. Pontosabban úgy, hogy hónap elején összerakjuk a lakbért és a rezsit, azt felesben. Aztán nagybevásárlásnál általában ő fizet, a napi vásárlásokat meg én intézem és én fizetem. Nagyjából ez is kiegyenlítődik. Ami marad a keresetünkből, az kinél-kinél marad. De ez csak a dolog technikai oldala, mert ha valakinél elfogy, úgyis a másik ad neki. Hó végére így is, úgy is nullára jövünk ki, szóval felesleges is nagyon számolgatni :D :(

2014. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
10%
Külön kassza! Nekünk 8 éve beválik! Ez azért van így mert férjem nem tudja beosztani a pénz! Minden kifolyik a kezéből :(
2014. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk közös kassza van,de én kezelem a pénzt,mert én intézem a befizetéseket,vásárlásokat.Keresete meg egyébként csak neki van.
2014. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

mi hét éve vagyunk együtt.1,5 után lett közös kassza,amikor összeházasodtunk

előtte külön kassza volt

nekem volt egy lakásom,amin volt hitel,és a kocsimon is volt hitel.neki volt egy fél lakása.az ő lakásában laktunk,én adtam a rezsirészemet.én vásároltam,ő ideadta a részét,kaja,tisztítószerek,stb.mire meglett az esküvő,eladtam alakást,kifizettem a hiteleimet,és megvettem a lakás másik felét,így el is fogyott a pénzem.a számláinkat megszüntettük,és nyitottunk egy közöset.kb egyformán keresünk.Amúgy nála sosincs sok pénz,heti pár ezer,amit elkölt,mert mindent én intézek,én veszek,ő csak a napközbeni kajáját veszi

2014. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!