Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös, vagy külön kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös, vagy külön kassza?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: A KÉRDÉS NEM PROVOKATÍV.


Tapasztalatokat szeretnék kérni.. kinek mi vált be, hány éve működik, hogyan van a pénz közös háztartásban megosztva...


(Hamarosan közös életet kezdünk a párommal..)


Köszönöm mindenkinek!



2014. júl. 26. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Közös kassza vált be, hiszen az életünk is közös, szép is lenne, hogy ha pl. én éheznék, ő meg kajákat rendelni csak magának :D 25/N 4 éve élünk együtt.
2014. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
közös, de legyen mindkét félnek egy kis saját félretett "dugipénze"
2014. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Külön kassza :)


A férjem szüleinél és az én szüleimnél is ez vált be,több mint 40 éve házasok...

Tegyük hozzá azt is, hogy ez csak normális keresetű embereknél megvalósítható szerintem, nyilván minimálbérből vagy ott, ahol az egyik fél nem igazán dolgozik, lehetetlen.


Mi keresetarányosan minden hónap elején összerakjuk a közös költségeket 1 utalás keretében a közös számlára, erről költünk a hónapban, erről megy a rezsi. Mivel nem 1-2 éve élünk együtt, pontosan tudjuk átlagosan mennyi a bevásárlás, fűtés, stb. egy hónapra.

Egy másik számlára mennek a 2 autó költségei, erről tankolunk és ebből fizetjük utánuk az adót, biztosítást, és ha kell egyebeket (új gumi, stb.)


Gyerek egyelőre nincs, de ahhoz az 1. számlára mennének a dolgok.


A maradékból mindenki azt vesz és arra költ magának vagy tesz félre, amire akar. Ha gyűjtünk valamire, akkor közösen megegyezünk, hogy minden hónapban mennyit teszünk arra félre. Nekünk ez így kellemes és kényelmes.

2014. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Közös. Nálunk 6 éve, a szüleimnél majdnem 40 éve működik.

Szerintem a külön kassza nehezebben megvalósítható pl. ha a nő szül és egy ideig otthon van, akkor neki nem sok a jövedelme. Amúgy nekünk a házasság arról IS szól, hogy szinte mindenben osztozunk. Vita soha nem volt, mindketten tudjuk, meddig nyújtózkodhatunk, mit engedhetünk meg magunknak.

2014. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
95%
A szüleim közös kasszán vannak. Vagyis Anyukámnál van a pénz. Ha Apukám kér tőle pénzt ad neki,de azért általában Apának is van pénze elrakva,és van,hogy Anya kér tőle. 14éve házasok.. Azóta így van. :)
2014. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Közös kassza. Két éve élünk együtt, hamarosan házasodunk. Kb ugyan annyit keresünk, így a költségekhez és a megtakarításokhoz is egyenlő arányban járulunk hozzá, ezért feleslegednek tartottuk a centizgetést.
2014. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Közös kassza, közös megtakarítás.
2014. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

14 eve vagyunk hazasok, azota kozos kasszan vagyunk, egy bankszamlank van, arra megy mindkettonk fizetese, es mindent arrol fizetunk.


Egyebkent jogilag nem ertelmezheto hazastarsaknal a kulon kassza, mert a hazassag alatt szerzett jovedelem es vagyon kozos vagyonnak minosul.

2014. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

"Egyebkent jogilag nem ertelmezheto hazastarsaknal a kulon kassza, mert a hazassag alatt szerzett jovedelem es vagyon

kozos vagyonnak minosul."


A legtöbb külön kasszás házasságban szerződés is van, ennyire azért nem hülye az ember.

2014. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
El sem tudnék képzelni külön kasszát. Főleg ott, ahol gyerek van, szinte kivitelezhetetlen. Mikor pár hónapig nekem már csak a 28 500 Forintos gyes járt, mielőtt visszamentem dolgozni, akkor haltam volna éhen, miközben főztem, mostam takarítottam, játszótereztem :-) Meghát gyermekek költségeivel hogy lehet elszámolni? Most már én ia dolgozom, mégis többet vagyok együtt a gyerekekkel, akkor minden blokkot félre kéne tennem a megvett üdítőkről, péksütikről, és hó végén elszámolni ? abszurd lenne teljesen
2014. júl. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!