Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ebben az esetben gáz lenne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben gáz lenne, ha a férjemre hallgatnék?

Figyelt kérdés

Még GYED-en elkezdtem egy kis vállalkozás-féleséget. Elég sok munkával jár, de nagyon szeretem csinálni, és valamennyi pénzt is hoz a konyhára, de egyrészt nem annyit, mint egy fizetés, másrészt kockázatos (veszteséggel nem jár, de előfordulhat, hogy egy munkára nem találok vevőt). A férjem azt szeretné, ha a GYED/GYES lejártával is ezzel foglalkoznék, mondván, eleget keres ahhoz, hogy ezt megengedhessem magamnak. De én úgy érezném, hogy a család rovására önmegvalósítok, és azt nem szeretném. A munkát magát viszont imádom, teljes lett tőle az életem.


Egyelőre még van időm dönteni, még jó darabig itthon leszek, addig akár be is indulhat rendesen a dolog, és akkor a kérdés tárgytalan. De ha így marad, és kb egy közmunkás fizetést tudok vele összehozni havi szinten... Ti mit tennétek a helyemben?



2013. dec. 1. 16:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Mennyi az esélye, h kicsi gyerek mellett találsz magadnak legalább egy minimálbéres állást? Egy olyat, ahol nem fognak kirakni, ha többet vagy a gyerekkel betegállományban, mint otthon?
2013. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Én mindig felteszem magamnak a kérdést: Mennyit fizetnél azért, hogy azzal foglalkozhass amit szeretsz?
2013. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor szerintem tartsd meg!
2013. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Mit szeretnél dolgozni és vele szenvedni, vagy dolgozni és jól élni? Maradj és csináld azt amit szeretsz, ha megteheted. írnál pár sort mit csinálsz pontosan?
2013. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon kedves vagy, de nem szeretném, ha felismernének, vannak itt családtagok, ismerősök, és elég egyértelmű lenne, hogy rólam van szó. :)


A többieknek is nagyon köszönöm, elgondolkodtató dolgokat írtok!

2013. dec. 1. 17:17
 6/23 A kérdező kommentje:
Első: idővel valószínűleg találnék, de nem egy álommelót. De úgy lennék vele, hogy a családért csinálom. (Főiskolám van, kábé irodai munkákra számíthatnék vele.)
2013. dec. 1. 17:18
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
gyed mellett voltál ev??? És személyesen közreműködtél vagy volt alklmazottad? :O
2013. dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha megtehetitek, csináld!


De nem árt ha tudod, hogy megbüntethet az adóhatóság ha nem váltod ki az egyéni vállalkozóit. Ha te váltod ki, akkor havonta mindennel együtt 70 ezer forintot ki kell dobj a kukába (adó) akkor is ha nincs jövedelmed.


De ha a férjednek bejelentett 8 órás munkája van és emellett kiváltja a saját nevére az egyéni vállalkozóit, akkor te mint alkalmazott lennél a vállalkozásnál. Ilyenkor nem kell befizetni a 70 ezret, csak egy minimálisabb járulékot utánad (amit amúgy is kéne ha akarsz nyugdíjat meg orvosi ellátást).


Persze a fentiek nem érvényesek rátok, ha illegálisan akarjátok csinálni. Sajna ebben az országban a kisvállalkozók (fodrászok, kőművesek, szakik, akiknek kell az egyéni vállalkozói papír) el vannak lehetetlenítve. :(

2013. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk GYED mellett nem lehet egyáltalán dolgozni.....
2013. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
előző, ezért kérdeztem én is... vállalkozásféle? Max feketén.
2013. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!