Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ebben az esetben gáz lenne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben gáz lenne, ha a férjemre hallgatnék?

Figyelt kérdés

Még GYED-en elkezdtem egy kis vállalkozás-féleséget. Elég sok munkával jár, de nagyon szeretem csinálni, és valamennyi pénzt is hoz a konyhára, de egyrészt nem annyit, mint egy fizetés, másrészt kockázatos (veszteséggel nem jár, de előfordulhat, hogy egy munkára nem találok vevőt). A férjem azt szeretné, ha a GYED/GYES lejártával is ezzel foglalkoznék, mondván, eleget keres ahhoz, hogy ezt megengedhessem magamnak. De én úgy érezném, hogy a család rovására önmegvalósítok, és azt nem szeretném. A munkát magát viszont imádom, teljes lett tőle az életem.


Egyelőre még van időm dönteni, még jó darabig itthon leszek, addig akár be is indulhat rendesen a dolog, és akkor a kérdés tárgytalan. De ha így marad, és kb egy közmunkás fizetést tudok vele összehozni havi szinten... Ti mit tennétek a helyemben?



2013. dec. 1. 16:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%
Lehet egy adócsalóval van dolgunk?
2013. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp adj egy esélyt ennek a dolognak. Szurkolok, hogy bejöjjön.

Ha mégsem ráérsz még keresni valamit.

Ha meg kiszámolod, hogy mennyibe kerül, hogy eljárj dolgozni, útiköltség, étel, öltözködés, betegállomány a gyerek miatt stb stb, lehet nem is jársz olyan rosszul

2013. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok adócsaló, megbízási szerződés szokott lenni ebben a szférában, és speciális adózás. Nem ezért szeretnék anonim maradni, hanem mert az itt előforduló ismerősöket és rokonokat nem szeretném arra bátorítani, hogy élőben is elővegyék a témát.
2013. dec. 1. 18:55
 14/23 A kérdező kommentje:
A "vállalkozás" nem szó szerint értendő, csak nem tudtam jobban körülírni.
2013. dec. 1. 18:56
 15/23 anonim ***** válasza:
48%

gyed alatt megbízási szerződéssel sem dolgozhatsz. NEm jár a gyed, ha bármilyen jogviszonyban díjazás ellenében munkát végzel!!!!!

Ha bevallod a navnak a megbízási díjat, kibukik a dolog, fizetheted vissza a gyedet, büntetéssel.

2013. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%
GYED alatt mindenféle munkavégzés tilos......
2013. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Megpróbálok konkrétabban fogalmazni: művészetről van szó, amiért nem fizetés, hanem jogdíj jár, amit eddig hobbiból űztem, így GYED alatt pénzt nem láttam belőle, viszont mire ez megváltozik, addigra már csak GYES-en leszek.


Köszönöm a segítő szándékú kommenteket, de higgyétek el, első dolgom volt utánanézni, mik a törvényes keretek. A kérdésem a családon belüli, etikai stb. részre vonatkozik.

2013. dec. 1. 19:27
 18/23 anonim ***** válasza:
73%
Teljes lett az életed, imádod a munkád, van gyereked, szerető férjed, jól éltek :) Mi kell még? Szerintem meg igenis valósítsd meg önmagad! :) Hidd el a gyereke(i)dnek és a férjednek jobb egy sokat dolgozó, de harmóniát sugárzó, elégedett anya, mint egy 8 órában melózó, fásult, életunt valaki...A pénz nem minden! És mint írtad, a férjed eleget keres, el tud tartani titeket, pluszban neked is lesz valamennyi bevételed, azt meg félre tudnátok tenni, ha bármi lenne...Szerintem hallgass a férjedre :) Sok sikert, és jó babázást neked :)
2013. dec. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is mindenképpen csináld ezt, amit szeretsz. A férjed nagyon rendes ember, hogy ebben támogat.


Nem számít az a pár ezer forint, ami esetleg nem jön be az elején, majd később beindul. De ha mégsem, akkor is legalább tetszik amit csinálsz.


És már csak a férjed miatt is érdemes otthon maradni, meg a gyereked miatt is. A férjednek örömet szerez, hogy biztosítja neked hogy azt tedd amit szeretnél. látod, kifejezetten támogat ebben. A gyerek miatt meg azért jó, mert saját magad oszthatod be az idődet, és ha épp beteg, akkor nem kell kuncsorogni hogy hadd maradj otthon, és egyébként is ráérsz vele foglalkozni. Senkinek nem tartozol elszámolással.


35/N

2013. dec. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%

És biztos, hogy az egyik kizárja a másikat...?

Tehát, hogy elmész dolgozni, de mellette a vállalkozást is csináljad? Jogi akadálya nincsen, az idő a kérdés.

2013. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!