Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rossz így a kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz így a kassza?

Figyelt kérdés

Szerintem, ha minden bevétel és kiadás rendezve van akkor ami a keresetéből megmarad azaz övé, vagy ez így nagyon rossz?

(Persze, ha az egyik fél munkanélküli akkor nem így van, akkor a kereső félé a nagyobb kiadás, de a mai világban ezt be is kell kalkulálni).



2014. jan. 25. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Mi az, hogy az övé? Ha közös kasszán vagytok, akkor a TIÉTEK.

Ha külön kasszán, akkor a költségeket is kereseti arányban érdemes osztani, és a maradékot is.


De mi az, hogy csak az övé?! Te nem teszel bele talán?


A munkanélküliség egy más téma, amikor ilyen helyzetben voltunk nekem nem volt szívem semmire költeni a pénzéből (pénzünkből), de ettől függetlenül ő nem állt úgy a pénzéhez, hogy "az övé", hanem a kettőnké, mivel ebből kellett gazdálkodnunk.

2014. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem, hogy övé, nem szó szerint. De, ha pl én keresek pl 100-at Ő meg 325-öt kicsit irreális az eltérés. (Nekem sehogy nem lenne szívem akkor se egyik hónapban hifit, másikban, laptopot harmadikban új mosógépet venni). Vagy tudja fene mire költenek a nők.. Tehát, ha minden megvan és akár tettünk félre közös tartalékot is. És az azon felüli az övé.

25/N

2014. jan. 25. 12:55
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

sztem hülyeség..

közös..és arra költ mindenki amire akar...de persze a nagyobb kiadások( új telefon, szgép...stb) egyeztetni, nem engedélyt kérni...hanem egyeztetni, hogy belefér-e...mennyire hátráltatja közös célokban (mert pl lehet egyedül megengedhetné magának a 230E ft-os új Iphone-t...de azért majd negyedmilliós telefont akarna venni a párom, lehet kiakadnék, ha tervezzük a nagyobb lakást...

2014. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez pedig nem fair. Mi keresetarányosan osztoztunk amíg én kevesebbet kerestem. Magyarán a ti esetetekben a közös dolgokat 1:3-hoz arányban fizetnénk (értsd, ha mondjuk 60.000 a rezsi, akkor te adnál 20-at bele, ő 40-et). Így mindenkinek a fizetéséhez igazodóan marad pénze, amiből aztán arra költ, amire szeretne.


Miért igazságos az, hogy a te minimális fizetéseteket elköltitek olyan dolgokra, amiket ezek szerint meg sem engedhetsz magadnak, de ő igényli, aztán pedig csak neki marad fizetése?

2014. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez megbeszélés és megegyezés kérdése.
2014. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk vezetve vannak az állandó kiadások, nagyjából 1-2e.Ft pontosan lehet tudni, hogy adott hónapban mennyi számlánk lesz.

Ugyanez igaz a kajára is, pár hónap alatt kisakkoztuk mennyi megy el kajára, bevásárlásra.

Ezen felül van 1 kis doboz amibe tartunk egy kisebb összeget a váratlan kiadásokra.

Ami ezen felül marad, azt egymásra és magunkra költjük. :)

A magunk szó alatt értem, hogy pl. én szeretek szoliba járni, a párom néha elmegy haverokkal, de egymásra is költünk ha meglátunk valami olyat ami a másiknak tetszene! Vagy elvisz moziba, esetleg kajálni valahová!

2014. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Már bocs, de keresetarányosan????


Vagy közös kasszán vagyok valakivel és egy az életünk!

Ebben az esetben, mindent együtt fizetünk ki, veszünk meg, bulizunk el, stb...

Hiszen együtt élünk és amink van, az a másiké is!


Ha viszont nem vagyunk közös kasszán, akkor miért fizessen a másik több rezsit, amiért többet keres???

Főleg ha a kevesebbet kereső órákig engedi magára a vizet a fürdőszobában, felkapcsolva hagyja a villanyt, mindenféle marhaságra költi a pénzt, stb...

Míg a jobban kereső, inkább a spórolós és csak gyorsan lezuhanyozik, mindig lekapcsolja a villanyt, megfontoltan vásárol, stb...


Szóval miért is kellene keresetarányosan fizetni a kiadásokat?


Vagy minden közös, vagy mindenki fizesse a saját részét!

De hogy az egyik adjon, amíg a másik csak élvezi...

2014. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

7.: azért, mert az igényeik egyértelműen nem egyeznek meg.


Nekünk megfelelt a keresetarányos osztozás, így sosem kellett rajta aggódnunk hogy ki miből mennyit használ, milyen árban vásárol be, mert nem lett az belőle, hogy irreális összegeket fizetett valaki a másik hülyeségei után. És mielőtt kérdeznéd: igen, ez akkor is így volt, amikor én voltam a jobban kereső fél (vagyis a férjem csökkentett munkaidővel továbbképzést végzett).


A fele-fele nem más, mint puszta önzőség.

2014. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Fele-fele???

Szó sincs ilyesmiről!


Aki amit fogyaszt!


VAGY AHOGY MI IS CSINÁLJUK; KÖZÖS KASSZA!

2014. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

És akkor ő nyáron tengerparton nyaral mert megteheti, aki kevesebbet keres meg hétvégn lemegy a Batonraa?

Ugy gondolom ha szeretik egymast és komolyan gondolják a kapcsolatukat (házasság, gyerekek) akkor ez így rossz.

2014. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!