Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rossz így a kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz így a kassza?

Figyelt kérdés

Szerintem, ha minden bevétel és kiadás rendezve van akkor ami a keresetéből megmarad azaz övé, vagy ez így nagyon rossz?

(Persze, ha az egyik fél munkanélküli akkor nem így van, akkor a kereső félé a nagyobb kiadás, de a mai világban ezt be is kell kalkulálni).



2014. jan. 25. 12:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván nem akarja a kérdező vagy a párja a közös kasszát, különben nem lenne itt a kérdés. Legalábbis ha akarnák, akkor értelmetlenné válna maga a probléma ugye.


Mindenki amit fogyaszt: oké. A rezsinél majd mérik, hogy ki mennyit zuhanyzott? Külön mennek bevásárolni, vagy leülnek a csekkel számolgatni, hogy ki mennyivel jön a szalámiért?

2014. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

Értek én mindent, még azt is, hogy miért keresetarányos és azt is, hogy nem egyszerű kiszámolni amit én mondtam, de az akkor sem fer, hogy azért mert én (vagy a másik fél) többet keres, azért fizessek/n többet!


Mi a baj a közös kasszával?

Közös kasszánál mehetnek együtt nyaralni, oda, ahová a pénztálcájuk engedi. Viszont ha nem hajlandóak ebbe belemenni, akkor miért ne mehetnének külön-külön?


Akit szeretek, azzal mindenben osztozok!


Tehát ha én keresek havi 800 000-et ő meg 60 000, akkor igenis az mind a kettőnkké!


De ha ezt nem vállaljuk el, akkor meg fizesse mindenki, amit fogyaszt!


Mondjuk ha jobban belegondolok...

Igazatok van, hiszen a közös kassza összességében ugyanazt eredményezi, mint a keresetarányos fizetés!


Ergo bocs! :D

2014. jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Semmi baj a közös kasszával, de ha nem akarják, akkor nem, hiába mondod nekik.


Nekünk jobban tetszik a külön, ha gyerekek lesznek, akkor elgondolkodunk a közösön. De már sok helyen leírtam, hogy eltérnek az igényeink a pénzköltés terén, így nekünk a külön egyelőre jobban megfelel.


Viszont szerintem ha külön kasszánál fele-fele van, az a kevesebbet keresővel szemben nem fair. Vagy maximum akkor, ha az ő igényeinek megfelelően költekeznek - de akkor meg a többet kereső lesz az elégedetlen. De a kisebb keresetű meg miért fizessen aránytalan összegeket olyan dolgokra, amire neki nincs igénye?


Ezért lenne jó megoldás a kérdezőéknek a keresetarányos fizetés. Megengedhetnék maguknak a nagyobb színvonalat, ha az élettársa erre vágyik, de mindkettőjük számára finanszírozható volna, jutna-maradna is.

2014. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem jó. Mi is így csináljuk. Tudjuk, mennyiből jövünk ki egy hónapban, azt berakjuk a közösbe fele-fele. A többi a miénk és arra megy, amire akarjuk. A közösből megtakarításra is futja. De emellett külön-külön is teszünk félre, amit ha szükség lesz rá, együtt használunk fel, de ha úgy alakul, külön tartalékaink is lesznek. Munkanélküliek még nem voltunk, de a tartalék ilyen eseteket is fedezne. És itt jön a képbe az, amit az egyik válaszoló írt: kérdés nélkül, és megszólás nélkül megvehetjük az új iPhone-t, és a másik nem akad ki rajta, mert nem a közös pénzből vettem, és nem találhat ki semmit, hogy mire kellett volna inkább költeni.
2014. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy jó, ahogy nektek megfelel...

Mi úgy csináljuk, hogy én fizetem a kaját és a kutya dolgait (kaja, orvos, oltás, játékok, egyebek), ő pedig a rezsit, a lakásbiztosítást, a kocsival kapcsolatos dolgokat. végül is ő többet fizet, mint én, de ő is keres többet. A maradék pénzünkkel azt csinálunk amit akarunk, nem számolunk el vele a másiknak, viszont amit leírtam az nem szentírás nálunk. Volt már, hogy én fizettem be csekket és hogy ő vett kaját, az éttermet, meg mozit, ahogy esik úgy puffan alapon fizetjük. Végülis icsit olyan, mintha egy kasszán lennénk, csak így nincs kimondva. Ha valamit fizetni kell úgyis az fogja, akinél pl van kp ha az kell, és ezeket utána nem kérjük vissza a másiktól.

2014. jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

nekem is ez tetszik a legjobban.

nálunk úgy működik, hogy amikor összeköltöztünk, megbeszéltük hogy én állom a lakás összes költségét, a párom pedig a kaját. közben neki lett egy autója, és egy cica is lakótársunkká szegődött :) a kocsival járó költségeket ő fizeti, a macsek dolgait pedig én.

a maradék pénzét mindenki olyan arányban teszi félre és költi el ahogy szíve diktálja, nincs beleszólás.

bár az hallgatólagos megállapodás volt hogy mindkettőnknek legyen megtakarítása vész esetére. ha nincs vész, akkor pedig a jövőbeli célokra.


mindkettőnknek van végzettsége, munkatapasztalata, legrosszabb esetben is 1 hónap alatt el tud helyezkedni bármelyikünk ha ne adja az ég, de leépítés lenne a cégnél.


ha lesz gyerekünk, akkor az ő költségeit is megosztjuk valamilyen szisztéma szerint.

2014. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!