Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Én lennék az ok nélkül gyanúsí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én lennék az ok nélkül gyanúsítgató szemét, vagy a feleségem kattant be?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk, huszonévesek, saját lakással ugyan, de jókora hitellel, én nagyon jól keresek, ő nagyon keveset, de így is elég jól megvagyunk anyagilag. Megbeszéltük, hogy gyerek majd legkorábban 5 év múlva, most erre sem az anyagiak, sem az érzelmi érettségünk nem elegendő, illetve esélyes, hogy valamelyik külföldön elküldött pályázatomra igent mondanak, akkor pedig néhány évre költözni is kell.


Igen ám, de az anyja testvérének a gyereke (unokatestvére?) most szült, egyedülállóként, munka nélkül, albérletbe, olyan tipikus "segílyes" kis nő, de nem ez a lényeg. Na, most az én kis drágámnak azóta elborult az agya, hetente 4-5 alkalommal ott van, először még csak "jajdeédes" meg "jajdeváromhogynekünkis" aztán már konkrétan sírva közölte, hogy ő babát akar most rögtön! Na a lényeg, ő tablettát szed, de már múlt hónapban "elfelejtette" bár erről szólt is, akkor vettem egy rakat óvszert, mert egyelőre tényleg púp lenne a hátamon egy gyerek (erről ne nyissunk vitát a kommentelőkkel, ha lehet), ezt neki is értelmesen elmondtam, hogy nem akarom, nem ezt beszéltük meg, nem változtathat csak csettintésre egy ilyen horderejű dologról, csak mert a rokona a semmire szült. Ebben a hónapban megint vettem óvszereket, ezt meglátva viszont itt áll a bál, mert most nem felejtette el bevenni és miért nem bízok benne, meg paranoiás vagyok, meg a jó ká anyámat...


Így hirtelen nagyon ideges vagyok, nem tudok józanul gondolkodni, egy biztos: nekem ne kényszerítsen egy nemkívánt gyereket a nyakamba, nem vagyok hajlandó innentől kezdve megbízni a szavában, meg a gyógyszeres védekezésében, ha tetszik, ha nem. Nem én lennék az első, sem az utolsó, akit ilyen szemét módon kényszerítenek bele a családalapításba, mert azt nagyon szeretik mondogatni a nők, hogy "ha már megcsinálta, akkor kötelessége gondoskodni róla" illetve "húzott volna gumit a farkára, ha nem akart gyereket!" hát én húznám azt a gumit, ha őnagysága nem játszná el a sértett ártatlanságot... akkor most ki a hülye, meg az ok nélkül bizalmatlan?


2014. júl. 7. 14:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem valahol a kettő között van az igazság.

Annyira tipikus példa ez a férfi racionalitás kontra női érzelmekre:)

Most hagyjuk azt hogy milyen vitát generált ez: az alapfelállás az hogy te tudatosan tervezed a gyerekvállalást, és őszintén bevallottad, hogy érzelmileg sem vagy felkészülve erre. Párodat pedig elkapta a gépszíj, merthát valóban nagyon aranyos egy kis baba... így messziről csodálva:)

Két eset lehetséges.

Ha fontos neked a kapcsolatotok, rengeteg további beszélgetésre lesz szükség ( nem vádaskodásra és gyanúsítgatásra, hanem érvek ütköztetésére, figyelemre, türelemre, stb). Párod beszélhet arról hogy ő hogy képzeli el részleteiben( nem csak a rózsaszín felhőkön ülve), na meg te is, akár költségvetést is lehet csinálni hogy egyáltalán lesz- e most erre valóban keretetek ( mondtad a lakáshitelt, meg hogy ő nem keres túl jól).

Végső soron elképzelhetőnek tartok külső szakembert bevonni abba, hogy mit is jelent gyermeket vállalni ( elképesztő, mennyien nem tudják, mivel jár ez valójában!)Szóval nem a színes babás magazinokra gondolok, ahol max megmondják hogy hányszázezerért vegyél kuponos babakocsit.


Ha úgy látod hogy a párod nem partner ebben, továbbra is makacskodik és erőszakos ( hagyj azért neki egy kis időt), akkor el kell válni. Nincs mese: egy ilyen helyzetben a baba születése nagy valószínűséggel csak felgyorsítaná a szakítást, egyre sz.rabb lesz minden.

Csak remélni merem hogy a "jó k. anyádat" sarkítás volt, mert ha ez tényleg elhangzott, akkor nem sok esélyt látok értelmes beszélgetésre.

2014. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
34%
Egy nő, aki az édesanyádat szidja egy veszekedésnél (most mindegy, hogy miért!) nem tisztel téged eléggé, nem fogadja el a te álláspontod, ergo nem szeret úgy, ahogy kellene.
2014. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
61%

"Megbeszéltük, hogy gyerek majd legkorábban 5 év múlva, most erre sem az anyagiak, sem az érzelmi érettségünk nem elegendő"


Valamire fogni majd mindig lehet, hogy miért nem. Ezt megbeszéltétek, vagy inkább csak a te kívánalmad?

2014. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
45%

Hát..érdekes helyzet. Én mindkettőtöket megértelek valamilyen szinten.

Neked abban van igazad, hogyha egyszer megbeszéltetek valamit, akkor ahhoz illik tartani magunkat. Főleg, hogy ez nem olyan szintű dolog, hogy vegyetek-e új asztalt, vagy sem. Abban viszont nem értek veled egyet, vagyis inkább nem értem a dolgot, hogy miért vagy ENNYIRE bizalmatlan a feleségeddel szemben? Adott már rá okot korábban is, hogy nem tudsz megbízni benne?

Feleségedet is megértem,mert belegondolva nekem is rosszul esne, ha a férjem ilyen mértékű bizalmatlanságot tanúsítana felém. Elfelejtette bevenni a gyógyszert, de szólt erről. Ha annyira átakarna verni, szerintem akkor élt volna a lehetőséggel.

Néha rám is rám jön az érzés, hogy jó lenne egy baba...aztán visszazökkenek a realitásba, hogy se anyagilag, se "érettségileg" nem állunk még erre annyira készen. Majd párév múlva. Nekem van egy két éves öcsém, nagyon sokat segédkeztem körülötte a születésétől fogva, és így is baromi nagy meló volt, hogy "csak" segítettem.


Én is csak azt tudom ajánlani, hogy felnőttekhez méltóan üljetek le mindenféle gyanúsítgatás és asztalcsapkodás nélkül megbeszélni, őszintén. Legalábbis szerintem ennek így kellene működnie.


24/N

2014. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
81%

Itt iknább az a kérdés,hogy te akarsz-e egyáltalán gyereket,vagy ez "a legkorábban 5 év múlva",időhúzás a részedről,hogy hátha elfelejtődik addig a dolog?

Mert szerintem ez utóbbi,ha csak egy kicsit is szeretnél gyereket akkor nem borulnál ki ennyire még a gondolattól is.Ha meg az az eset áll fenn akkor jobb,ha elváltok,hogy a feleségdnek még legyen ideje olyan pasit találni aki tényleg akar gyereket és nem 30 körül szembesülni azzal,hogy neked tulajdonképp nem is kell...Mert az ilyen sztoriknak ált 90%-ban ez a vége.Kifogás meg mindig van,hogy most miért ne,ha valaki nem akar.

2014. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
70%

A nők általában 30 körül megunják,hogy "majd 5 év múlva",most ezért nem,most azért nem,mert kifutnak az időböl.(A pasik ezt nem értik,mert ők még 50 évesen is simán tudnak gyereket csinálni és felnevelni...)


És akkor jön,a jajj teherbe estem gyógyszer mellet,stb trükkök,mesék.

Igaz,ha nem csinálnák,és a férfiakon múlna,akkor meg kb khialna az emberiség,legalábbis itt a fejlett nyugati világban...Vagy csak az 50 éves apuka-25 éves anyuka szülőpárosok rohangálnak.A pasikra maguktól tapasztalatom szerint ált.50 körül jön rá a ugyanez a "roham",hogy de aranyos egy kisgyerek...

2014. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
83%
öt év múlva ki lesz fizetve a hitel?
2014. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
10%

"A pasikra maguktól tapasztalatom szerint ált.50 körül jön rá a ugyanez a "roham",hogy de aranyos egy kisgyerek..."


A nagypapiról van szó?:DD

2014. júl. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem szeretitek egymást,sem te őt,sem a feleséged téged.Szóval a baba teljesen fölösleges 5 év múlva is.Az asszony manipulál,cselezik a gyógyszerrel,a férj meg idejön a GYK-ra igazat keresni magának,ahelyett hogy józanul és szeretetteljesen megbeszélnék a problémát,és próbálnák egymás álláspontját megérteni,netán kompromisszumot kötni.Abszolút csodálkozom rajta,hogy fiatal házasok vagytok,vissza is néztem a kérdést,hogy tényleg?A családalapítás amúgy ott kezdődött,mikor elvetted feleségül,csak szólok...
2014. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
51%
Húzz gumit ... ! Az óvszerekre nagyon ügyelj ,nehogy esetleg ,ne úgy legyen (!) .. tűvel megszurkálja a nejed őket csomagoláson keresztül !
2014. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!