Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Én lennék az ok nélkül gyanúsí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én lennék az ok nélkül gyanúsítgató szemét, vagy a feleségem kattant be?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk, huszonévesek, saját lakással ugyan, de jókora hitellel, én nagyon jól keresek, ő nagyon keveset, de így is elég jól megvagyunk anyagilag. Megbeszéltük, hogy gyerek majd legkorábban 5 év múlva, most erre sem az anyagiak, sem az érzelmi érettségünk nem elegendő, illetve esélyes, hogy valamelyik külföldön elküldött pályázatomra igent mondanak, akkor pedig néhány évre költözni is kell.


Igen ám, de az anyja testvérének a gyereke (unokatestvére?) most szült, egyedülállóként, munka nélkül, albérletbe, olyan tipikus "segílyes" kis nő, de nem ez a lényeg. Na, most az én kis drágámnak azóta elborult az agya, hetente 4-5 alkalommal ott van, először még csak "jajdeédes" meg "jajdeváromhogynekünkis" aztán már konkrétan sírva közölte, hogy ő babát akar most rögtön! Na a lényeg, ő tablettát szed, de már múlt hónapban "elfelejtette" bár erről szólt is, akkor vettem egy rakat óvszert, mert egyelőre tényleg púp lenne a hátamon egy gyerek (erről ne nyissunk vitát a kommentelőkkel, ha lehet), ezt neki is értelmesen elmondtam, hogy nem akarom, nem ezt beszéltük meg, nem változtathat csak csettintésre egy ilyen horderejű dologról, csak mert a rokona a semmire szült. Ebben a hónapban megint vettem óvszereket, ezt meglátva viszont itt áll a bál, mert most nem felejtette el bevenni és miért nem bízok benne, meg paranoiás vagyok, meg a jó ká anyámat...


Így hirtelen nagyon ideges vagyok, nem tudok józanul gondolkodni, egy biztos: nekem ne kényszerítsen egy nemkívánt gyereket a nyakamba, nem vagyok hajlandó innentől kezdve megbízni a szavában, meg a gyógyszeres védekezésében, ha tetszik, ha nem. Nem én lennék az első, sem az utolsó, akit ilyen szemét módon kényszerítenek bele a családalapításba, mert azt nagyon szeretik mondogatni a nők, hogy "ha már megcsinálta, akkor kötelessége gondoskodni róla" illetve "húzott volna gumit a farkára, ha nem akart gyereket!" hát én húznám azt a gumit, ha őnagysága nem játszná el a sértett ártatlanságot... akkor most ki a hülye, meg az ok nélkül bizalmatlan?


2014. júl. 7. 14:12
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
75%
Nőként mondom, hogy maximálisan megértelek, és igazat adok neked. Nagyon labilisnak tűnik a párod, aki most nem tud józanul gondolkodni, és önző módon a te érzéseidet figyelmen kívül hagyva akarja irányítani az életeteket. Lehet, hogy nem lenne bátorsága megtenni, hogy direkt kihagyja a bogyókat, hogy bekapja a legyet, de sosem tudni... Ezzel már csak az a probléma, hogyha egy kapcsolatban ilyen szinten megszűnik a bizalom, akkor a kapcsolat hanyatlásnak indul, és a problémák halmozódnak, ami elvezet a szakításhoz. De sajnos itt ez most nem rajtad fog múlni, hanem a feleségeden.
2014. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
32%
Váljatok el mielőbb. A gyerek sokkal komolyabb téma - új élet, óriási felelősség-, mintsem, hogy így indulatokkal terhesen lehetne erről beszélni. Egyébként meg az gyakori: hogy majd később a gyerek, mert "még huszonévesen nem állunk olyan jól", hogy egyáltalán nem lesz. Évekig szedni a hormont, az is visszaüt. Szóval ez nem megy így.
2014. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem igazad van Kérdező. Nyilván beszéljetek róla higgadtan és nyugodtan, hogy most mit érez a feleséged és mit érzel te.

Az hogy konkrétan sírva közölte, hogy nektek is ideje lenne, az a legveszedelmesebb része. Még a legnormálisabb és legrealistább nők egy részét is megzavarja az ilyen érzelmi hozzáállás, valahol ez is érthető, hogy ő egy ösztönnek akar most engedelmeskedni, csak sajnos egy gyerek nem ösztönből kell, hogy jöjjön.

Amit leírtál, hogy miért nem alkalmas most, az is teljesen érthető, úgyhogy próbáld továbbra is higgadtan kezelni a kérdést.

Nekem nem tűnsz szemétnek az írásod alapján, és érthető, hogy félelmedben bizalmatlanabbá váltál. Ha a feleséged nagyon nagyon hisztizik továbbra is, akkor kérdezz rá esetleg, hogy ha egy véletlen kimaradt gyógyszer miatt terhes lenne, akkor elvetetné-e. (ez nagyon csúnya kérdés tudom, és abszolút nem abortuszra akarlak rábeszélni, ha besikerül mégis a baba, de kicsit kellene csillapítani a hisztijét)

2014. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy csúnyán le leszek pontozva, de a helyzet az, hogy voltam hasonló helyzetben, amikor sógornőm szült, nálunk pedig még évek kérdése volt a dolog. Én is tablettát szedtem, én is megemlítettem (igaz, nem sírva) a férjemnek, hogy iszonyú boldog lennék, ha teherbe esnék, ő szintén elmagyarázta, miért rossz ötlet, igaza volt, el is ismertem. Ha akkor a férjem a biztonság kedvéért elkezdett volna óvszert használni, nehogy átverjem, azt hiszem, durván kiborultam volna - eszembe sem jutott volna a háta mögött, sunyiban teherbe esni.


Feleséged szólt neked, hogy elfelejtette bevenni, vagyis tisztességesen játszott. Ez előfordul, nem feltétlenül van összefüggésben amaz babával. Én bizony összetörtem volna, ha a férjem, a társam neten olvasott sztorik miatt elkezd ilyen aljassággal gyanúsítani, holott semmi oka rá. Persze lehet a ti esetetek más, meg ha mégis jönne a gyerek, tényleg neked kéne felnevelned, nem nekem, így nem akarom osztani az észt - csak elszomorító olvasni, hogy (joggal vagy sem, nem az én tisztem eldönteni) fiatal házasok ennyire nem bíznak meg egymásban...

2014. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 piroska és a farkas ***** válasza:
32%
Hàt...szerintem önző vagy. Èn mindigis úgy gondoltam, hogy akik összehàzasodnak, azoknak van olyan szinten a kapcsolatuk és az érzelmi érettségük, h igent mondjanak egy - akàr még a tervezettnél koràbban èrkező - babàra. Te pedig úgy beszélssz erről az eshetőségről, mintha kb az életed romokba dőlne ha megtörténne. Hàzasok vagytok, elvileg szeretitek egymàst, van hiteletek de a nagyon jó keresetedből vszínűleg normàlisan törlesztitek is, Gondolom, külföldön sem kapsz majd kevesebb pénzt. Én megértem, h babàra vàgyik, hidd el, h nem minden nőt riaszt a kakis pelenka.
2014. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
97%
Engem egyszer a férjem megvádolt ezzel, bár az ő vádja tényleg alaptalan volt, mert tényleg csak véletlen felejtettem el a tabit, ami miatt volt kiegészítő védekezést. Na utána gyanusítgatott, hogy talán teherbe akarok esni. Én megoldottam könnyen: minden nap az esti tablettával odaálltam elé, hogy drágám, figyelj csak, most veszem ki a csomagból, most rakom be a számba, most nyelem le. 3 nap után elszégyellte magát és nem kellett többet mutogatnom. Kérd meg te is erre! :D
2014. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Szerintem csúnya dolgot tesz veled a feleséged. Én lány vagyok, és lehet, hogy nagyon szeretne a feleséged gyereket, főleg most már, hogy látott egyet közelről, de ha ti ezt megbeszéltétek, én a helyében türelmesen várnék. Fiatalok vagytok még, ráértek a baba dolgon gondolkodni.

Lehet, hogy ez ilyen hirtelen fellángolás a részéről, és nem is akarja igazán, de te legyél észen. Mondd meg neki ismét az álláspontod, és hogy nem bizalmatlan vagy, csak elővigyázatos, mert már volt, hogy elfelejtette.

Ha csúnyán reagál, vagy zsarolni próbál, szerintem el kellene gondolkodnotok, hogy TÉNYLEG együtt akarjátok - e elképzelni a jövőt, vagy lehet, hogy a feleséged csak kényszerből ment bele az öt éves várakozásba, és már régóta gyereket akarna. Akárhogy is, ha nem szeretnél még gyermeket, nem kell apukának lenned, csak hogy a feleséged jól kibabázhassa magát. Egy házasság két személyes. Közösen kell vállalnotok a babát, majd ha Te is így szeretnéd.

2014. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
43%
Szóval nem fog kiderülni, hogy hány évesek vagytok . . .
2014. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
53%

Fúúúú, de fel tudnak idegesíteni ezek a manipuláló nőcik..

Ki is készülnék, ha csak ilyen hátsó mesterkedéssel tudnék a páromból gyereket kierőszakolni.

Ha már ilyen fiatalon annyit érsz neki, hogy képes lenne átvágni, én elmenekülnék.. képzeld már el, még minimum 50 év együtt :/

Keress egy lányt, aki büszke a munkádra, akivel közös céljaitok vannak és megért téged.

22/N

2014. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
64%
Ölitek egymást a számotokra egyik legfontosabb kérdésben, megy a harc, de a szex az ugyanúgy megy tovább, csak a módján van a vita... NC.
2014. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!