Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért mondják azt a meleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt a meleg házasságot ellenzők, hogy ha legális lenne a meleg házasság, akkor a heterók nem házasodnának annyian és ezzel a házasság intézménye kerülne veszélybe?

Figyelt kérdés

Már nem az első cikkben olvasom ezt, és tényleg nem értem. De ott sem fejtik ki bővebben, csak annyit nyilatkoznak hogy ezt nem szabad megengedni mert a házasság szentsége veszélybe fog kerülni, és hogy a heteró párok nem akarnak megházasodni. Az előbbi állítást meg is érteném, ha azt vesszük hogy a házasság férfi és nő között köthető. De az utóbbit? Én miért akarnék kevésbé férjhez menni mert megengedik egy meleg párnak hogy ők is megházasodhassanak?

Aki érti az légyszi magyarázza el, mert én ezeken a nyilatkozatokon nem tudok kiigazodni.



2014. júl. 4. 16:06
1 2 3 4
 11/31 Járfás János ***** válasza:
0%
A bibliában ez mind le van írva.
2014. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem ellenzem a melegházasságot. Heteró lány vagyok, de én egyébként sem akarok férjhez menni, melegházasság legalizálása ide vagy oda.

Szerintem hülyeség ilyet állítani, hogy "a házasság szentsége veszélybe kerül". Miért kerülne veszélybe?


Járfás János nem tudom, mit szívott, de kérek belőle :D


24L

2014. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

Járfás hülyeséget ír!

Igaz, hogy Isten férfit és nőt teremtett. De ő teremtett genetikailag hibás embereket is. Nem tehetnek róla, hogy melegek.

A meleg házasságot nem ellenzem, mert jogilag szükség van rá. De azt ellenzem, hogy gyereket fogadjanak örökbe.

2014. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a házasság végtelenül intim dolog. Azaz kizárólagosan két emberre tartozik. Amikor összeházasodtunk a férjemmel eszembe nem jutott olyan, hogy körbenézzek a környezetemben kik is házasok, vagy hogy a homoszexuálisok házasodhatnak-e vagy sem. Az én házasságom két ember dolga, a férjemé és az enyém és nem érdekel más ember házassága. Remélem ezzel mások is így vannak. Ha Magyarországon megengednék a homoszexuális házasságkötést engem az sem zavarna. Mint ahogy az sem zavar ha xy-éknak nem jött be a házasság és elválnak.


Ha valaki azért nem akar házasodni a szerelmével mert xy-t is átverte a férje/felesége, vagy mert homoszexuálisok is házasodhatnak... hát az magára vessen. Valószínűleg az ilyen embert jobban érdekli mások véleménye, mindig azt nézi melyik szomszéd fűje zöldebb, ahelyett hogy megélne minden pillanatot az életében és engedné mélyen érezni magának az impulzusokat amik érik a szerelmétől, az életétől.

2014. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
94%
János én véletlenül sem akarok megházasodni. Az maradjon meg a keresztényeknek. Én polgári esküvőt szeretnék és hasonló jogokat ami a heteró emberek között van. A bejegyzett élettársi kapcsolat nem adja meg ezeket, van olyan hetró aki csak ilyen szinten van, de mi nem is emelhetjük jogilag magasabb szintre a kapcsolatunkat. Minket csak ez zavar. Nem akarjuk elvenni a ti dolgaitokat, csak valami hasonlót akarunk akár más néven.
2014. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

T. Járfás János!

Ön úgy látom a biblia nagy ismerője. Találtam pár problémát, néhány törvény értelmezésében és végrehajtásában szükségem lenne a tanácsára. Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom (Lev.1:9, illetve Lev.1:3,17), hogy az Úrnak kedves illatú az. A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e őket?


b) Szeretném a lányomat eladni rabszolgának, amint ezt Exodus 21:7 megengedi. Ön szerint mi lenne a méltányos ár érte mainapság?


c) Tudom, hogy nem szabad olyan nővel kapcsolatot teremtenem, aki a havibaj tisztátalan állapotában van. (Lev.15:19-24). A probléma csak az, hogy miből lehet ezt tudni? Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nagyon pikirten (sértődötten, ingerülten) reagált a kérdésre.


d) Lev.25:44 kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. Az egyik barátom szerint ez a törvény a románokra érvényes, de az osztrákokra nem. Meg tudná magyarázni, hogy miért ne lehetnének nekem osztrák rabszolgáim?


e) Az egyik szomszédom mindig szombaton dolgozik. Exodus 35:2 világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell ölni. Erkölcsileg kötelezhető vagyok rá, hogy saját kezűleg öljem meg?


f) Az egyik barátom szerint, az úszószárny és pikkely nélküli vízi állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának bűne (Lev.11:10), nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás bűne. Én ezzel nem értek egyet. Állást foglalna ebben a kérdésben?


g) Lev.21:20 szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelíthetem meg. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy itt van azért egy kis játéktér?


h) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a szakállát, beleértve a pajeszát is, holott ez Lev.19:27 szerint egyértelműen tilos. Milyen halálnemet javasol nekik?


i) Lev.11:8-ből tudom, hogy ha döglött disznó bőrét illetem, tisztátalan leszek. A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyűt húzok?


j) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti Lev.19:19-et, mert földjébe kétféle magot vet. Ezen kívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut / poliészter ) készült. Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet (Lev.24:16), hogy megkövezzük őket, vagy pedig elég, ha egy meghitt családi körben lefolytatott ceremónia keretében megégetjük őket, amint ez azok esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak (Lev.20:14)?


Tudom, hogy Ön ezeknek a törvényeknek nagy ismerője levén biztosan utat tud mutatni ezekben a kérdésekben.

2014. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Perszehogy értelmetlen indok, de semmi értelmes érvük nincs, azért próbálják így megideologizálni a dolgot.


Érdekes, amikor Amerikában engedélyezték, hogy feketék fehérekkel házasodjanak (előtte nem lehetett), akkor az agyatlanok ilyenekkel jöttek, hogy Isten ezt nem akarja, meg megcsúfolják a házasságot, stb.. az érvek ugyanazok voltak, mint most.

2014. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
85%

Tisztelt Járfás Úr!

Hogy mer Ön az Úr nevében beszélni? !

Én elgondolkodnék rajta, hogy hamis prófétaként milyen büntetés vár rám a túlvilágon ;)

2014. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
8:27-es bearanyoztad a napomat ;D
2014. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
16-os: sírok a röhögéstől. Kérdező: nem tudom, miért mondhatják ezt. Sokan a mai napig (lásd, Mélyen Tisztelt Járfás akárkicsodácskát, vagy hogy hívják...) bűnnek, betegségnek tartják a homoszexualitást. De kérdem én, eredményesebb, ha ezek az emberek megtagadják a nemi vonzalmukat, házasságban élnek valakivel, aki ellenkező nemű, és leélnek egy életet hazugságban? Az kevésbé elítélendő vajon az Úr szemében? Mintha lenne erről szó valahol, valami kőtáblákon. Ha jól rémlik. ... :)
2014. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!