Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miértelme van ezeknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miértelme van ezeknek?

Figyelt kérdés

Miért nem lesznek az emberek ugyan azon a családi néven ha már össze házasodnak? ùgy gondolom, hogy manapság lehet simán házaagnélkül is együtt élni, azt azok választják akiknek fontos, hogy megtartsák függetlenségi érzetüket. De aki házasodik és a papíron való összetartozást is akarja, az miért nem akarja a közös családi nevet. Erre is van már ezer megoldás, kötöjel, dupla név meg miegymás. Még is szinte minden ismerösöm marad telejsen a lánykori nevén.


Aztán annak mi értelme van, hogy 10 éve együtt élnek, és mikor a tervezett babával terhesek akkor gyorsan össze házaosdnak. Ilyen ismerösöm is van rengeteg. Hát nem mindegy? Elhiszem, hogy a családalapítás érzés ekkor erös lesz, de akkor már nem egyszerübb a gyerek után megint vékonyan csinosan házasodni?



2014. júl. 2. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Név: Én is megtartanám. Mindenki így ismer. Mindenhol így vagyok bejelentve. Így hangzik jól a nevem. Feleslegesnek tartom a névváltoztatást bármilyen formában.


Házasság gyerek előtt: Szerintem jól teszik az ismerőseid, mert nem mindegy, hogy egy gyerek milyen körülmények közé érkezik. A házasság jogilag is sok mindent rendez és tisztáz. És akkor nem kell külön intézkedni az ügyben sem, hogy az apa elismerje a gyereket meg nevére vegye, hanem automatikus lesz.


Egyébként én ilyen dolgokon nem tudom magam felhúzni, mert egyáltalán nem érdekel, hogy kinek mi a neve és mikor házasodik vagy mikor nem. Ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben :)

2014. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

en meg azt nem ertem, hogy miert kene kotelezo jelleggel megvaltoztatni a nevem ha meghazasodok. ugyanaz az ember vagyok es ha kozos nev kell ahhoz, hogy az osszetartozasunkat bizonyitsa, az regen rossz.

en amugy azert nem vettem fel, mert a ferjem neve kulfoldi es nagyon hulyen hangzana a nevemmel, de ha magyar neve lenne, akkor se hiszem, hogy felvettem volna. De ha mar itt tartunk, miert nem a ferfiak veszik fel a no nevet? Kulfoldon nem ritka dolog. Miert a no rendelje ala a sajat nevet es dobja el azt? Nem vagyok feminista, de szerintem joga van mindenkinek eldonteni, hogy milyen nevet akar hasznalni (a hazassagban elo noknek is...)

2014. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

A névváltoztatás sok bonyolult hivatali intézéssel jár, részben ezt akarják elkerülni. Akinek már van saját nevén ismertsége, renoméja, az nem akarja azt most felborítani egy névváltással. Mivel a házasságok fele válással végződik, akkor a névváltoztatási procedúrát ismét előlről lehetne majd kezdeni. Nem is beszélve a szebben, jobban hangzó nevekről, a tucatnevekről. Szóval talán ezek a fő okok a lánykori név megtartása mellett.

A babavárás alatti egybekelésnek meg nyilván elsősorban hivatalos jogi okai vannak. Sokan nem akarnak külön apasági nyilatkozatot kérni, vagy adni, tartanak az örökléssel kapcsolatos hercehurcától. Szóval ez is olyan, hogy a magánélet valamilyen módon kissé konfliktusba kerül a társadalmi szokásokkal és jogi szempontokkal.

2014. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Publikációk miatt nem változtattam meg, mert persze utána is lehetne régi néven publikálni, de pl. konferenciákon tuti elkeverednének regisztrációs díjak meg ilyesmik.


A gyerekünk mindkettőnk nevét kapja kötőjelesen. Így én vagyok Zorga Olga, a férjem Újlaki Bernát, a gyerek meg Újlaki-Zorga Viktor. (fiktív nevek)


Így egy néven van a család végülis, akkor most örülsz, kérdező?:D


35N

2014. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Manapság minden második család mozaikcsalád, nem lehetne közös névre hozni az összes gyereket stb...

Ahol csak a név fejezi ki az összetartást az már régen rossz.

Ráadásul ha van aki gyerekkorában kötőjeles családnevet kap, akkor ha még nem is házas, akkor is egyből azt gondolod a neve alapján h foglalt?

Ha nem ismered valaki család helyzetét, akkor a -né formán kívül semmiből se lehet megállapítani. Sőt ha a férj veszi fel a feleség nevét, abból se. Mert honnan tudnád mi a születési neve?

Szerintem inkább az a fura, aki meghagyja a valamilyen-né stílusú nevét a válás után és marad pl. Kovács Béláné

2014. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Első házasságomban xy-né voltam, mert a férjem ragaszkodott hozzá. Házasságkor is és aztán pár év múlva váláskor is az összes papíromat kicseréltetni marha macerás volt.

A második házasságomnál megtartottam a saját nevemet. Nagyon szép név, ez vagyok én, ezt kaptam a szüleimtől és kész. Az összetartozásunkat nem a név fejezi ki, hanem az, hogy 11 éve együtt vagyunk, szeretjük egymást és van két csodálatos kisfiunk.

2014. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A névváltozatás macera se mindegy, hogy kinek mit kell változtatni.

Pl. 18 évesen valaki férjhez megy, nincs semmi tulajdona, megváltoztatja a személyijét és kb. meg is van.

De ha valaki 40 évesen megy férjhez, amikor már van autója, 2 ingatlana, 1 cége, doktori fokozata stb.... akkor annyi mindent kéne átiratni (közműveket, bankszámlát is stb...), hogy a magyar bürokráciát ismerve évekig szivatná magát. Főleg, hogy a szakmában pl. a születési nevén ismert és a szakmailag ismert neve miatt kap megrendeléseket.

Szóval van az élethelyzet, amikor jóval több lenne a kár belőle, mint a haszon.

Pl. amikor egyetemista voltam akkor is volt aki nevet változtatott, aztán járhatott hetekig a TO-ra, ami amúgy se a gyors ügyintézésről volt híres aztán még 2-3 évig keverték a tanárok a nevét a különböző vizsgapapírokon. Még a diplomaosztón is gond volt,h nem azon a néven kezdte a sulit, állandóan kavarták a kettőt.

2014. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdés első felére: a névváltoztatás másik oldala, hogy le kell cserélni minden okmányt, át kell iratni minden létező neveden lévő papírt, engem például ez az, ami riaszt, bár én fel fogom venni a férjem nevét. Nálunk van az elmű számlától kezdve a bt tagságon át nagyon sok minden a nevemen, és őszintén szólva nem nagyon várom az ügyintézést, ami ezzel jár...dehát valamit valamiért.


A kérdésed 2. felére:

Sokan azért házasodnak ilyenkor össze, mert jogilag sokkal egyszerűbbé válik minden, a gyermek automatikusan az apja nevét kapja, és nem kell elismerési nyilatkozatot tenni, és a nő számára is egyszerűbbé válik sok minden, főleg, hogy egy gyerekkel otthon kell lennie, és szerintem a házasság azért ad egyfajta biztonságérzetet a legtöbb olyan embernek, aki házasodni akar.

2014. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy a lánykori nevemen maradtam, igazából több oka is volt.

Egyrészt sehogy sem tudtam letenni a voksomat egyik verzió mellett sem, pedig egy csomót "ízlelgettem" mindegyiket. Másrészt a vezetéknevem nagyon szép és ritka, így mindenképp meg akartam valamilyen formában tartani, de hosszú, és a férjem vezetéknevével együtt már túl hosszú nevem lenne. Ezen kívül sok helyen kellett volna aktuálisan bejelentenem a névváltozást, és semmi kedvem nem volt a hercehurcához.

A gyerekeink nevében megegyeztünk (ők a férjemét kapják, kötőjeles névvel nem akarjuk szívatni őket), az a lényeg. Én meg mindenhogyan a férjem felesége vagyok ;)

2014. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Név: Én is megtartottam a leánykorit. Hogy miért? Miért kéne nevet váltanom? Születésemkor kaptam egyet...nincs szükségem még egyre.


Házasság előtt baba: A legtöbben azért mennek ilyenkor gyorsan, még a baba érkezése előtt férjhez, mert macerásabb a névre venni a babát születéskor, ha nem házas az illető. Legalábbis az én ismerőseim közt, emiatt rohantak rögtön pocakkal az anyakönyvvezető elé.

2014. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!