Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi a szerepük ezeknek az embereknek egy esküvőn? Mit csinálnak?
Én kétszer voltam koszorúslány. Nem kellett csinálnom semmit, csak menni a menyasszony után mindig (a templomban meg a menetben), meg vittek magukkal fényképeszkedni :-)
Ahol én voltam, ott közeli rokonokat kértek fel tanúnak.
Egy csomó dolog a régi időkből maradt szokás!
A koszorúslányok az "eladó" lányok, olyan ez mint a bálok voltak, szépen ki lehetett öltözni, sokan megnézték, esetleg férjet is lehetett fogni! Nekik díszelegni kell, és a menyasszonyt segíteni!
A vőfély rendezi az egész lakodalmat.
A tanúk másnéven a násznagyok intézték régen a nászéjszakával kapcsolatos dolgokat, és ők tanúsították utóbb, hogy megtörtént a nász, mert csak akkor lett végleges az esküvő!
A rizs szórással kívánnak gazdagságot, jólétet az ifjú párnak! (Ez is az angolszász országokból jött szokás...)
A koszorúslányok csak kísérik a párt. (Van babonás jelentése is, hogy megvédjék a rossz szellemektől és összezavarják őket.) A kisebb koszorúslányok viszik a menyasszony uszályát vagy fátylát. Virágot szórnak a menyasszony előtt a templomban vagy a gyűrűket viszik be párnán.
Tanúnak hagyományosan a keresztapákat szokták felkérni, de ma főként a legjobb barátokat és barátnőket vagy testvéreket szokták felkérni. A tanúk dolga, hogy a házassági anyakönyvet aláírják. Mert egy egy szerződés, és minden szerződéshez kell két tanú is. Ők bizonyítják, hogy megtörtént a házasságkötés.
A vőfély vezeti a násznépet. Elmondja, hogy mikor mit kell csinálni. Felvezeti az étkezésnél a fogásokat, viccesen. Játékokat szervez az ifjú párnak. Vezeti a nászmenetet. Elbúcsúztatja a párt a családjától. Stb.
A násznagyok segítik a vőfély munkáját. Általában a bérma-kereszt apákat szokták felkérni.
A rizsszórás új szokás, Ázsiából származik. Hiszen ott a rizs, a bőség, gazdagságot és a jólétet szimbolizálja. Onnan terjedt szét a világban. Itt azelőtt virágot szórtak.
Tanúként testvért,jó barátot szoktak felkérni. A feladatuk nem sok, kísérik a párt,a templomban,anyakönyvvezetőnél ők ülnek mellettük,aláírják az anyakönyvet,és a vőlegény tanúja bontja a pezsgőt.
A vőfély alapvetően a hangulatért felelős a lakodalomban. Ő irányítja a násznépet,a lánykikérést, a szülőbúcsúztatót,felkínálja a vacsorát-mindezt különböző versikékbe foglalva.
Az rizs pedig a gazdagságot próbálta jelképezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!