Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag, vagy más úton lehet...

Jogilag, vagy más úton lehet ezeknek akadálya?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Van egy lakás, amiben a "családommal" együtt élek, ennek a lakásnak a fele az én nevem van, vagyis elméletileg a fele az enyém. Én erről a jogról szeretnék lemondani. Lehetséges-e az, hogy én mindenféle anyagit elkerülve lemondjak a fele tulajdonrészről és átruházzam-e másra, mondjuk szülőre. (Fizetést elkerülve, elköltözés miatt.) A másik: Létezik-e olyan, ill. megvalósítható-e az, hogy lemondok egy szülőről és a vele kapcsolatos jogokról, kötelezettségekről. Mindenről pl. öröklés és egyéb dolgok, tehát, hogy végképp semmi közöm ne legyen az illetőhöz?
2011. szept. 10. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Így ebben a formában ahogy te írod nincs ilyen. A tulajdonjogod átruházhatod másra valamilyen ügylet keretében, pl a ti esetetekben ajándékozás. Szerződést kell írni, ügyvéd ellenjegyzi, utána bejegyeztetni az ingatlannyilvántartásba a tulajdonos változást.


Előzetesen le lehet mondani az örökségről, ez az örökhagyóval, jelen esetben szülőkkel kötött írásbeli szerződéssel lehetséges. Vagy pedig a halál bekövetkezését követően az örökség minden probléma nélkül vissza is utasítható.

egy jogász

2011. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves "egy jogász" Köszönöm szépen a válaszod! Még annyi érdekelne a dologgal kapcsolatban, hogy ha én ajándékozás ürügyén a megfelelő keretek között a tulajdonjogot átruházom, akkor az én részemről minden felelősség megszűnik az adott ingatlan fele részével kapcsolatban? Tehát onnantól kezdve minden az "ajándékozott számlájára" fog menni? Vagyis akkor nekem nem lesz semmi közöm a lakáshoz? A szülővel kapcsolatos dologról: nem csak az örökségről volna szó. Teljes kizárást szeretnék a szülővel szemben. Tehát én, mint gyermeke a szülőnek az Ő általa okozott pl. adósságnak, vagy az én általam okozott adósságnak Ő ne legyen kárhozottja. Ez csak példa volt, a lényeg annyi volna, hogy se oda se vissza ne működjenek dolgok, tehát ha Ő tesz valamit, az engem ne érintsen, valamint ha én teszek valamit, azért Őt ne vonják felelősségre, terhelje semmi.
2011. szept. 10. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Igen, onnantól kezdve minden az ajándékozottat terhel, de arra vigyázz ha van valamiféle hitel a lakáson, a te neveden, az marad is.

Olyan nincs, hogy kitagadod a szüleid vagy hasonló:), de gyakorlatilag akár ők, akár te, ha hitelt vesztek fel, ahhoz a másiknak semmi köze nem lesz, és egyéb adósságokhoz sem. Maximum ha kezességet vállal valaki akkor lehetne ilyen, de önmagában a családi kapcsolat semmiféle helytállási kötelezettséget nem keletkeztet a nem teljesítő fél helyett.

2011. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hitel szerencsére nincs. Tehát ha én átadtam a tulajdonjogot és elköltözök a "szülői lakásból" onnantól kezdve (anyám), mint csak akkor merülhetne fel, ha hivatalos helyen kérnék, mint adatot. Ennyit szerettem volna csak. Köszönöm még1x is a segítségedet!! :)
2011. szept. 10. 22:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!