Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözhetem a bátyámhoz, ha...

Elköltözhetem a bátyámhoz, ha ott jobban érzem magam? Van ennek jogi akadálya?

Figyelt kérdés

A múlthétvégét nálla töltöttem. Ő már egyedűl lakik és ő sokkal jobb fej mint anyámék.

Olyan kaja volt amit szeretek. A bnője is tök jó fej velem stb.

Jó igaz, hogy szinte csak angol nyelvű sorozatai és filjei vannak, de ettől eltekintve, sokkal szivesebben laknék vele mint anyámékkal.


Hogyan költözhetnék hozzá?


F14


2010. febr. 13. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen jogilag sehogy. Csakis akkor, ha a szüleid ebbe belemennek, és a bátyádék pedig "elvállalnak". Egyébként ha ez a két feltétel nem teljesül, simán hazavitethetnek a rendőrséggel.
2010. febr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Persze, biztoss jobb volt, de a bátyádnak biztos nem arra van szüksége, hogy a kisöccse egész héten a nyakán lógjon, neki is van magánélete... Van jobb kaja, de csak angol film van úúúúristen... Komolyan ennyi legyen a legnagyobb problémád az életben... Rettentően gyerek vagy :S A barátnője meg persze hogy kedves hozzád, mégis mit csináljon?? Anyádékkal mi bajod, nem hagy 11ig tévézni? Itt a világvége úristen!!!! -.-"
2010. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És a bátyád is úgy gondolja? Szerintem csak te ötlötted ki az egészet. Egyébként előbb-utóbb onnan is menekülnél, mert szabályok mindenhol vannak, náluk is tanulnod kéne, és bizony, olyat is főzne, amit nem szeretsz. Szállj magadba, örülj, hogy vannak szüleid.
2010. febr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így müködik. A szüleid feleösek érted a tesód meg nem biztos hogy eltud tartani egy gyereket. Nem tudom hogy mi a baj a szüleidel de ha csak anyi hogy nem pizza a vacsora, nics otthon net akkor ne varrd magad a tesód nyakába. A szüleidhez tarozól ha nics kökemény indokod náluk kell maradnod. Örülj hogy van egy megbizható tesód akkivel bármikor dumálhatsz sokkaknak ez se jutt.
2010. febr. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Te jó Isten...

Az oké,hogy egy hétvégét nála töltöttél,és jól érezted magad...de most komolyan.Nincs semmi komolyabb bajod a szüleiddel,minden oké,csak max nem lehetsz fent késő estig ha suli van,meg néha nem csak a te kedvedre főznek...ÉS????? Nem körülötted forog a világ.ezt kell megtanulnod.És amúgy azt gondolom,hogy a bátyád és a barátnője nem nagyon szertnének,vagy esetleg nem is tudnának nevelni,eltartani...vagy kedvük sincs hozzá.VAN MAGÁNÉLETÜK!Melletted nembiztos,hogy nagyon lenne,ezér szét is mehet a kacsolatuk.Ne menjünk ebbe bele.Ha nekem ennyi gondom lett volna 14 évesen (meg most is...),akkor szerintem nagyon NEM panaszkodnék...

-.-"

2010. febr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy jó volt a kaja, nem jelenti azt, hogy mindig az lesz.Most csak a kedvedben akartak járni, mert biztos nem olyan sűrűn mész.Nehogy azt hidd, hogy minden nap tőled kérdezgetnék, hogy mi legyen a kaja.A barátnője meg persze, hogy kedves, először mindenkia az. De ha ott laknál egy idő után neki is meglátnád a rossz tulajdonságait. Szóval ha egy hónap után rájönnél, hogy ez sem jó, akkor megint máshova költöznél?Egyébként nem tudom milyen az értelmi szinted, de nekem 14 évesen sokkal több eszem volt. És biztos vagyok benne, hogy sem a szüleid sem a bátyád nem egyezne bele hogy oda költözz.
2010. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Na itt egy link mi lesz pár év múlva a jófej barátnőből.

Ha nem ízlik anyu főztje,akkor nyugodtan nekiállhatsz főzőcskézni,a neten van rengeteg recept.

A jófejség nála is csak addig van,amíg nem ott élsz és nem a zt veszik észre,hogy egész nap csak ülsz a tv meg a gép elött.De ez mondjuk érthető is,nem igaz?

Szóval nagyobb aktivitás otthon és a szüleid is jófejek lesznek,főzni már képes vagy korodból kifolyólag.

Még valami gond?

2010. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nem tudna eltartani?

Basszus terepjáróval jár, még medencéje meg takarító is van nálla.

Sokkal jobb ott mint itt

2010. febr. 21. 00:34
 9/10 anonim ***** válasza:

És anyádéknak mijük nincs medencéjük vagy terepjárójuk?

És gondolod, hogyha oda költöznél mindennap úgy zajlana mint a hétvége? Ha hozzám vedégek jönnek én is olyan kaját főzők amit ők szeretnek, de a családomnak nem mindig.

Ha a bátyád azt akarja hogy vidd vmire, akkor nyilván ő is ugyanazokat a dolgokat fogja megköveteleni amit otthon a szüleid. Úgyhogy ezért szintén nem érdemes költöznöd. És ráadásul lehet a bátyádbnak sem hiányzol a medence mellől, de lehet anyukádéknak hiányoznál.

14 évesen már nem vagy gyerek, gondold át ezt.

2010. febr. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj szerintem nem akar még téged is eltartani attól függetlenül mennyire szeret.Nem véletlenül költöztek külön a családtól sem,szeretnének egy saját családot is már.Attól hogy ott a hétvégén az a kaja volt amit szeretsz meg jó fej a barátnő attól még itt is lesznek szabályok(ahogy már írták előttem és azt is hogy neki lehet állni főzni is ha nem tetszik ami van).Most így gondolod hogy jobb lenne ott de ez változni fog.Sokan vannak sokkal rosszabb helyzetben mégsem akarnak elköltözni.Sajnos nem ennyire könnyű az élet hogy ha valami nem tetszik elköltözöl mert ott majd biztos nem kell semmit csinálni.Én pl (és még sokan mások) attól függetlenül hogy szeretjük a párunk tesóját nem hiszem hogy túlzottan örülnénk ha nekünk kéne rá mosni főzni takarítani (igazából pótanyának lenni) mert gondolom nem nagyon akarsz ebben se segíteni nekik.na mind1 gondold át hogy tényleg olyan rossz-e a helyzet.
2010. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!