Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezeknek meg mi a bajuk?...

Ezeknek meg mi a bajuk? Annyira idegesítőek már!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Na a barátommal kitaláltuk hogy megyünk a strandra (ma mentünk volna), hogy úgy is meleg lesz meg egy kicsit távol legyünk a szüleinktől.

A haverom anyja átjött hozzánk (már lassan 11-12 éve ismerjük egymást és a szüleink is sokat szoktak dumálni egymással, a lényeg hogy nagy a barátság)

AZ elején még elengedtek minket, de utána kitalálták hogy nem mehetünk :S

És kitaláltak minden hülyeséget hogy miért nem pl.:hogy felelősséget vállalnak értünk, féltenek minket, úgy is csajozni akarunk és ezért vagánykodni fogunk és az egyenlő a bajjal, kamaszok vagyunk... (nem szeretném tovább sorolni, mert ez egy kicsit hosszú rész lenne)

Szinte semmit nem engednek meg nekünk, pedig nagyon jól tudják hogy tudunk magunkra vigyázni megy hogy nem piálunk, nem cigizünk és nem drogozunk.

Azt is mondták hogy érezzük jól magunkat, de így nem lehet, hogy nem engednek el minket sehova vagy csak nem akarják hogy együtt hülyéskedjünk?

Már nagyon elegünk van belőlük!!!!!! Ezt már nem nagyon tudjuk bírni!!!! 1 hetes szökést tervezünk :)

Így csesszük el az egész nyarat hogy ezek nem engednek semmit!


Ez már egy régebbi probléma, ami még most is tart:

Nagyon jól tudják, hogy pilóta szeretnék lenni és hogy ez nem lesz olcsó a képzés.

De egyszerűen nem engedik, mert féltenek meg hogy veszélyes, ha vadászgép pilóta vagy műrepülő pilóta szeretnék lenni azt még megérteném hogy féltenek, mert az tényleg veszélyes dolog, de jó :)

itt csak egy egyszerű 1 motoros gépről van szó (Cessna172) és egy Boeing 737-600-asról.

A másik hogy van egy hobbim amit meg azért nem engednek mert drága dolog meg sok piszkot hagy maga után az összeépítése, ez a hobbi a repülőmodellezés és még azt mondják hogy minek építsek gépeket ha egyszer

repülésközben össze fogok törni egypárat, hát ez is benne van, még a profik is törik még a gépeket, ez nem csak rajtuk múlik.

Jobb lenne, ha piára, drogokra költeném a pénzt?

Én egyszerűen nem értem őket :S


Ti mit csinálnátok?


2011. júl. 13. 09:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
(ez lemaradt a végéről ami fontos lehet: Én: 15/F, a haverom: 16/F)
2011. júl. 13. 09:23
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Elolvasnám azt a cikket az Indexen, hogy egy ikerpár fulladt vízbe, és belegondolnék, hogy érzik magukat a szüleik. (Nyilván ők sem szándékosan fulladtak vízbe. Nem igaz, hogy veled nem történhet meg!)

[link]

2011. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia, ezek tipikus kamasz dolgok, nyugi, egyszer vége lesz:-)

Hisztit helyett normálisan próbáljátok elmondani, hogy nem lesz baj a strandon, nem fogtok vagánykodni, menjetek medencés helyre tó helyett, lehet emiatt is aggódnak.

A modellezés tényleg drága dolog, ha zavar, hogy nem költenek rá, akkor vedd meg a zsebpénzedből, vállalj plusz házimunkát otthon, cserébe egy-egy dologért. Biztos meg lehet beszélni.

2011. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ja, és ne szökjetek el, mert aztán még ennyit SE engednek majd nektek..:-)
2011. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát velük nem lehet beszélni normálisan,sajnos :(
2011. júl. 13. 09:30
 6/15 ava87 ***** válasza:

Én megértem, hogy féltenek a szülők, de 1. Ha már egyszer elengedtek, akkor ne gondolják meg magukat utána. Rémes, amikor egy szülő nem következetes, egyszer megenged valamit, aztán meggondolja magát.

2. 15 és 16 évesen, ha mindketten tudtok úszni, elég nagyok vagytok ahhoz, hogy egyedül strandra mehessetek szerintem. Balesetek persze mindig történhetnek, de akkor az utcára se menjetek ki, mert hátha a fejetekre esik egy virágcserép. Nem lehet így élni szerintem normálisan, ez már tipikus túlféltés.

Próbáljatok meg beszélni a szüleitekkel, hogy mit gondolnak, mennyi idősen mehet valaki szülők nélkül strandra, miért nem bíznak bennetek, meg hogy akkor hogy töltsétek hasznosan a nyári szünetet, ha nem mehettek sehova. Érdekes, más szülők meg pont azon vannak kiakadva, hogy a gyerek egész nyáron otthon ül a gép előtt, és örülnének, ha ki lehetne zavarni őket a lakásból.

2011. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet velük beszélni? hmmmm....

A kérdés, hogy TE mit teszel azért, hogy jobban megbízzanak benned?

Az, hogy 15 évesen nem iszol, cigizel és drogozol az én szemembe kb az alap, aztán erre jönnek az extrák, hogy mondjuk hazamész időben, nem szólsz be nekik, hogy segítesz a házimunkába (esetleg szó nélkül), ha kérik, hogy érj haza x időre, hazaérsz, hogy jól tanulsz éssatöbbi, éssatöbbi...


A hobbid egy másik dolog. Mondják, hogy nem modellezhetsz, mert koszol. El szoktál takarítani magad után rendesen, vagy csak úgy szanaszéjjel hagyod a lakásban a félkész modellt? Mondtad valaha is a szüleidnek, hogy most ezt vagy azt megveszem én a zsebpénzemből? Követelőzni könnyű, de komolyan tenni valamiért már nehezebb dolog.


A repülni tanulás meg... hát, majd ha felnősz és lesz saját kereseted, akkor szépen kijárod magadnak az utat. Ez ilyen egyszerű.


Bizonyítsd be nekik, hogy már nagyfiú vagy: tudsz felelősséget vállalni, érted minek mennyi az értéke, tudod, hogy mi mivel jár és akkor tuti, hogy több szabadságot fogsz kapni.

Az elszökés tipikusan gyerekes gondolkodás. :) Egyrészt nem old meg semmit, másrészt baromi dühösek lesznek, és ahogy már írta valaki fentebb, onnantól kezdve vége lesz még annak a szabadságnak is, ami eddig volt. :)

2011. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

előző:

mindig időre érek haza (1-2 percet szoktam késni)

megcsinálom amit kérnek tőlem

ha meg szó nélkül takarítom ki a szobámat akkor az a bajuk :S

mindig elpakolok magam után :D

2011. júl. 13. 09:45
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és ezt a repülés dolgot már 1 éven belül el kéne kezdenem, egy sportgépre ( vitorlázó, egy motoros, 2 motoros, az most tök mind1) minimum kell egy jogsi, anélkül nem léphetek tovább :(
2011. júl. 13. 09:48
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"""Elolvasnám azt a cikket az Indexen, hogy egy ikerpár fulladt vízbe, és belegondolnék, hogy érzik magukat a szüleik. (Nyilván ők sem szándékosan fulladtak vízbe. Nem igaz, hogy veled nem történhet meg!)

[link]

""""


Azt is elolvastad hogy 7 évesek voltak?????

Ezek a srácok meg 15 évesek.

Elég szar helyzet ez srácok. Kicsit húzzatok ki magatokat. Mert a leirtadbol az jön le hogy a szüleitek azt hiszik hogy lányok vagytok.

2011. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!