Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezeknek meg mi a bajuk?...

Ezeknek meg mi a bajuk? Annyira idegesítőek már!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Na a barátommal kitaláltuk hogy megyünk a strandra (ma mentünk volna), hogy úgy is meleg lesz meg egy kicsit távol legyünk a szüleinktől.

A haverom anyja átjött hozzánk (már lassan 11-12 éve ismerjük egymást és a szüleink is sokat szoktak dumálni egymással, a lényeg hogy nagy a barátság)

AZ elején még elengedtek minket, de utána kitalálták hogy nem mehetünk :S

És kitaláltak minden hülyeséget hogy miért nem pl.:hogy felelősséget vállalnak értünk, féltenek minket, úgy is csajozni akarunk és ezért vagánykodni fogunk és az egyenlő a bajjal, kamaszok vagyunk... (nem szeretném tovább sorolni, mert ez egy kicsit hosszú rész lenne)

Szinte semmit nem engednek meg nekünk, pedig nagyon jól tudják hogy tudunk magunkra vigyázni megy hogy nem piálunk, nem cigizünk és nem drogozunk.

Azt is mondták hogy érezzük jól magunkat, de így nem lehet, hogy nem engednek el minket sehova vagy csak nem akarják hogy együtt hülyéskedjünk?

Már nagyon elegünk van belőlük!!!!!! Ezt már nem nagyon tudjuk bírni!!!! 1 hetes szökést tervezünk :)

Így csesszük el az egész nyarat hogy ezek nem engednek semmit!


Ez már egy régebbi probléma, ami még most is tart:

Nagyon jól tudják, hogy pilóta szeretnék lenni és hogy ez nem lesz olcsó a képzés.

De egyszerűen nem engedik, mert féltenek meg hogy veszélyes, ha vadászgép pilóta vagy műrepülő pilóta szeretnék lenni azt még megérteném hogy féltenek, mert az tényleg veszélyes dolog, de jó :)

itt csak egy egyszerű 1 motoros gépről van szó (Cessna172) és egy Boeing 737-600-asról.

A másik hogy van egy hobbim amit meg azért nem engednek mert drága dolog meg sok piszkot hagy maga után az összeépítése, ez a hobbi a repülőmodellezés és még azt mondják hogy minek építsek gépeket ha egyszer

repülésközben össze fogok törni egypárat, hát ez is benne van, még a profik is törik még a gépeket, ez nem csak rajtuk múlik.

Jobb lenne, ha piára, drogokra költeném a pénzt?

Én egyszerűen nem értem őket :S


Ti mit csinálnátok?


2011. júl. 13. 09:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A strandon van úszómester, megtörténhet a baj ott is , de kevesebb az esélye,mint ha egy tóban vagy folyóban a tilos helyen fürdenétek. Már nem vagytok kis gyerekek, igazán elengedhetnének titeket strandra.


Én nem szöknék el helyetekben, mert az nem vezet semmi jóra. De valahogy beszéljétek meg, hogy már tudtok magatokra vigyázni, nem az éjszakába akartok menni nem discoba hanem csak strandra.

2011. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha elszöktök, akkor csak rosszabb lesz, hidd el. Miért? Mert akkor az jön le a szülőknek, hogy nem lehet bennetek megbízni, és még szorosabb lesz a póráz. :(
2011. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Higgadtan magyarázzátok el a szülőknek, hogy igen is szükségetek van önállóságra, tapasztalatokra, szocializációra, mert ettől csak sikeresebbek lesztek az életben! Az elszalasztott lehetőségek és tapasztalatok oda vezethetnek, hogy komoly helyzetekben például párválasztásnál csak hasonlóan tapasztalatlan és sikertelen nőt sikerül majd kifogni, ami aztán a szüleid szempontjából sem lehet mindegy úgy, mint az ha a nem megfelelő mértékben kialakult önbizalom miatt az élet minden területén kevésbé leszel sikeres. Ezt a szülők nem akarhatják! A túl aggódás igen is több kárt okoz, mint az egyszerű aggódás.


Egyébként meg próbálj kevésbé gyerekesnek tűnni a szüleid szemében, például ahelyett, hogy közel irreális elképzeléseket tálalsz nekik, mint hogy pilóta szeretnél lenni, ehelyett kínálj fel más alternatívát is, például, ha jó vagy reál tárgyakban, akkor műszaki pálya meglebegtetése biztos jól jönne ki.


Még gyerekek vagytok, ráadásul tényleg a legveszélyesebb korban. 15-16 évesen nagyon magas a fiúk tesztoszteron szintje, ami miatt több veszélyt is bevállal, de ha nem buta emberek a szüleid, akkor beláthatnak ezt azt abból, amit az elején mondtam.

2011. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

lehet hogy nem tudnak pénzt adni a strandra... másra nem nagyon tudok gondolni.

A repülőzésről meg annyit, hogy ha nem adnak rá pénzt, akkor hacsak te magad meg nem keresed nem nagyon tudsz mit tenni. Akkor tanulj mást, keress vele pénzt és később amikor már magad tudod fedezni, akkor csináld. Szerintem nem maradsz le semmiről. És ha már te fizeted, akkor nem szólhatnak bele.


Ez a féltelek szöveg ok, határok között. De egy strandra még 12 éves gyereket is elengednék, nem hogy egy 15 éveset... Emlékszem én is 15 évesen egyedül mentem barátnőkkel strandra, aztán jól el is lopták a vadiúj hátizsákomat, majdnem be is törtek hozzánk. még szerencse hogy a szüleim otthon voltak... de ez nyilván nem azért volt mert nem volt velünk szülő.

2011. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Papla ***** válasza:
szia , én is így vagyok vele, szüleim tönkreteszik az életemet, 5 éves korom óta semmit, nyaralni nem megyek ( ők mennek mindenhova de 11 éves létemre itthon hagynak ) anyukám amikor nem is dolgozik panaszkodik hogy nehéz az élet... kapja be a k*rvája.., ő csak költi a pénzt... le se szarnak a családomból... majdnem meghaltam amikor legurultam a lépcsőn, felordítotam és azt mondtáok hogy kussoljak... na a k*rva ...
2011. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!