Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A ti férjetek is ilyen "szeren...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ti férjetek is ilyen "szerencsétlen" a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Néha az jut eszembe, hogy csak azért csinálja így, hogy máskor inkább meg se kérjem. Mostanában nagyon sokat nincs itthon a munkája miatt. Nem szakad bele, de van, hogy messzire kell mennie, és bár napokig csak pár órát dolgozik, nem tud hazajönni közben. Én meg lassan belerokkanok a minden más dologba. Hétvégente sincs itthon. Mindegy.


Ma kivételesen itthon volt délelőtt, és megkértem, hogy nem intézné-e a gyereket reggel, hogy kicsit még tudjak pihenni, mert holnap megint eltűnik 2 hétre. Erre közölte, hogy fél 8-kor azért fel lehet kelni, de aztán ment a gyerekhez. 5 perc múlva a kicsi rajtam ugrál, ő meg áll a szoba végében, és szólongatja, hogy gyere, gyere már, gyere... de nem jött volna oda, hogy elvigye. Megkértem, kivitte. Pár perc múlva megint ott vannak, mondja, elfogyott a teája, most akkor mit adjon neki? Mondom főzz egyet gyorsan. A vízforraló helyett a villanytűzhelyen melegített meg 2 liter vizet, persze negyed óra múlva még sehol a tea. Gyerek még mindig rajtam ugrál. Aztán "átöltöztette": miután a kicsi megint hozzám jött nyúzni, érzem, hogy jég hideg a keze: férjem csak egy pólót adott rá, mezítláb, csupasz lábakkal. Akkor már felkeltem, mentem felöltöztetni. Megkérdeztem, hogy miért nem adott rá gatyát, erre kiakadt, hogy hagyjam már békén. Utána szépen kávézgatott, kiment cigizni...mondom reggelit adtál már neki? Erre ő, nem, nincs itthon semmi. Persze volt. Úgyhogy én reggeliztettem meg, amíg ő internetezett.


Most ennyire nemtörődöm lett, vagy minden férfi ilyen szerencsétlen a gyerekekkel? Nem tudom eldönteni.



2014. jún. 17. 09:44
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

egy kérdés: (ne vedd támadásnak)


Az anyaságban, foglalkoztál a férjeddel úgyis mint egy nő/feleség?


Mert ebből a cigi és szét szórt ruha szituból az jön le, hogy ő úgy érezte (tudat alatt) hogy többet foglalkozol a gyerekkel, és hogy az anyaság szerepéből nem tudsz kilépni mikor vele vagy és így ő is visszafejlődött egy gyerekké, akinek mindent a szájába kell rágni stb... Ezért is kényelmesedett el, ahogy te írtad, mert már tudatalatt nem úgy kezel téged mint egy társat, hanem mint egy felette álló személyt (nem a felesége vagy, hanem neki is az anyja)


Ebből úgy tudod kinevelni (igen, őt is nevelned kell) ahogy a gyerekedet nevelnéd majd a függetlenségre: ha itthon van akkor ne te intézd el az ő ügyeit hanem csak szóljál neki hogy ne felejtsd el, megcsináltad, el kell intézned


ha pedig legközelebb így ráakarod hagyni a gyereket akkor előző este ird fel neki hogy mit kell csinálni - emlékeztetőül-

2014. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%
51-es nem mondom, hogy nincs igazság abban amit írsz, de mégiscsak röhej, hogy úgy beszélünk a férfiakról, mint valami nevelendo, szoktatando kis állatkákrol! Arról meg hadd ne kelljen kérdezőnek folyamatabrat készítenie, hogy kell teát főzni. Az, hogy egy párkapcsolat meginog az kettőn áll de hogy apuka nincs el a gyerekkel, az ne már anyuka hibája legyen!
2014. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

52/52


nem arra gondoltam hogy meg kell mutatni neki hogy hogy kell teát főzni, hanem hogy minek hol a helye.


És igen, sajnos a "gyerekké" visszafejlődött férfit sajnálatos módon úgy kell kezelni mint - hanem is egy kisállatot- de mint egy gyereket/tinit akit a függetlenségre nevelsz: és szinte mindenki ismer ilyen férfiakat,


elég az "anyuci picifia"- tipusokra gondolni, akiket a feleség is teljes körűen kiszolgál, és gyerekként kezel, mert ha egy kis függetlenedést akarna bele nevelni akkor a drága anyós már egyből kiveri a hisztit hogy hogy gondolta hogy majd az ő pici fiacskája öltözteti meg viszi el a gyereket az oviba, mert az a nő dolga (ez csak példa, de mindenki ismer ilyet).


Nyilván azt nem kell megtanítani a férfinak, hogy felforralja a vizet, beleteszi a filtert és ízesíti, de van hogy azt igen, hogy melyik edénybe tegye, hova öntse át,


vagy hogy éppen a gyereknek most melyik ruha a jó.


(A legjobb példa erre édesanyám, aki mindig ki volt azon akadva hogy én az xy-on fazekat vagy lábast nem arra használom amire kell, és nem oda rakom a szekrényben ahova kell: számomra 15 évesen tökmindegy volt hogy hol a helye, befért a szekrénybe és kész. És csak jóval később elemeztem ki hogy külön fazék van tésztafőzésre, tejforralásra (ez mondjuk evidens volt) de hogy a pörköltöt és mondjuk a tojásos nokedlinek is más-más a lábasa.


Szóval nem azt mondom hogy kisállatként kezelje a férjét, mert azzal pont azt éri el, hogy továbbra is gyerekként fog viselkedni, akit ki kell szolgálni (és így az egy gyerek helyett lesz neki 2) hanem nevelje vissza önálló felnőtté. (Amiből az elején persze hiszti lesz, ahogy a gyerekek is elkezdenek hisztizni ha anyuka azt mondja nekik hogy csinálj magadnak reggelit - megint csak példa)



Persze ehhez az kell hogy először a kérdező tisztázza magában, hogy mi az ő feladata mint anya, és mint felesége, és mi a férje feladata, mint apa és férj.

2014. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Mi történt veletek azóta? Még mindig papucsállatka értelmi szinten mozog a kedves férjed, vagy képe volt felnőni a feladathoz?
2021. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!