Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csinálok rosszul?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Férjemmel nemrég vásároltunk egy családi házat. Van egy 15 hónapos babánk. Anyukám nagyon sokat segít a kicsi körül, mióta tart a felújítás. Mivel a férjemnek nincs jogosítványa, én fuvarozom a segédmunkásokat a házhoz, én intézem a beszerzést, cipekedek, pakolok, súrolok, söprök, amit csak tudok segítek. Korán reggel indulok, van, hogy 11 óra, mire haza érek, akkor a kicsivel foglalkozom, mosok, vasalok. Pakolom a holmijainkat, mert hamarosan költözünk, sok doboz és zsák van már a szoba egyik sarkában. Délután 4-5 óra felé már megyek megint a házhoz. Este fürdetem a gyereket, vacsorát készítek, de már hulla fáradt vagyok. Tegnap megkaptam a férjemtől, hogy milyen por van a szekrényeken, én lusta vagyok, és ő elhívta az egyik régi barátját, akivel nemrég vette fel újra a kapcsolatot, és annak élettársát, hogy az új házban segítsenek majd kitakarítani, mert én nem leszek rá képes, és hogy ő volt náluk, és milyen szép tisztaság, meg rend van náluk. Ja, mondom ők nem építkeznek! Aztán azzal támadt, hogy a gyerekkel is nagyon keveset foglalkozom, milyen anya vagyok, hogy anyám neveli a kicsit... Nagyon kiakadtam. A lelkemet kitettem, de nem tudok 3 felé szakadni. Aztán azzal állt elő, hogy este megyünk ki szórakozni a barátjával és annak az "ügyes" barátnőjével. Ja, mondom ilyenkor nem baj, hogy anyám lesz a gyerekkel? Néha úgy érzem, hogy bármit teszek, bárhogyan igyekszem mindig mások a jók, és én sosem ütöm meg azt a mércét, hogy elismerést kapjak. Belefáradtam az egészbe, és a vitákba is. Nem tudom már mit csináljak.

2014. ápr. 26. 08:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, a helyzetedet, én is ugyanezt csináltam, csak az én gyerekem közben bölcsiben volt.


A férjem szerencsére soha egy rossz szót nem szólt, inkább a család sürgetett minket folyton, hogy mikor költözünk már. Amikor meg beköltöztünk, mindenki azt várta, hogy 1 hét alatt a kb. 80 doboznyi cucc, szekrények meg minden hirtelen a helyén lesz. Úgy, hogy a férjem estig dolgozott, külföldre ment, én meg ott voltam a beteg gyerkőccel egyedül. (meg a dobozokkal). Szépen lassan, szobáról szobára haladtam. El nem lehet mondani, mennyire zavart a sürgetés, mert azt senki nem látta, hogy mindent, amit kiszedtem a dobozból kimostam, elmosogattam...stb, tehát nem csak annyiból állt az egész, hogy egy délután alatt beszórtam mindent a szekrénybe.


A férjeddel beszélgess el egy kicsit a hozzáállásáról, mert ez a stílus hosszú távon szépen tönkre tudja tenni a házasságot. Annál rosszabb nincs, mikor valakit egyfolytában szekálnak és nem értékelnek. Ez egy ideig gyűlni-gyűlni fog benned, egyre feszültebb leszel, és egyszer robbansz, de nagyon. Az állandó feszültség miatt, meg veszekedtek, és szépen elmérgesedik a kapcsolat.


Ülj le vele, és próbáld ezt megmagyarázni neki. Gondolom ő sem egy házisárkányt szeretne maga mellé, hanem egy vidám feleséget, de jó úton jár, hogy azzá változtasson.

Mondd meg neki, hogy neked is csak 24 órából áll egy nap, ennyire telik. Inkább azt nézze, hogy mit csináltál meg aznap, és ne azt, hogy mire nem jutott idő/energia.

2014. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem csinálsz rosszul, hisz egész nap pörögsz...! - az, hogy nem jut időd mindenre, nem akkora tragédia , hisz mi történik, ha nem csillog a lakás??? semmi... viszont az, ha a férjed így viselkedik biztos út a kapcsolat végéhez sajnos! mert Te folyamatosan meg akarsz felelni, s csak leszólást kapsz, ez gyűlik benned, majd feladod... Az, meg hogy mások életével példálozik annyira szánalmas! miért gondolja sok ember, hogy mások élete tökéletes? nekik is meg van a maguk baja, de naná, hogy nem a férjed előtt fogják előhozni, ő az idilli társakat látja... megérdemelné, hogy összepakolj, s elmenj 1 hétre mondjuk, azt lássa mennyi mindent is csináltál... de persze tudom, ez nem ilyen egyszerű...
2014. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nemrég jött haza, csillog-villog a lakás, és annyit nem mondott, hogy nyekk. Csak körülnézett, majd elment fürdeni. A dicséret elmaradt.
2014. ápr. 26. 18:56
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én most borítanék bilit. Előbb utóbb kell, ezt nem lehet szőnyeg alá söpörni, meg kell beszélni.


Hívd ki szépen a konyhába és kezdj neki, hogy lássa, ez komoly beszélgetés.

2014. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 mustafa33 ***** válasza:
És egyáltalán miért nincs jogsija? Egy pasas nem tartja gáznak, hogy nem tud vezetni??? Vagy így jobb mert akkor ihat amikor jólesik?
2014. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Most tudod mi van? - azt érzi, végre összekaptad magad, mert ő fingott egyet... és hogy ez a természetes, ezért nem jár semmiféle dicséret - jó szó... te tudod mennyire tudod ezt tolerálni, én biztosan robbannék, nem vagyok én rabszolga , sem bejárónő ( bár utóbbinak legalább elismerésként van fizetés) - a férjed tipikusan az, aki elvett, és most már úgy érzi, meg van a szolgája egy életen át... én nem hagynám! és főleg nem keresném a kegyeit!
2014. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, utolsónak igaza van. Lecseszett, megcsináltad, most már ez az alap. El fogja várni, hogy másnap is ugyanez a rend várja, meg harmadnap is, és ha ne véletlenül nem lesz rá időd, energiád, beteg leszel...stb, akkor majd jön a szomszéd nőjével.


Ülj le szépen beszélgetni vele, és meséld el, mennyi munka volt ezt megcsinálni. Nem kell, hogy hasraessen emiatt előtted, de legalább értékelje.


Muszáj egy kicsit a sarkadra állni, mert egyszer csak azon kapod magad, hogy rabszolga leszel a saját háztartásodban. Utána meg jön a szájhuzogatás, hogy emellett miért nincs időd magadra (a szomszéd nője bezzeg ad magára), miért nincs energiád rá (ő több törődést igényelne)...stb.


Valahol valamikor meg kell húzni a határvonalat. Egyszer hallottam a Stáhl Judittól egy nagyon találó mondatot.

Azt mondta, a mai nőktől elvárják, hogy egyszerre legyenek gondos anyák, dolgozó emberek, és igényes nők. Bevallotta, hogy ő ebből egy nap csak kettő tud lenni:)

2014. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!