Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul csinálok valamit a...

Rosszul csinálok valamit a mostohafiammal? Vagy csak idő kell neki? Mivel próbálkoznátok?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves mostohafiam az anyukája 7 hónapja meghalt sajnos. Megviselte, de igyekeztünk segíteni neki, úgy gondoltam én is, hogy jó úton vagyunk, nem lesz gond. 1,5 hónapja viszont ahogy megszületett a kislányunk teljesen kifordult magából. Én lettem az első számú közellensége. Biztos hogy valami "trónfosztás" van a dolog mögött, vagy hogy én élek.. szóval tudom hogy ezer oka lehet. Megértem. De mindenféle közeledési szándékomat elég durván visszautasít, ha hagyom, akkor is beszól valamiért. A férjem is nagyon fogytán van a türelemnek, bár eddig még nem volt veszekedés, de minden este félek, hogy ő is kiborul. Az meg nem sokat segítene a helyzeten.

SZerintetek ez természetes folyamat?

Milyen trükköket vetnétek be? Próbáltam bevonni, ha alszik a kicsi délután beszélgetni vele, szóval ami egy kisgyereknél talán beválhatna, de semmi előrelépést nem látok.



2013. márc. 12. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez természetes. Elveszítette az édesanyját, és ráadásul még testvért is kapott, akinek ugye örülnie kellene, persze nem tud, hogy is tudna? Gondolom eddig az anyukájával élt, most meg veletek. Új környezet, új szabályok, és most jogosan érzi, hogy Ő már nem számít, nem fontos, nem szeretitek.

Hagyjátok Őt békén, nem mindenkinek elég néhány nap a gyászhoz, lehet hogy évekig is el fog tartani, amíg feldolgozza!

2013. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És ha elbeszélgetnél egy gyermekpszichológussal, hogy ő, mit tanácsol? Mégis csak egy szakember hátha van egy-két jó ötlete, tapasztalatai...egy próbát megér.
2013. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk neki "újak", nincsenek új szabályok stb. Eddig is sokat volt velünk (egy hetet az édesanyjánál, egyet velünk) Szóval ilyen nagy váltásról e téren nincs szó. Persze a tény, hogy meghalt az édesanyja tudom, hogy már önmagában óriási.

Pszichológuson már gondolkodtunk, hogy elvisszük. De ő nem akar menni, így pedig nem látjuk értelmét.

2013. márc. 12. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Néhány fontos infó hiányzk a leírásból:


- mióta vagytok együtt a férjeddel, és ők mióta nincsenek együtt a volt feleségével?

- a gyermek ekkor hány éves volt?

- nálatok lett elhelyezve vagy csak az édesanyja halála után került hozzátok?

- ha az előbbi, kezdetben voltak-e problémák köztetek, vagy könnyen elfogadott?

- ha az utóbbi, akkor hogy fogadta a környezetváltozást, stb.?

- a kislány érkezését egyébként örömhírként kezelte, mikor megtudta (még édesanya halála előtt), vagy már akkor sem rajongott az ötletért?

2013. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már 10 éve elváltak, én 8 éve vagyok együtt a férjemmel. Közös volt a felügyelet, heti váltásban, szóval tényleg ismer. Jó volt mindig a kapcsolatunk, a kicsinek is örült, lombikoztunk, ő is szorított, szóval tényleg várta. Aztán ahogy meghalt az édesanyja nem nagyon foglalkoztunk már azzal a témával hogy tesója lesz.
2013. márc. 12. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akar menni veletek a pszichológushoz nem kell vinned, de ti nyugodtan elmehettek és elbeszélgethettek a dokival, hogy ilyenkor, hogyan érdemes viselkedni.

Ő nem csak neki adhatna tanácsot, hanem nektek is.

Elbeszélgethetnétek a probléma kezeléséről.

2013. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez esetben valószínűleg nem csináltál semmit rosszul, hanem csupán ekkora sokként érte az édesanyja halála.


Szerintem hagyd rá, és próbálj meg nem közeledni felé (most valószínűleg ez nagyon bántja, úgy érzi, hogy a pótanyja szeretnél lenni). Érthető, ha ilyenkor sokáig nem vágyik senkinek a közelségére, megértésére. Hagy, hogy egyedül legyen, és ne próbáld meg pszichológushoz vinni, vagy átbeszélni a fejét, mert ezzel csak azt az érzést kelted benne, hogy a gyásza nem normális dolog, és csak még jobban fogja bántani.


A gyász egy hosszú folyamat, főleg, ha ilyen közeli személy hagy el minket, teljesen normális, hogy 7 hónap nem elég a feldolgozására. Hagy, hogy a maga útján gyógyuljon be a seb, ne erőltess semmit. Ha nem akar beszélgetni, hagyd rá.

2013. márc. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak egy gondolat - ne vedd magadra. Azt írod lombikoztatok, szóval te nagyon vártad már ezt a kisbabát. Ahogy írod minden rendben volt köztetek a fiúval is, "csodás élet" várt rátok most a kisbabával. Erre meghalt az férjed volt felesége, és minden felborult. Nem lehet hogy ezt te is nehezen viseled? A felelősséget, azt hogy a fiúra is oda kell nagyon figyelnetek, nem tudod élvezni az anyaságot úgy ahogy remélted? Ha így érzel tudat alatt attól még nem vagy rossz. És a fiút is szeretheted ettől.

De ha valahol mégis motoszkál benned az, hogy milyen nehéz most neked IS, akkor ezt a fiú is érezheti. A kamaszok nagyon érzékenyek tudnak lenni. Majd mindent felnagyítanak. Talán beszélhetnél vele erről a témáról is nyíltan. Finoman, de őszintén. Hátha bejön.

2013. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pszichológus házhoz is megy, mondjátok, hogy egy barátotok. Fel tudja mérni a helyzetet szinte ránézésre is.


Talán meg kellene neki mondanod, hogy nagyon szereted őt, ha tényleg így érzel.

Nekem a férjem halt meg, nincs olyan nap, hogy ne mondjam a gyerekeknek, hogy szeretem őket. Banálisan hangzik, de muszáj. Mondd meg neki, hogy fontos neked és szomorú vagy hogy rosszul érzi magát és mondd meg neki, hogy szerinted az édesanyja azt szeretné, ha saját gyerekedként szeretnéd és vigyáznál rá.

Valószínűleg nem érzi a szeretetet, ha a kiscsecsemő rajtad lóg kívülállónak érzi magát.

2013. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A férjeddel vannak közös programjai? Esetleg kicsit több apa-fiús programot bevállalni, ahol kiszakadnak a mindennapokból és meg tudják beszélni a problémákat? Biztos vannak olyan érzelmei amit csak vele tudna megbeszélni, veled nem, ez ilyen fiús dolog. Lehet szégyelli előtted azt hogy szomorú (gyenge férfinek tűnhet)és durvasággal próbálja palástolni. Aztán ha ez kicsit tompít a helyzeten, akkor meg lehetne próbálni, hogy ketten fiúk vigyáznak a bébire, amíg neked dolgod van, a közös élmény is összekovácsoló erő a tesóval. Amúgy mindenképp legyetek türelmesek, az édesanya elvesztése bármilyen életkorban megrázó és sokaknak hosszú időt igényel a feldolgozása. Ha nem is gyakran beszédtéma, néha emlékezzetek meg róla, ez is segít a tragédia feldogozásában.
2013. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!