Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesíti, hogy így pihenek....

Idegesíti, hogy így pihenek. Igaza van, és én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom (babysitter), és a családdal együtt élek.

A napjaim gyakran elég hosszúak, és néha nagyon fárasztó, ha a gyerekeknek épp rossz napjuk van.

Minap meghallottam amint az anyuka beszélt az egyik nagynénivel, hogy idegesíti őt, hogy állandóan bezárkózok a szobámba (munkaidő után) és fekszek az ágyon, internetezek, filmet nézek.

Ezen kicsit meglepődtem, mert hát munkaidőn kívül miért ne csinálhatnám azt, ami pihentet engem. Sajnos (vagy nem) olyan típus vagyok, akit nem vonzz az, hogy a hétvégéjét partikban töltse és péntek estétől vasárnap estig ne legyen otthon. Inkább szeretek bent lenni, olvasni, tanulni a nyelvet vagy akár megnézni egy filmet (persze ki szoktam mozdulni azért!).

Mégis, jó lenne hallani mások véleményét is. Szerintetek nekem kellene változtatnom (végül is nem én vagyok otthon, hanem ők)? Mit gondoltok, miért zavarhatja az anyukát, hogy én így töltöm a szabadidőmet?


Nekem amúgy még szemtől szemben ezt nem mondta el, és nem is tudja, hogy hallottam őket.


2013. febr. 14. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez kész. Szerintem semmi baj nincs vele. Lehet hogy csak betolj, hátha bekattansz vagy ilyesmi. Vagy lehet h már volt neki rossz tapasztalata az "ilyen" példával kapcsolatban.


Az is lehet, hogy 7 végén hangosan akar szexelni a férjével és te "zavarod a jelenléteddel". Nem tudom.

2013. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jégtánc ***** válasza:
90%
Lehet hogy a munkaidőn kívül is szeertné ha ott lennél,esetleg beszélgetni.Nem tudom mennyi idő jut arra hogy megbeszéljétek a napi dolgokat,mikor mi történt stb.Az is lehet hogy azt hiszi unatkozol,vagy hogy ők nem szimpatikusak neked.Kérdezz rá,általánosságban.
2013. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, hogy ha nem változtatsz, akkor mennyire kell az állásod féltened?
2013. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy VELED nincs semmi baj.
2013. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én itthon is így kapcsolódom ki, max.2-3 havonta egy mozi. Ebben nincs semmi fura. Nem is értem.
2013. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer próbál kicsit beszélgetni vele. Meséld el, hogy a magyarok milyenek és mondd azt neki, hogy a fárasztó nap után a mi népünk feküdni szokott, meg tv-t nézni, vagy tanulni. Aztán kérdezd meg tőle, hogy ők hogyan szoktak lazítani.

Teljesen normális vagy, ne aggódj.

2013. febr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem, hogy a döglés népfüggő, csak azért csináljuk ezt, mert az átlagmagyarnak nincsenek barátai, ha van, azokat meg nem is kedveli, és azok sem őt. Bár így mondjuk lehet, hogy népfüggő...
2013. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értem, hogy egyáltalán miért mondta ezt, mert reggeltől este 9-ig "nyitva van az ajtóm". Szerintem eleget beszélgetünk, még a napi teendők megbeszélésén kívül is.


Még nem volt amúgy tapasztalatuk babysitter-rel. Gondolom, ha lett volna, akkor rájött volna már az anyuka, hogy a babys-nek is szüksége van privát szférára, magán dolgokra.


Igaz, ők másik kultúrában élnek,emellett egyfolytában tesznek-vesznek, de hát könyörgöm nekik gyerekeik vannak, nincs "szabadidejük" (vagy legalábbis nem sok).

2013. febr. 14. 17:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért?Ők hogy kapcsolódnak ki?Fejen állnak?Akkor te most ott deviánsnak számítasz?
2013. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést, hogy nincs velem baj.

Persze, azért megpróbálok majd az anyukával beszélgetni arról, hogy nekem ez a kikapcsolódás.


A barátokkal kapcsolatban, meg igaz, hogy itt még csak pár ismerősöm van, de azokkal kimozdulok hétvégente legalább néhány órára..


Amúgy persze, esténként ők is tv nézéssel kapcsolódnak ki, de talán nekik a gyerekekkel lenni is kikapcsolódásnak számít, mert dolgoznak napközben.

2013. febr. 14. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!