Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csinálok...

Szerintetek nem csinálok ebből nagy gondot?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Több mint 15 éve Amerikában élek, és azóta nem is voltam otthon.

Idén nyáron viszont hazamegyünk nyaralni egy kicsit.

Rég nem látott unokatestvérek, rokonok, általános, szakközépiskolás régi barátok mind-mind kéri hogy találkozzam velük.. Én is örülnék ha találkozhatnék a rokonaimmal, barátaimmal, de szégyenérzet van bennem.

Egy ok miatt, mégpedig az, hogy 40 évesen a fogászattól való félelmem miatt foghiányos vagyok. Hiányzik 4-5 fogam ami ha nevetek látszik.. Sajnos egyenlőre nincs annyi pénzem hogy megcsináltassam, főleg hogy most haza is mennénk. Annyira szégyellem hogy hiányoznak a fogaim, hogy azon gondolkodom, senkinek nem szólok hogy otthon vagyok..

Pedig jó lenne találkozni mindenkivel.

Szerintetek én csinálok gondot belőle?? Vagy ti mit tennétek?


2013. jan. 15. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Sztem. annak örülne sok ember ha csak ennyi "problémája" lenne az életben. Azt kívánom hogy ennél nagyobb ne is legyen. :)

Sztem. ne fújd fel de ha ennyire zavar, mond azt mindenkinek, hogy készülőben vannak a fogaid csak nem lettek kész mire hazajöttél. És inkább vedd poénosabbra.

2013. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ne is törődj vele.Régen bennem is volt szégyenérzet,mert a fogaim nagyon összevissza álltak,de ha valaki szóvá tette,akkor mondtam,hogy tervben van,nem kell beleszólni.

Én is nagyon féltem a fogászattól,volt egy balesetem,letört az első fogam fele,amit valószínűleg le is nyeltem,mert a betonon nem találtuk :DD

A szám konkrétan függőlegesen kettérepedt....nah ekkor volt az,hogy félelem ide,vagy oda,tudtam,hogy nem halogathatom tovább a fogászatot.Azok után,hogy átéltem,hogy összevarrták a szám már nem féltem én semmitől.Ezútán még négy egészséges fogamat kelett kihúzni,hogy a fogszabályzó tudjon valami müvelni velem....ez már két évem egy így,keserves dolog.

Ami a te gondod,az csak annyi,hogy a hiányzó fogad része melletti fog segítségével erősítenék a pótló fogat,ez abszolúte nem fáj,de amúgy is van érzéstelenítő,ami meg kb 1 percig fáj,de csak kicsit.

Gyűjts pénzt,és rakasd magad rendben,hidd el,nem olyan vészes mint gondolod,de ha hagyod romlani,később már tényleg sok fájdalmat kéne kibírnod.

2013. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez ma, Magyarorszagon nem lesz kirivo, hidd el.....
2013. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom ez azért zavar téged, mert arra vàrnak, hogy hazajött az "amerikai nagynéni".
2013. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

É nazt hittem Amerikában azért könnyebb megspórolni annyit, hogy megcsináltasa vki a fogait. :( sajnálom a helyzeted.

De ha nem az első fogaid hiányoznak, sztem senki nem fogja észrevenni, itthon amúgy horibilis összegekbe kerül a fogászat, itt is akad foghiányos ember.

2013. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ant39 ***** válasza:
85%

Teljesen megértem a problémádat. Én 12 évig éltem kint ,és nem olcsó a fogászat az biztos,a fogaid kb. 16k -20k -ba kerülnének,de részletfizetést is kérhetsz szerintem ha normális a dokid.

De azok akik alig várják hogy láthassanak,és nagyon közel állnak hozzád szerintem nem a fogadat fogják bámulni. Lazíts:)

2013. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha meg akarod csináltatni és itt leszel egy kis ideig,akkor érdemesebb itt megcsináltatni,magándokinál is olcsóbb mint kinn.
2013. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Az utazás árát a fogaimra költeném.Nem csak esztétikai okok miatt fontos a fog,hanem egészségügyi szempontból is.A hiányos fogazat miatt nem tud az ember mindent megenni,nem tud jól rágni,ami később gyomorproblémákhoz vezethet.Aki 15 évet tudott várni arra,hogy lásson,az kibír még egy évet,míg újra összejön az út ára.A fog fontosabb,mint a nyaralás.Interneten webkamerával addig is lehet tartani a kapcsolatot az itthon élőkkel.
2013. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Én itthon csináltatnám meg.
2013. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jönnék haza foghíjasan Amerikából.

Ha mégis muszáj lenne, akkor a legnagyobb titokban jönnék haza, itthon pár nap alatt megcsináltatnám és utána találkoznék mindenkivel, aki csak kíváncsi rám. Nem tudom, hogy tudod-e de nálunk már nagyon elterjed a fogászati turizmus. Főleg Németországból és Ausztriából rengetegen jönnek fogat csináltatni, mert nagyon színvonalas az ellátás és az Ő fizetésükhöz képest nagyon olcsó./A miénkhez nagyon drága/ Én már most kiválasztanék egy fogászati klinikát /ha beírod a googleba kismilliót találsz/ le emilezném a problémámat, megkérdezném, hogy tudnak-e segíteni, mennyi idő alatt és mennyiért. (Egyszerre többet is megkérdeznék/ Erre otthon fel tudsz készülni anyagilag is. Arról nem is beszélve, hogy részletfizetés is lehetséges szinte minden fogászati klinikánál. Ha Pestre jössz, akkor egyszerű a helyzet, mert a közeli rokonoknál lennél pár napig és megkéred őket, hogy kis időt kérsz, ne verjék nagy dobra, hogy itt vagy. Ha meg vidékre mész, aminek a közelében nincs klinika, akkor érdemes azt a pár napot Pesten egy olcsó apartmanban, vendégházban eltölteni amíg elkészül a fogad.

Én csak így tudnám elképzelni, nem tudnám elviselni, ha a hátam mögött összesúgnának, hogy na, ennek is érdemes volt kimenni, ha még annyi pénze sincs, hogy fogat csináltasson. Végül is nem az Albán hegyekből jössz haza... Nem kerül semmibe ha utána jársz, arra is jó lesz, hogy összehasonlítsd az ottani árakkal. Sajnos nem vagyok benne biztos, hogy megteszed, mert maga az a tény, hogy 40 évesen 4-5 foghíjad látszik azt mutatja, hogy igénytelen vagy ilyen téren. Egyáltalán nem jártál még utána milyen megoldások lehetnének a számodra ott? Itthon is vannak olcsóbb és drágább megoldások, mint bárhol a világban. Az olcsóbbtól: [link]

a drágábbig: [link]

2013. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!