Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért nincs semmire sem időm?

Figyelt kérdés

14 éves, gimis lány vagyok.

Szó szerint semmire, semmire nincs időm.

Ha le kellene írnom egy átlagos napomat, így nézne ki:

-Reggel 5:30-kor kelek, csak azért, hogy rendet tudjak rakni, és ne délután, hulla fáradtan kelljen.

-8-2-ig suli. Általában fél négyre érek haza, mivel bejárós vagyok.

-Fél négytől 5-ig "szieszta": eszem, fűtök, és tv-zek, kutyát ellátom, stb.

-5-általában fél 8-ig, 8-ig tanulok, de még ezt is csak úgy, hogy turbózok, hogy utolérjem magam. Előre tanulni nem tudok, arra nincs időm.

-És akkor 8-tól gép, fürdés, beszélgetek anyával, ilyesmi.


Hétvégén:

Általában 7-kor, de max. 8-kor kelek, hogy mindenre jusson elég idő. Tanulok, tanulok, és tanulok, mert egy nagy csomó dolgozat. A törit a legnehezebb a fejembe vésnem, szóval arra nagyon kell hajtanom. A kémia és a matek jobban megy, mert abban van vmilyen logika, de világ életemben humános voltam.

Hétvégén talán- talán...- jut egy kis idő arra, hogy anyával többet beszélgessek, esetleg megyünk mamáékhoz, vagy megnézek egy jó filmet, ilyesmi.

Egész héten körülbelül 10 ó-kor szoktam lefeküdni.


Az átlagom nem rossz, félévkor csak két négyesem volt, és 4.85-as lett. Szeretnék-és muszáj is, mert jó gimi- sokat tanulni, hogy okosabb legyek, és könnyebb legyen elkezdenem majd az életem.


Anya és sokat dolgozik, és most csak vele lakom együtt. Ő is kidolgozza magát itthon is, és a melóhelyen is.


Én csinálok valamit nagyon-nagyon rosszul, vagy mindenkinek ilyen az időbeosztása? Min lehetne változtatni?


2012. febr. 14. 21:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minek minden nap rendet rakni? :O Amúgy nem rossz ez az időbeosztás.
2012. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

:DD Nem úgy rendet rakni, hogy nem is tudom... annyira vészesen, csak beágyazok, és teremtek egy légkört, ahová jó hazaérkezni. Lehet ez lesz a vesztem, mert szeretem, ha rend van körülöttem.


Lehet, hogy nem rossz beosztás, de mindennap hulla vagyok, és sosincs vége.

2012. febr. 14. 21:23
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem neked nem rossz az időbeosztásod.neked legalább van,nekem nem mindig.pedig így is sok mindent csinálsz.vagy fárasztó?vagy mit szeretnél még csinálni?
2012. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Tudod, ezen nagyon nincs mit változtatni. Ahogy olvasom a soraidat, nem vagy elkeseredve. Viszont amit hiányolok, a rendszeres ( akár heti) testnevelés, sport. Arra még nyugodtan szakíthatnál időt. No, meg egy kis szórakozás. Barátnők, kis pletyi. Sok sikert kívánok, remekül állsz a feladataidhoz. Magaddal ( testileg) hogy vagy megelégedve?
2012. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez még semmi, akkor mondhatod hogy nincs időd, amikor lehúzol 10 órát a melóban, és még vezessél háztartást és éljél a párkapcsolatban.
2012. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hajnali kelést és a célját furcsállom.
2012. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Amióta "töröltem" (inaktiváltam) a profilomat facebook-ról, sokkal több időm van, ezt komolyan mondom. Nem nézelődöm feleslegesen, nem lépek fel "unalmamban", hasznosabban töltöm az időt akkor is, ha gép előtt ülök.

Youtube-ot eddig zenehallgatásra használtam. Már inkább német nyelvű filmeket hallgatok, s eközben teszek-veszek a lakásban.

Lehet, hogy ha kevesebbet gépezel, marad extra időd, ami eddig nem volt, mert akár észrevétlenül is elment azzal, hogy gép előtt csücsültél.

A gyakorikérdések a másik gyengém, itt tényleg órákat el tudok nézelődni, de már próbálom nevelni magam (csak az a baj, egyre több téma érdekel vagy kell, hogy érdekeljen).

Lehet, hogy neked is rejtve megy el az időd, ezen kívül ne aggódj, amikor az ember iskolás, simán elmegy a napja azzal, hogy a "muszáj"-on kívül nem tett mást. De ez így van rendjén :)

27/N

2012. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szeretném, mondjuk azt, hogy legyen egy filmre, vagy egy anyás beszélgetésre úgy időm, hogy ne azon kelljen kattognom, hogy úristen.. még mennyi mindent kell tanulnom, pedig eddig is rengeteget tanultam.


Testileg pedig sehogy nem vagyok megelégedve magammal.. nem vagyok túlsúlyos, vagy bálna, vagy hogy is mondjam, és sohasem voltam az a sportember, de jó lenne néha heti 2x-3x legalább itthon tornázgatni, nyújtani, gyakorlatokat csinálni. Már ott tartok, hogy ülő terpeszből előre nem tudok hajolni, olyan sorvadtak az izmaim. :D:S


5. Tudom, hogy ez legyen úm. a legkisebb bajom, mert mások emellett még 1000 dolgot csinálnak, de attól függetlenül nekem is rossz. :S

2012. febr. 14. 21:31
 9/19 A kérdező kommentje:
6. Válaszoló, egyébként is 6-kor kellene kelnem, mert 7-kor jön a busz. Abból az 5.30-ból meg (egy hete vezettem be talán) 2. volt tényleg 5.30, a többi napokon olyan 5.50, 6 óra. És mi a célom? :) Hogy tanulni akarok, vagy mi? Ezt nem értem.. :)
2012. febr. 14. 21:33
 10/19 A kérdező kommentje:
A netezgetéssel tényleg elmegy az idő, de ide már csak akkor ülök, ha minden kész van. Lehet, sőt biztos, hogy minimalizálni fogom az időtartamát, de olyan jó gyakorin nézelődni. :) Meg barátokkal besz. msn-en, mert nekik sincs sok idejük.
2012. febr. 14. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!