Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért nincs semmire sem időm?

Figyelt kérdés

14 éves, gimis lány vagyok.

Szó szerint semmire, semmire nincs időm.

Ha le kellene írnom egy átlagos napomat, így nézne ki:

-Reggel 5:30-kor kelek, csak azért, hogy rendet tudjak rakni, és ne délután, hulla fáradtan kelljen.

-8-2-ig suli. Általában fél négyre érek haza, mivel bejárós vagyok.

-Fél négytől 5-ig "szieszta": eszem, fűtök, és tv-zek, kutyát ellátom, stb.

-5-általában fél 8-ig, 8-ig tanulok, de még ezt is csak úgy, hogy turbózok, hogy utolérjem magam. Előre tanulni nem tudok, arra nincs időm.

-És akkor 8-tól gép, fürdés, beszélgetek anyával, ilyesmi.


Hétvégén:

Általában 7-kor, de max. 8-kor kelek, hogy mindenre jusson elég idő. Tanulok, tanulok, és tanulok, mert egy nagy csomó dolgozat. A törit a legnehezebb a fejembe vésnem, szóval arra nagyon kell hajtanom. A kémia és a matek jobban megy, mert abban van vmilyen logika, de világ életemben humános voltam.

Hétvégén talán- talán...- jut egy kis idő arra, hogy anyával többet beszélgessek, esetleg megyünk mamáékhoz, vagy megnézek egy jó filmet, ilyesmi.

Egész héten körülbelül 10 ó-kor szoktam lefeküdni.


Az átlagom nem rossz, félévkor csak két négyesem volt, és 4.85-as lett. Szeretnék-és muszáj is, mert jó gimi- sokat tanulni, hogy okosabb legyek, és könnyebb legyen elkezdenem majd az életem.


Anya és sokat dolgozik, és most csak vele lakom együtt. Ő is kidolgozza magát itthon is, és a melóhelyen is.


Én csinálok valamit nagyon-nagyon rosszul, vagy mindenkinek ilyen az időbeosztása? Min lehetne változtatni?


2012. febr. 14. 21:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel baj.A reggeli rendrakást feleslegesnek tartom,most ha nem pakolsz össze minden nap,nem dől össze a világ:)

Hétvégén szakíthatnál egy kis időt mozgásra,meg kikapcsolodásra,barátnőkkel,egy mozi,vagy kávézás,ilyesmi.


Amúgy én is 5.30-kor kelek,bár kelhetnék később is,mert így van több mint 1 órám elkészülni,csak nem szeretek kapkodni.Fél 7-kor elindulok itthonról,legkorábban is csak 3-ra érek haza,de általában 4-fél 5 fele szoktam.Aztán pihenek,kb.fél 6-ig,6-ig,utána tanulás este 8-ig,fél 9-ig.Aztán netezek kicsit,kajálok,megfürdöm,majd megint tanulás 10-ig.Délutánonként szoktam járni konditerembe,vagy futni,vagy pilatesre,akkor 7-re érek haza,utána tanulok.Hétvégén viszont megpróbálok kikapcsolódni amennyire csak lehet,ha már hétközben nincs rá lehetőségem.

18/L

2012. febr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz néha időt szakítani egy mozira vagy színházra a barátokkal, esetleg egy jó könyv elolvasására?

Ha nem, akkor ezen kellene dolgoznod. Első körben a hétvégéiden tudnál változtatni. Én is jártam középiskolába, tudom, hogy húzós a tempó, de azért egész nap nem kell tanulni. Tanulj mondjuk péntek délután és szombaton, de a vasárnapot szánd a pihenésre, kikapcsolódásra, és szervezz több programot! Szép dolog anyukáddal beszélgetni, kell is persze, de a barátaidat se hanyagold!

2012. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de a gimi után csak rosszabb lesz, úgyhogy jobb ha megszokod.

Az én beosztásom bár nem ilyen precíz, mivel mind az egyetemi mind a munkahelyi beosztásom változó.

Szóval egyetem mellett 4 órás műszak minden nap, hétvégén 8-12 óra, csak így tudom fenntartani magam + ha szerencsés hetem van becsúszik 1-2 magánóra japán oktatás.

Az egyetem az albi és a meló között napi 2 óra az ingázás és akkor még tanuljak és lássam el magamat a háztartás rám eső részét. Napi 5-6 óra alvás ami vizsgaidőszakban szűk 3-4 óra. Barátnő elfelejtve, egy futó numerára sem lenne elég energiám. Szórakozás kimerül annyiban hogy a szerencsére szeretek olvasni így a kötelező könyvek egy jó részét még élvezem is, ami sokat segít szerencsére.

Barátokkal és a családdal munka közben van időm beszélni mikor egyedül maradok az irodában kb ennyi.


De nagyon tetszik a precíz beosztásod, ennek később nagy hasznát fogod venni hogy megtanulod beosztani a kevés idődet, hidd el szükséged lesz erre a bravúros képességedre. Szóval csak kitartás és jó tanulást, a 4.85 nagyon szép. Szerintem minden jól csinálsz így ahogy van.

2012. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Üdv az életben! El kell keseritselek,szinte mindnekinek igy néz ki egy napja,és ez csak rosszabb lesz ha egyetemre mész,vagy dolgozni.Be kell zsúfolni mindent,ez nehéz,de megoldható.Te legalább rendesen tanulsz.
2012. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%
Hát,nekem egyetemen több időm volt,mint gimiben...Igaz nekem nem kellett mellette melózni(viszont otthon laktam az ősöknél,és hát ennek is megvannak a hátrányai,amikor még huszonévesen is jön a hová mész,mit csinálsz,mikor jössz haza,stb).Persze voltak húzósabb időszakok is,de összességében jobbnak tartottam mint a gimit.És még csak nem is büfészakra jártam,hanem biológusnak.Most Phd hallgató vagyok,de az sem olyan vészes 4-5-re minden nap otthon vagyok...:-)
2012. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én már 24 éves vagyok és most dolgozom, de emlékszem sulis éveimben még arra sem volt időm, h anyuval beszélgessek 5-kor keltem 15:30-ra értem haza általában gyors kaja és rögtön tanulás engem tudat alatt idegesített ha tudtam, h még ez meg ez is hátra van a tananyagból, ezért anyuval is megbeszéltem, h ha hazaérek ne zaklasson majd keresem ha megtanultam! Volt olyan, h már 6-kor beszéltünk, de olyan is, hogy egész nap nem beszéltünk! Én kifejezetten humános voltam egy töri felett jó ha fél órát görnyedtem míg a matek, kémia, fizika sose jött a fejembe ülhettem előtte 5 órát is akkor is csak 2-est kaptam! Szal nyugi te még pihizel is!
2012. febr. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a dicséreteket! :)

Hétvégén általában több idő van arra, hogy kikapcsolódjak, de majd a hétköznapokba is próbálok betenni legalább egy fél órát, hogy tornázzak, vagy ilyesmi.

2012. febr. 15. 17:09
 18/19 anonim ***** válasza:

" de jó lenne néha heti 2x-3x legalább itthon tornázgatni, nyújtani, gyakorlatokat csinálni."


Testmozgásra mindig van mód. Boltba lehet futni is, verset tanulni felülésekkel stb.

2012. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Komfortos. :)
2012. febr. 16. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!