Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnánk kompromisszumot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnánk kompromisszumot kötni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az élettársammal és kisfiúnkkal élünk Németországba január elejétől.

Holnap megyünk haza és még mindig nem jutottunk döntőre hol aludjunk.

Párom természetesen az anyjánál, én az én anyámnál. Természetesen mindenhol várnak minket.

Viszont én nem akarok menni anyósékhoz.

Még pedig azért mert nincs fürdőszoba, és lavorban kellene fürdeni. Egyszerűen nem szeretném.

Szerintem normális ember így gondolkodik.

Párom megszokta, gyermekkorban.

Én nem.

Viszont ezen nagy a vita hangsúly, hiszen azt mondta hogy és mikor nekünk kikapcsolták a villanyt, mert sajnos volt. Akkor hogyan fürödtünk... de szerintem ez nem ugyanaz azzal ami az édesanyjánál van.


Van egy 6 éves fiúnk. Ő már aludt ott, valahogy megoldották. De el nem tudom magam képzelni hogy 2 szobás lakásban hogyan oldjuk meg?! Konyhában? Mindegy nem akarom. Hogyan győzzem meg a páromat????


2014. ápr. 18. 09:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Fiunk, nem fiúnk. A rohadt életbe már. Azért azt erősnek érzem, hogy burkoltan lenemnormálisozod a párodat, csak mert más a megszokott számára. Télen egyáltalán nem ildomos, mert iszonyú körülményes és meg is fázhat az ember jóeséllyel, plusz egy kis arcüreggyulladás, mert feltehetően ahol nincs bevezetve víz, a fürdés helye sem túlfűtött. Ha pedig fűtött, akkor csak körülményes. Teljesen normális, épeszű emberek is fürdenek így.

Különben nincs is jobb, mint a természet lágy ölén egy fémkád alá begyújtva áztatni habtestünket nyakig elmerülve a forróvízben. Biztosan ez sem normális..


Anyósékat meg lehet látogatni, ha pár napról van szó. Ha hosszabb, meg nyilván nem náluk fogtok élni. Nem írsz erről semmit. Nem kell győzögetni a párodat. Úgy érzem, te a konvenciók szerint élsz, a "mi a helyes" mentén és ami azon kívül esik, idegenkedsz, nem vagy akkor megfelelve a tanultaknak, a környezetednek. Holott pont eemiatt kerülsz most szembe, nevesen a férjeddel. Légy nyitottabb.

Ahol él az ember, ott nyilván igényli a minél normálisabb körülményeket a mindennapokra - de ettől nem lesz normálisabb vagy kevésbé normálisabb, nem lesz helyesebb vagy helytelenebb ahol a másik másként csinálja. Egyetlen egzakt szempontként itt a már említett megfázási tényezőt tudom elképzelni "normalitásként".

2014. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az azért érdekelne, hogy milyen "kompromisszumra" gondoltál, mert azon kívül, hogy a felét itt töltitek, felét ott, más kompromisszum nem nagyon létezik (szerintem). A kompromisszum az, hogy mindkettő enged valamit, nem az, hogy te nem akarsz menni és kész pont.
2014. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok. Vagy az lehet még járható út, hogy egyikhez sem mentek aludni, hanem kibéreltek egy szállodai szobát 2 hétre és onnan mentek minden nap mindenfelé, így egyikük sem sértődhet meg. De amúgy ettől még mindig jobb az a megoldás, hogy egy hét itt, egy hét ott.
2014. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a 12-nek. Azt kérdezted, hogyan tudnátok kompromisszumot kötni, pont az lenne a kompromisszum, ha mindkét helyen lennétek.
2014. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszum. Az otthon töltött idő felét anyádéknál, felét a párod szüleinél töltsétek.


Én is mosakodtam lavórban, apám így nőtt fel. Tiszta volt mindig. Semmi bajotok nem lesz.

2014. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a fürdés még nem olyan túlzott probléma, hanem inkább a wc. Mert ha nincs fürdő akkor gondolom wc sincs bent. Nem szeretnék olyan helyen lenni -ha nem muszáj- ahol nincs wc. Én éjjel is ki szoktam menni, és baromi macerás lenne hogyha éjjel ki kellene mennem a pottyantós wc-hez. Ugye félnék kimenni akkor fel is kellene ébresztenem a férjem stb... Biztos hogy rengetegen így éltek régen de én nem szeretnék még két hétre sem.

Szóval én nem vitáznék ezen a férjemmel hanem ott aludnék anyukámnál, ő pedig eldönthetné mit akar. Ettől függetlenül a nappalokat együtt töltenénk.

2014. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Fél órára vannak? Hát ott vagytok anyóséknál, amennyit vagytok, te meg fiad meg mindennap elmehettek anyudékhoz fürdeni, ha ez ilyen fontos neked, még a nem anyudéknál alvós napokon is.

Mondjuk én sem vagyok egy kényes fajta, 2-3 napot simán elnomádolok, de azért 2 hetet? hát én sem szívesen lavoroznék, pottyantósoznék. Ki lehet bírni, ha nincs más lehetőség, de ha tudnék, biztos két naponta legalább elmennék anyuékhoz kádban fürödni, akkor csak két naponta marad a lavor:-)

Na mindegy, veszekedést nem ér meg a téma, de én megértelek.

2014. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindenki aludjon a szüleinél, a gyerek meg legyen egy hetet itt, egy hetet ott. Nem tudom mekkora, de kb. ovis korig simán bele tud ülni egy lavorba, úgy mint egy kádba. A gyereket ez nem fogja zavarni, szerintem neki nem lesz gond, bulinak fogja majd fel mint egy tábort. Amúgy én se szívesen lennék huzamosabb ideig olyan helyen, ahol nincs folyóvíz vagy WC, kempinget se bírom már felnőttként.
2014. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!