Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit mondhatnék, félek, csalódo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondhatnék, félek, csalódott vagyok?

Figyelt kérdés

Párommal külföldön élünk. Viszont én November óta nem dolgozom. Novemberben volt egy műtétem, azután szándékosan nem kerestem pár hétig, mert sokáig kellett feküdnöm. Igazából januártól keresek munkát. Naponta legalább 2-3 órát toltok álláskereséssel, napi szinten szoktam jelentkezni munkákra. Igazából így a párom fizetéséből élünk. Ami nekem volt tartalék, az elment, mert akkor is fizettem ugyan úgy az albérlet és minden más díjat. Viszont így minden hónapban mínuszba jövünk ki, hiába nem költekezünk feleslegesen. Párom ezért elég ideges az utóbbi hetekben.

Ami ma történt: párom kölcsön adott pár hónapja pénzt az egyik ismerősének és ma ment volna visszakérni (már sokadszorra), de nem tudta. Ezért ma nem lehetett vele beszélni, egyszerűen nem válaszolt, ha kérdeztem. Épp ebédeltünk volna mikor elkezdte, hogy "mennyivel jobb lenne ha mindketten dolgoznánk". Ami általában egy 10 perces monológ, hogy mert én nem dolgozok és most milyen rossz nekünk... Itt elegem lett, hogy egyetlen dolog amiről hajlandó velem beszélni, az a pénz. Mondtam, hogy elment az étvágyam. Erre párom bepöccent. Pár perccel később próbáltam volna beszélgetni, mire kifakadt. Azt mondta, hogy elege van, látja hogy úgysem fogok megváltozni és már torkig van az elmúlt néhány hónapból. Ez alatt azt kell érteni, hogy elege van, hogy nem keresek munkát (szerinte). Azt mondta, hogy nem akar többé velem élni, este ha hazajön mondjam meg, mit szeretnék, ha haza akarok menni Magyarországra, akkor vesz jegyet.

Tehát este még átbeszéljük a dolgokat, de nagyon csalódott vagyok. Én mennék dolgozni, jelentkezek mindenhova, voltam már állásinterjún is, igaz az nem sikerült, de pl. jövő hétre is van 2 időpontom. Minden erőmmel azon vagyok, hogy dolgozzak, tehát nagyon nem jogos amit mond. Viszont megértem, hogy ideges a pénz miatt. Nem tudom mit csináljak, nem hiszi el, hogy tényleg keresek munkát. Viszont nagyon szeretem és tudom, ha anyagilag rendben volnánk, akkor o is teljesen máshogy viselkedne. Magyarországra is csak miatta nem akarok visszamenni, mert egyébként a szüleim mindig szeretettel hazavárnak. Viszont ha ma úgy jön haza, hogy elhagy, akkor én nem tudok megélni magamtól.

Nem tudom mit mondhatnék, ami megváltoztathatná a dolgokat. Én nagyon szeretem őt és nem tudnám elhagyni.



2014. febr. 8. 21:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Kilences, ez még most is így van. Élből van 5 magyar ismerősöm, aki múlt év végén jött ki, nagyon hamar talál munkát nyelvtudás nélkül is (vagy minimálissal) aki AKAR. Ezen van a hangsúly.


A másik része, aki legatyásodva hazamegy, az az, akinek büdös a munka, és azt várja, hogy erőfeszítés nélkül tolják majd a segge alá a segélyt. Mert hogy ilyeneket is ismerek - csak úgy példának kedvéért kijött az ember külföldre, hogy majd itt a gyári melóból él, mint Marci a hevesen. 3 nap után már az anyjának sírt a telefonba, hogy neki fáj a háta, ő ezt nem tudja csinálni... haza is ment rá pár hónapra :D

2014. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
én dolgoztam Angliában, Ausztriában, Hollandiában, Franciaországban.. sehonnan nem mentem haza...volt ahol 16 orát! kellett dolgozni, és havi egy szabadnapom volt..k..va könnyü lett volna nekem is hazakullognom..de nem mentem. inkább befogtam a számat, majd továbbálltam egy másik országba. dolgoztam, mint aupair, mint beteggondozo, mint kávéházi kisegitö..megtanultam angolul, németül majd Franciaországba férjhez mentem, ugyhogy megtanultam franciául is. Jelenleg egy francia cégnél dolgozok, mint grafikus..és emellett még képes vagyok átmenni a szomszédhoz heti 2szer kitakaritani az "olasz villát" vagy éppen vigyáznia másik szomszéd gyerekeire... ahogyan elöttem is irták, aki AKAR talál munkát. akiben meg annyi a kitartás, mint f.ng a gatyában hazakullog.
2014. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2014. febr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én az elmondottak alapján nem tudom megítélni, hogy a munkakeresésed mennyire komoly, és milyen esélyeid vannak az elhelyezkedésre, nem is dolgoztam soha külföldön. De a párkapcsolatot végig gondolnám. Mert mi lesz, ha egyszer levágja a lábadat a villamos, és soha többet nem tudsz dolgozni? Az a kérdés, hogy a párod feltétel nélkül elfogad-e, vagy csak addig kellesz, míg hasznos vagy a számára.
2014. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!