Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit mondhatnék, félek, csalódo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondhatnék, félek, csalódott vagyok?

Figyelt kérdés

Párommal külföldön élünk. Viszont én November óta nem dolgozom. Novemberben volt egy műtétem, azután szándékosan nem kerestem pár hétig, mert sokáig kellett feküdnöm. Igazából januártól keresek munkát. Naponta legalább 2-3 órát toltok álláskereséssel, napi szinten szoktam jelentkezni munkákra. Igazából így a párom fizetéséből élünk. Ami nekem volt tartalék, az elment, mert akkor is fizettem ugyan úgy az albérlet és minden más díjat. Viszont így minden hónapban mínuszba jövünk ki, hiába nem költekezünk feleslegesen. Párom ezért elég ideges az utóbbi hetekben.

Ami ma történt: párom kölcsön adott pár hónapja pénzt az egyik ismerősének és ma ment volna visszakérni (már sokadszorra), de nem tudta. Ezért ma nem lehetett vele beszélni, egyszerűen nem válaszolt, ha kérdeztem. Épp ebédeltünk volna mikor elkezdte, hogy "mennyivel jobb lenne ha mindketten dolgoznánk". Ami általában egy 10 perces monológ, hogy mert én nem dolgozok és most milyen rossz nekünk... Itt elegem lett, hogy egyetlen dolog amiről hajlandó velem beszélni, az a pénz. Mondtam, hogy elment az étvágyam. Erre párom bepöccent. Pár perccel később próbáltam volna beszélgetni, mire kifakadt. Azt mondta, hogy elege van, látja hogy úgysem fogok megváltozni és már torkig van az elmúlt néhány hónapból. Ez alatt azt kell érteni, hogy elege van, hogy nem keresek munkát (szerinte). Azt mondta, hogy nem akar többé velem élni, este ha hazajön mondjam meg, mit szeretnék, ha haza akarok menni Magyarországra, akkor vesz jegyet.

Tehát este még átbeszéljük a dolgokat, de nagyon csalódott vagyok. Én mennék dolgozni, jelentkezek mindenhova, voltam már állásinterjún is, igaz az nem sikerült, de pl. jövő hétre is van 2 időpontom. Minden erőmmel azon vagyok, hogy dolgozzak, tehát nagyon nem jogos amit mond. Viszont megértem, hogy ideges a pénz miatt. Nem tudom mit csináljak, nem hiszi el, hogy tényleg keresek munkát. Viszont nagyon szeretem és tudom, ha anyagilag rendben volnánk, akkor o is teljesen máshogy viselkedne. Magyarországra is csak miatta nem akarok visszamenni, mert egyébként a szüleim mindig szeretettel hazavárnak. Viszont ha ma úgy jön haza, hogy elhagy, akkor én nem tudok megélni magamtól.

Nem tudom mit mondhatnék, ami megváltoztathatná a dolgokat. Én nagyon szeretem őt és nem tudnám elhagyni.



2014. febr. 8. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen kapcsolat semmi erőfeszítést nem ér meg, és én a helyedben amilyen gyorsan lehet le is zárnám. Ezzel az emberrel szerintem nem lehet tervezni. Ez a bajban sehol nincs, a 2 hónap után ilyen feszkót csinál a pénz miatt, még ha mínuszba is mentek. Ez nem társ. Társ az aki a bajban is társ.Arra lehet építeni, azért érdemes küzdeni.De ő nem az.

" ha anyagilag rendben volnánk, akkor o is teljesen máshogy viselkedne."

Meddig? Amíg tart a pénz? Ugyan.

2014. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Most komolyan, ha ne adja a Jóisten, történne veled valami, akkor is elhagyna?

Ne haragudj, de teljesen normális, a föld bármelyik országában, hogy a pár egyik tagja kiesik a pénzkeresésből, rövidebb, vagy hosszabb időre, ilyen és olyan okokból, de azért emiatt nem válnak el a házaspárok... Szerintem van olyan oldala a házasságotoknak, amiről itt nem beszéltél, és nyilván ez a valódi oka annak, hogy széthullóban vagytok.

2014. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem igaza van a párodnak, ha gyakorlatilag több, mint egy hónapja keresel munkát, és nincs pénzetek, akkor nem kellene válogatnod.


A külföld feltételezem Németországot, Angliát vagy hasonlókat takar, és már csak tapasztalatból is mondom, hogy befáradsz egy állásközvetítőhöz, még a héten van munkád. Igen, kaki, kulimunkád, de FIZETŐ MUNKÁD. Közben pedig lehet szépen egyénileg mást, a képzettségednek megfelelőt keresni. De ha minden hónapban mínuszban vagytok és még tartoztok is, akkor ezt a luxust nem engedheted meg magadnak...

2014. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem itt nem a munka a kulcsmomentum... Ez csak egy ürügy. De ne legyen igazam!
2014. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

"Naponta legalább 2-3 órát toltok álláskereséssel"


A napod többi részét, meg kitölti a lázas semmittevés?!

Nálam is betelne a pohár!

2014. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

3- dolgoztál te már külföldön???

Szerinted kóbászbó van?

Baromi sokan tántorognak haza, mert nincs munka. Csak erről kevesebbet sajtóznak.

2014. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg olyan "munkám" van, hogy hajnal 5-kor kell kelni, majd egy óra buszozás után 4 órán keresztül kell állni a hidegben egy helyben és újságot, vagy bármi ingyenes reklámvackot osztani. Már hetek óta nem bírok kigyógyulni a megfázásból. Hiába öltözök fel (vastag harisnya, vastag nadrág, derékmelegítő, nyakas felső, rá másik vastag felső, rá pulóver, rá 2 rétegű vastag téli kabát, sapka, sál, kesztyű, egyszerűen minden nap úgy jövök haza, hogy reszketek a hidegtől. Heti 3 napot kell menni, minimálbér, plusz az utazás, ami van hogy egy óra bér, azt magunknak álljuk. Tehát nagyon minimális kiadást tudok ezzel fedezni. Minden létező helyre beadtam az önéletrajzomat, akár gyári, pincérnői, takarítói, árufeltöltői.

Az a baj, hogy több embernek is tartozik párom, mikor o jött ki, akkor kért sok embertől, és most kellene visszaadni. O egy barátjának adott ebből a pénzből, mert akkor az jobban meg volt szorulva. Tehát a probléma, hogy eddig is mínuszban voltunk, de most csak egyre lejjebb haladunk.

2014. febr. 8. 21:44
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

"3- dolgoztál te már külföldön???

Szerinted kóbászbó van? "


Jelenleg is Németroszágban dolgozom, és az általam leírt módszerrel konkrétan 3 napba került 0 némettudással munkát találnom, és nem egy ismerősömnek is. Igen, szar, gyári, műszakos munka volt, de pénzt kerestünk vele. Mellette én nyelvtanfolyamra jártam, 1 év után gyakornokként kezdtem egy internacionális cégnél (mivel más végzettségem egyébként volt, csak a nyelvtudás hiányzott ugye). Mára pedig nagyon jó állásom van ugyanennél a cégnél.

2014. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez mikor volt, de mostanában nagyon nehéz álláshoz jutni. Folyamatosan jönnek haza legatyásodva.

Mindenhez szerencse kell és némi alaptőke.

Én 3 ország cégéinek dolgozom, magyarnak is, rengeteget változott a világ az elmúlt pár évben. Végzettség nélkül még nehezebb.

2014. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon szeretnék, de nem tudok okosat írni. Talán annyit, hogy az emberek nem mennek szét a pénz miatt. De a kóros hiánya felőrli a legtökéletesebb kapcsolatot is. Szerintem ne szakítsatok, de lehet, hogy tényleg haza kellene jönnöd egy kis időre...
2014. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!