Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csalodott vagyok mit csináljak?

Csalodott vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim nem támogatnak abban h közgazdasági szakra menjek(régóta ezt akartam) és ezt meg is mondták.

Mérnöki szakra akarnak kényszeríteni és én nem tudok mit szólni.

Szerintetek mit csináljak?

18 F (Vietnámi szóval a helyesírásomat kérlek nézzétek el)



2013. nov. 29. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kakáld le amit a kedves szüleid mondanak. Hidd el, abból soha semmi jó nem lesz, ha elmész egy olyan szakmát tanulni, ami nem vonz. Az csak szenvedés lesz.


Ha nem támogatnak akkor dolgozz előtte, gyűjts pénzt vagy levelezőn végezd munka mellett, mást nagyon nem tehetsz. De mindenképp tarts ki az álmaid mellett!


Főleg, hogy az általad választott szak egy keresett szakma, jó lehetőségekkel.

2013. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krakuta válasza:
100%
NE HAGYD LEBESZÉLNI MAGAD! Tudom,hogy milyen,ha nem azt csinálja az ember,amit szeret. De szerencsëmre,nekem már az a munkám,amit imádok. :) mondd el szüleidnek,hogy te mit szeretnél,és az amit ők akarnak,nem tetszik.
2013. nov. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hideg ver azoktól a szülőktől, akik a gyerekük egész életét befolyásolni akarják, ezáltal alaposan el is cseszik. Ne hagyd magad! Egy életen át azt csinálni amit nem szeretsz, az egy örök szenvedés.

Egyébként úgy tudom, hogy az ázsiai nemzeteknél különösen jellemző, hogy a szülők akarata szent, de sokszor nem veszik figyelembe, hogy ezzel a gyerek egész jövőjét, álmaid döntik romba... NE HAGYD!

Egyébként a helyesírásod, ahhoz képest, hogy vietnami vagy, kiváló! Sok magyar anyanyelvű tanulhatna tőled...

2013. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja igen és a szak amit megakarnék csinálni az a pénzügy és számvitel(nem annyira büfé),ezért nem értem a szüleimnek h mi bajuk vele,és köszönöm a válaszokat ! Kedvesek vagytok !:)
2013. nov. 29. 20:37
 5/8 anonim válasza:

Akármit is tanulsz abból leszel a legjobb amit szeretsz csinálni és fejlődni is akarsz. Ha olyan szakot kezdesz el ami nem érdekel, azt nem fogod végig csinálni és csak sok idő, pénz, és lehetőség vesz kárba. Gondolom a szüleid azt akarják, hogy biztos stabil jövőd legyen, amit a mérnöki pálya meg is ad. Nem azt mondom, hogy a közgazdász nem keres jól mert igenis jól keres, csak nekik nehezebb és úgymond a diploma után több munka jól elhelyezkedni vele. Azt, h melyiket könnyebb elvégezni nem mennék bele mert egyrészt egyén függő másrészt attól is függ, hogy csak tengsz lengsz e, az egyetemen/főiskolán és várod a diploma osztót. Nem tudom megmondani, hogy milyenek a családi körülményeid (mennyire partnerek abban, hogy te mit is szeretnél. Azt tanácsolom, hogy ülj le velük és beszéljétek meg közösen, és mond el az érveidet. Megfogják hallgatni hidd el.

Ps: én pont fordított esetet játszottam meg egy éve. Gazdasági szakról villamosmérnökire. (nem bántam meg)

2013. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezzel én is így vagyok de a szüleim nem értik meg hogy engem nem vonz a mérnök szak és nem tamogatnak a közgáz tandíját pedig megtehetjük és emiatt nem értem hogy miért kell velem kicseszni.Apam mernok Vietnam legjobb egyetemere jart es allandoan mondja h hulye vagy mert nem ertek a muszaki dolgokhoz.Bocsi h nem írtam ekezettel csak mobilon vagyok es igen hulye vagyok igaza van es csalodott
2013. nov. 30. 02:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Apádtól nagyobb hülye nem kell...

Arról még nem hallott, hogy mindenki másban jó??? Most érted, én világéletemben festettem meg rajzoltam, de a sporthoz béna vagyok. Mentem volna edzőnek? Ugyanez a helyzet... Apád egy begyöpösödött szűk látókörű alak, aki még belőled csinál érzelmi roncstelepet, mert nem bírsz megfelelni az idióta elvárásainak.

Nem akarom sértegetni őt, de rendesen kiverte nálam a biztosítékot...

2013. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krakuta válasza:
Kíváncsi vagyok.... Azóta eltelt pár év... Mi történt veled azóta?
2017. márc. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!