Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek milyen dolog az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen dolog az hogy anyám arra nevelt minket hogy ne menjünk férjhez, ne nősüljünk, gyereket meg főleg ne? és itt vagyunk 30-35 évesen magányosan én special most döbbenek ra hogy de jo lett volna ferjhez menni es elszallt az idő

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy én házvezetőnő vagyok. Oké, nem egy nagy karrier, de semmiféle bizonyítványt nem kértek. Az érdekelte őket, hogy tudok-e főzni. Nem a levegőbe beszélek. Persze ehhez is elég sokat és sok platformon kellett keresgélni.
2013. okt. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
79%

37%-os egy lelkileg sérült satrafa.


Nem minden ember egyforma, nem minden férfi használja cselédnek a nőket. Ha nem próbálod meg nem derül ki. 50 évesen tényleg hiába sírsz majd.

2013. okt. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:

Amit eddig mindenki nagyvonalúan elfelejtett az az, hogy a házasság az vagyonközösség. Tehát onnantól kezdve, hogy elvett az ember, őtőle ugyanúgy beránthatják anyád tartozását, mint tőled! Bizony! Szóval ezt meg kell beszélni az emberrel, mert különben balhé lehet, felmerülhet benne, hogy csak ezért mentél hozzá.

A jobbik eset meg az, ha felesben fizeti veled a tartozást ha keres annyit persze - mondjuk én ebbe nem mennék bele azt hiszem, bár nem voltam még ilyen helyzetben. Nem fogom irigyelni a pali lelkiállapotát amikor megtudja...

2013. okt. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:
63. Ez biztos hogy így van?? Mert ezt meg el se tudná, fogadni hogy valakit ebbe még úgy belekeverjek hogy az én fizumon túl?? Az nem számít hogy ez házasság elötti tartozas?gyűlölóm az anyámat és ezt meg is mondtam neki! Kidobott hogy takaroggyak mert neki haszonélvezete van ami sokkal erősebb! Én is kinyitottam a szám megmondtam neki nekem jogom van itt lenni és majd nem adom oda a fizum és viheti a bank a házat nem érdekel,
2013. okt. 7. 22:06
 65/67 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ehhez a tartozáshoz a párodnak leendő férjednek semmi köze. Igaz, hogy a házasság vagyonközösség, de csak onnantól, hogy létrejött. Amit a házasság előttről hozol (legyen az vagyon, vagy tartozás)azért a házasság után is csak te felelsz, a férjed vagyonát ez nem érinti.

Egyébként azt jól tetted, ha kinyitottad a szádat, így legalább anyukád is megtudja, hogy mit veszíthet. Bár valószínűleg tudja is, azért akadályozza, hogy elmenj.

2013. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
Szerintem a 36%-os a kérdező anyja:). De komolyra fordítva a szót, abban igaza van, hogy ha egész életében terrorban élt, akkor hiába költözne össze valakivel, pár év után ugyan ilyen élete lenne megint, mert az olyan személyiségű emberek fognak rá felfigyelni, mint az anyja. Szerintem a legjobb külföldi munka lenne, olyan, ahol fizetik a szállást és az étkezést, pl szobalány, takarító hotelban. 60000-ből bőven kijön a repülőjegy vagy a buszjegy. Ha van valami értékes dolga anyudnak, pl ékszerek, akkor azt add el addig, az is valamennyi pénz. Ha sikerült lelépni mindenképp járj pszichológushoz hogy legyen önértékelésed, mert most semennyi nincs és valószínűleg nagyon sokat sérültél már.
2013. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%

A leghasználhatóbb választ az utolsó válaszoló adta, ez nem lenne rossz csapás, kérdés, hogy van-e hozzá erőd, mert nem mindenki tud országot váltani, idegenbe menni, főleg nem ilyen élettel a háta mögött, mint neked volt/van. Amúgy meg vagyok döbbenve, némely válaszolóban annyi empátia nincs, mint egy döglött egérben, a 36 százalékos meg agyilag is annyi - ne hallgass rá!


Szerintem nagyon hideg fejjel gondold át az életed, és elsősorban nagyon józanul nézd meg a pasit, de tényleg, ne hazudj magadnak és ne álmodozz. Látnod kell, hogy olyan-e, mint az anyád, egészen biztosan felismered az autoriter személyiséget.

Az nagyon szép, hogy más, jobb fizető munka, és keress is, de akik ezt írták, azok is tudják, hogy az nem olyan egyszerű, főleg ilyen végzettséggel. Nézzünk szembe a tényekkel, szerintem 3 lehetőséged van:


1. kimész külföldre valami nem túl elegáns munkát végezni, de legalább jobban fogják fizetni, az is valami, sőt!!! Ott is találhatsz valakit, vannak ilyen esetek, kérdés milyen személyiség vagy, ismerkedni tudsz-e, egyáltalán akarsz-e - neked kell ismerned magad. Nem ártana legalább neten szakember tanácsát kérned, vannak lelkisegély vonalak, oldalak, egy szakember sok mindent mondhat neked, ami segíthet rajtad (gondolom személyesen nehéz lenne megoldani, de ha csak a pénz a gond, vannak ingyenes foglalkozások is, keresgélj, végül is kis túlzással az életed múlik rajta). Azért mondom ezt, mert annak nincs értelme, hogy kimégy külföldre, ott esetleg nem tudsz beilleszkedni (sokan nem tudnak, ettől nem vagy értéktelenebb ember), ráébredsz a helyzeted kilátástalanságára, vissza nincs lelkierőd jönni és elkövetsz magaddal valamit. Nekem volt ilyen ismerősöm, felakasztotta magát egy parkban :-(.


2. Maradsz a borzasztó anyád mellett, egy borzasztó életben, amiben semmi de semmi jó nem vár rád. Utolsó lehetőségeid, hogy csinálj magaddal valamit. Nem a korodra értem, 34 évesen szültem a gyerekem, jónéhány átálmodozott év után, látok némi (10%) azonosságot az életünkben. Az utolsó lehetőségeket arra értem, hogy ha most sem sikerül, később mindig kevesebb az energiád a kitörésre, míg a végén belefásulsz és belenyugszol. Ne tedd!


3. Mondjuk, hogy összejön a pasival, mondjuk, h tényleg elvesz. A legrosszabb eset, hogy olyan lesz, mint az anyád, igen, elképzelhető, bár EZ RAJTAD IS MÚLIK! Fogd meg és alakítsd úgy, hogy neked is jó legyen, ha -ahogy más írta- cselédet keres, nehéz lesz és isten tudja mennyit nem fogsz tudni változtatni, de valamennyit biztosan, ha elég okos vagy. Elég annyi, hogy picit respektáljon és emberszámba vegyen - ennyivel már jobban jártál, mint ha otthon maradsz! Nagyon józanul mérd fel, hogy mire számíthatsz, ha ingyen munkaerőt keres a pasi és gondold át, megéri-e neked. Ha -legrosszabb esetben az lesz, ami otthon- annyival boldogabb lehetsz, hogy esetleg lesz egy gyereked (ha nem bánik velem jól, többet én biztosan nem vállallnék!), akiben benne lehet minden örömed és boldogságod. Már ezért megéri otthagyni anyádat.

A hitelt mondd el neki, persze ne most az elején, hanem amikor már kötődtök egymáshoz - le lehet pontozni nyugodtan, hogy milyen számító tanácsokat adok, de én legalább próbálok segíteni a kérdezőnek, nem azt számlálom neki, hogy temesd el magad, maradj a valagadon, mert már amúgyis véged van. Nem igaz, amíg nm beteg valaki, mindn helyzetből van kiút, rajtad múlik, hogy átgondolod, építesz egy stratégiát és valahogy megpróbálsz kijutni ebből a rettenetes életből. Ha ennek az az ára, hogy egy férfi cselédje legyek (nem biztos!), akkor legyen, jobb mint otthon megöregedni a gyűlöletes anyám mellett, aki tönkretette az életem anya létére! Mikor már közelebb vagytok egymáshoz, kérj tőle segítséget (nem anyagi természetűt!), meséld el, milyen helyzetben vagy, hátha tud segíteni és úgyis el kell neki mondanod, el nem hallgathatod!

Ha úgy döntesz, hogy a férfit választod, most még várj, anyáddal ne törődj, ne mondj neki többet semmit, zárd ki az életedből, minimálisat érintkezzetek, a pasival találkozgassatok, mélyítsd el a kapcsolatot, aztán később el lehet mndani a kényes dolgokat a másiknak. Ha nem jön össze, ne ess kétségbe, majd következő jobb lesz, az a fontos, hogy megpróbálj, amennyire lehet végre rendelkezni az életeddel. Sajnos be kell látni, hogy sok lehetőséged nincs, lehet valóban csak egy férfi oldalán tudsz ebből kilépni, nem valószínű, hogy egy hercegnő élete lesz a tiéd, de ennél minden jobb, amiben most vagy.

Apropó, lenne egy kényes kérdésem: mit kell azalatt éteni, hogy anyád megoldotta a terhességed? Ha nem akarsz, ne válaszolj, de gyereked ugye lehet még?


Vagy az 1es vagy a 3as (vagy más, ami még eszedbe jut, vagy esetleg valaki tanácsol jobbat - barátnőd/baráti köröd nincs, rokonod aki segíthetne?), de valamit kövess el az életeddel, mert így nem lehet élni, és ha meg sem próbálod, később nagyon fogod bánni.

2013. okt. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!