Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Igent mondanátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igent mondanátok?

Figyelt kérdés

A párom szeretne feleségül venni, időt kértem a válaszadásra.

Az előzmények:

nem élünk együtt, rengeteget melózok, imádom a munkám, hál istennek elég jó életszínvonalat is biztosít nekem.

A párom is sokat dolgozik de munkaszeretet helyett mondjuk inkább úgy, hogy csak elvan a munkájával.

Így most nagyon jól megvagyunk, érdekes közös programjaink vannak, a szex több, mint kielégítő, őszintén élvezem a társaságát, és szeretem is nagyon.

Viszont ami a bökkenő, hogy nagyon különbözünk. Ő a tradicionális házasság híve, míg nekem ez egyáltalán nem jön be. Már ott kiéleződik a különbség, hogy nem is tudom elképzelni, hogy feladjam a lakásom, tehát neki kellene ideköltözni, ha velem akar élni. Nem akarom felvenni a nevét. Nem akarok háztartást vezetni, azon kívül, amit magamra egyébként is megcsinálok (takarítani nagyon szeretek, nyilván mosok is, de a konyhát elég nagy ívben kerülöm, inkább étteremben eszek). Nem akarok gyereket.

Ezzel szemben ő a fejébe vette, hogy hagyományos feleség leszek mellette.

Ha össze is házasodunk, én tuti nem engedek a dolgaimból, házimunkát csinálja ő is, főzni nem fogok, gyereket nem szülök.

Van ennek így egyáltalán értelme?

Szerintem nem igazán, szóval inkább hajlok arra, hogy nemet mondjak a házasságra, de azért kíváncsi vagyok, hogy mások hogy látják ezt.

Volt már két másik férfi az életemben, aki megkért, de ott egyértelmű volt a nem. Nem szerettem őket igazán.


2013. aug. 7. 01:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
49%
Mennyi idősek vagytok, csak mert a 20-as éveim elején még én is így gondolkodtam. Se gyerek, se főzés, se a munkám feladása. Aztán mégis itt vagyok, gyerekkel, főzök, mosok, takarítok, és nem dolgozom 2 évig.
2013. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és úgy gondoltam, hogy soha nem leszek házas, aztán mégis. :)
2013. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod megbántani, tegyél egy olyan ajánlatot, hogy először próbáljátok meg az együttélést, mint jegyesek, aztán majd meglátjátok, mi alakul ki belőle. Ezzel nem veszítesz semmit.. és ő sem. :)
2013. aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves koromig teljesen így gondoltam :) Aztán persze ez változott, de így volt jó! :)

Viszont ha érzed ennyire a különbséget, akkor semmiképpen se mondj igent, mert később, évek múlva, ha nagy döntéseket kell hozni, vagy az apróbb dolgok is kiéleződnek, akkor válás lesz a vége. Nem vagy még kész rá, vagy nem 'való' neked a házasság! .)

2013. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
71%
Nehogy igent mondj! Kettőtöknek abszolút semmi jövője, ez elég egyértelmű a kérdés alapján.
2013. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
55%

Én ezek közül csak a gyerek kérdésben látok olyan ellentétet amit nem lehet megoldani hacsak nem változik meg a véleményed. Az összes többi nem igazán számít, de a gyerek igen. Ha ő szeretne gyereket akkor hülyeség lenne lemondani róla, de ha te nem vágysz rá, akkor meg minek szülni.

Én sem vettem fel a férjem nevét, ő költözött hozzám, és nem vagyok olyan konyhatündér aki mindennap főtt étellel várja az urát (mondjuk nincs is annyit itthon hogy főzzek rá).

Anno én is úgy éreztem, hogy annyira különbözőek vagyunk, hogy még az ismerkedést is le akartam zárni 2 találkozás után, és elmondtam neki az aggályaimat. Ő meggyőzött, hogy hülyeség, és igaza volt, különben nem lennénk együtt azóta. Az igazán fontos dolgokban hasonló a véleményünk és ez számít. Nálatok mint mondtam már a gyerek-kérdés az egyetlen ami igazán fontos.

2013. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Előbb az együttélést kellene kipbóálni, nem rögtön a házasságba ugrani.
2013. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
55%
Ennek ebben a formában valóban nincs értelme, nem lennétek boldogok. Inkább engedd el.
2013. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
70%
Csatlakozom a többiek véleményéhez.Ennek ilyen formában nincs értelme.
2013. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, szerintem te tipikus szingli alkat vagy. Egy társ csak hátráltatna. Maradjatok íg egy darabig, aztán gondoljátok át újra. Sok szingli ismerősöm van (egynek a titkos brátja is voltam), akik 40 felé mind megbánták, hogy egyedül maradtak. Olyankor aztán már nem nagyon válogattak, hanem sietve férjhez mentek az első, arra alkalmasnak látszó jelölthöz.
2013. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!